Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szemében bűn az, hogyha...

Isten szemében bűn az, hogyha nem utódnemzés, hanem örömszerzés céljából létesít szexuális kapcsolatot két ember? (házasságon belül)

Figyelt kérdés

Ha igen,akkor van itt olyan hivő aki ezt betartja?

Vagy olyan,aki félig-meddig?(tehát csupán az élvezet miatt vannak együtt,de nem védekeznek)


2011. máj. 5. 22:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Milyen szabályról beszélsz egészen pontosan? Ha arról akarsz vitatkozni, hogy miért hagyjuk figyelmen kívül ezt a részt a Bibliából, akkor mutasd meg melyik részről beszélsz. Szabályokról meg felesleges vitatkozni, mert a hit egy Istennel való kapcsolat, nem valamilyen babonás szabályrendszerek összessége.
2011. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, Isten a szexet nem egy célra adta, hanem többre:

1 Örömszerzés

2 Intimitás (olyan ismeret a társadról ami csak neked adatik meg)

3 Vigasztalás

4 Gyermeknemzés


Ha csak gyereknemzésre adta volna, akkor, nem érznénk olyan kötődést, és olyan szellemi érzelmeket általa, akkor ösztönből tennénk csak, mint az állatok

2011. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Ez csak egy kérdés,ha akarsz válaszolsz rá ha nemn akarsz akkor nem. Vagy csak van igazságalapja annak amit mondok és ez böki a csőrödet?


Hogy megszólalt a provokatív kis csicska :D


Végülis teljesen mindegy,mert amit akartam megtudtam,és aki ilyen álszent jellem,mint amilyet kifejtettem az előző kommentemben az úgysem fog ide írni,hogy mi okból teszi


álszent jellem=próbál keresztény lenni

A könyvtárban van ingyen értelmező kéziszótár ;)



Amúgy ez az igazi jellemzője a bigott vallásosságnak. Ha egy b@szomnagy ellentmondással (nem is egy) találkoztok,vagy akkor vagy 15 oldalas rizsázás következik ,vagy az,hogy foglalkozz a saját dolgoddal :D


Összevetni hivatalos tanításokat az ezekben hívők gyakorlataival?

Azt hittem, hogy az ateisták ennél többre is képesek ^_^

Ha egy jobbikos szereti a cigányokat, akkor attól még nincs baszomnagy ellentmondás a Jobbikban (bármelyik másik pártot mondhattam volna...)


Még egy értelmes vitát sem lehet kezdeményezni,vagy egy LOGIKUS magyarázatot kicsikarni a viselkedésetekből (tisztelet a kivételnek!)


Mire kell magyarázat cunci? Kérdeztél valamit, aztán másra vársz választ? Kicsit oximoron, nem gondolod?


Egyébként meg miért ne kételkedhetnék?Amig kiváncsi vagyok,és kételkedek valamiben az azt jelenti,hogy még tudok gondolkozni tehát nem egy csoffadt csökevényes sz@rdarab van az agyam helyén.


Le style, c'est l'homme...

2011. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

a bűn az visszatartó effekt, a bűn maga az önzés. az önzésnél a dolgok érdekeit más más szintre emeljük, megkülönböztetünk, s mindeközben csak a sajátunk érdekeinkkel vagyunk elfoglalva, vagyis elfogultak vagyunk kb.

egy ilyen szexuális aktus közepette, ha örömszerzésről van szó, akkor vagy a saját örömünk a szándék, vagyis annak elérése, vagy a másiké...lehet tesztelni, egyszerre nem működik, ha a szándékot vesszük alapul. az első helyzetben a másikat magunk alá rendeljük, a másodikban pedig magunk fölé...itt megtörik az egyenlőség, vagyis bűn jön létre.


egyébként egy jó kis kérdéssel eldönthetjük, hogy vajon Isten országába való ez a tett, vagy sem.

Vajon, aki Istennel jár, vagyis teljes szívéből megtért embernek van e szüksége örömre, amikor az örök boldogság az övé? :)


ui.: abban egyetértek, hogy a házasságon belüli szexuális élet annyiban segítő effektus, hogy a pár túljuthasson azon, amit felvezettem a hozzászólásom elején, az egymás alá-fölé rendelésén, mivel amíg vágy alapú a szex, hiába házasság, addig bizony birtoklás van, hiány...Istennel nincsen egyik sem..:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kötelességed is hogy szexelj feleségeddel és férjeddel! Figyeld az 5. pontot!



7. Fejezet Pál apostol elsõ levele a korintusiakhoz


1. A keresztény házasság. Leveletekre azt válaszolom:

2. Jó, ha az ember asszonnyal nem érintkezik. A paráznaság veszélye miatt azonban, legyen csak minden férfinak felesége és minden asszonynak férje.

3. A férfi teljesítse házastársi kötelességét feleségével szemben, s ugyanúgy az asszony is férjével szemben.

4. Az asszony nem rendelkezik tulajdon testével, hanem a férje. Ugyanúgy a férfi sem rendelkezik tulajdon testével, hanem a felesége.

5. Ne tartózkodjatok egymástól, legföljebb közös megegyezéssel egy idõre, hogy az imádságnak szenteljétek magatokat. Aztán térjetek vissza egymáshoz, hogy a sátán meg ne kísértsen, mivel nem tudtok önmegtartóztatásban élni.

6. Ezt engedményképpen mondom, nem parancsként.

2011. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Kicsit késő, de ideírom:

A törvény az emberért van! E szerint kell betartani.

2016. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!