Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hallottatok már róla, hogy a...

Hallottatok már róla, hogy a Jehova tanúi valaha ételt osztottak volna, esetleg ruhát vagy más segélyt adományoztak volna a rászorulóknak?

Figyelt kérdés
Konkrét leellenőrizhető adatokat várok.
2011. jún. 4. 06:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Csak a tanukat segítik, meg királyság termeket építenek. Pedig a Biblia azt mondja, hogy nem szabad különbséget tenni.
2011. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
11%

Természetesen az utolsó válaszoló NEM MONDOTT IGAZAT, hogy finom legyek...


"Bar en meg egy jehova tanut sem lattam homokzsakot pakolni."


Mert szerinted rajta van a homlokukon, hogy ők Jehova Tanúi?

Nálunk csak ezekben az években kezdődnek azok a nagyobb természeti katasztrófák kialakulni, ami pl. az USA-t már régóta sújtja. Az ottani híradások bizony igen dicsérően emlegetik a Tanúkat ilyen helyzetekben, hiszen a szervezett mentőalakulatokat gyakran megelőzve, néha azok szervezettségét lepipálva segítenek mindenkin, de természetes, hogy először a saját szellemi, fizikai családjukon. Ezt mindenki így teszi, azok is, akik itt jártatják a szájukat feleslegesen, csak hogy lefikázhassák a Tanúkat valamiben.


A szájkarate "hősei" jobban tennék, ha a bajban ténylegesen oda tennék magukat!

2011. jún. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
odatesszük. De tanúk nincsenek ott.
2011. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Sajnos, elfelejtettem, a kérdés feltevésénél odaírni, hogy Jehova tanúi ne írjanak, mert a vélemények tisztasága sérülhet, ha egy részrehajló ember ír.


Egyébként pont ez az ami nekem nem tetszik. Ők pont úgy nem tartják egyenrangú embernek az akit még nem térítettek meg mint a Zsidóság a Gojokat.


Ez a karitatív tevékenység, valószínűleg érzékeny pontja lehet az életüknek, mert ahányszor feltettem ezt a kérdést az utcai Jehova tanúinak, rögtön ellenségesre váltott a stílusuk és rövidesen faképnél hagytak(sokszor köszönés nélkül). A másik ami felháborítja őket, mikor arról beszélek, hogy én nem érzem, hogy a világ tele lenne gonoszsággal és szeretem az embereket.

Pedig és mindig tisztelettel hallgattam mások véleményét és én is ezt vártam volna.


A másik ami nem tetszik, az az elv, hogy hamarosan itt a világvége, hű de jó lesz nekünk mert mi már megtértünk, de a többi ember égjen a pokol tüzén. Szinte kéjjesen figyelik a híradásokat mikor egy földrengésrőltvagy járványos megbetegedésről van szó, mivel ez igazolja, hogy hamarosan itt az armageddon.

Olyan mint egy nagy vallási pilótajáték.

Minnél több embert térítesz meg annál jobb helyed lesz az égi királyságban. De a helyek fogyóban vannak tehát siessünk. Sőt a legjobbak már beteltek a 30-as években.


Szerintem egy vallásnak a kölcsönös megbocsátásról, a szeretetről (nemre, bőrszínre, világképre való tekintet nélkül)és a másoknak (felebarátunk) felé tett gesztusokról kell szólnia.


Én igyekszem eszerint élni és boldog vagyok így.

2011. jún. 10. 15:48
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

A kedves kérdező véleménye talán tiszta forrás és nem előítélettel és vádaskodással teli? De bizony az utóbbiak!


Ha egy kicsit utána néztél volna, a zsidók a felsőbbrendűségérzés következtében a idegenekkel beszélni sem voltak hajlandók. Jehova Tanúi viszont elviszik mindenkinek válogatás nélkül az evangéliumot, többek között azért hogy kicsit többet tudjanak arról, amiről a kérdező is továbbképzésre szorul.


A "karitatív tevékenység", amiről te áradozol egyáltalán nem érzékeny pontja a Tanúknak! Világosan kifejeztük, hogy mindenhol kiváló szolgálatot végeznek a Tanúk, ahol szükséghelyzet van. Igaz, a Biblia szavával egyezően, elsősorban (nem kizárólag) az övéikről gondoskodnak, de vajon megteszik-e ugyanezt azon nagyobb egyházak a híveikkel (minddel), akik vádaskodnak?!! Egyáltalán kik szorulnak általában (kivédhetetlen katasztrófákat kivéve) az ilyen jellegű "karitatív" szolgálatra? Tán Jehova Tanú mennek a híd alá?

Miért nem kell a Tanúknak pl. ingyenkonyhákat, menhelyeket fenntartani??? Miért nem koldulnak a Tanúk az utcán rongyokba öltözve?


A dicső történelmi egyházak ezzel a látványos szolgálatukkal a saját sebeiket nyalogatják! Ez a munka a külsőségre épít, mert ezzel nem lesz kevesebb a szerencsétlen, elesett ember, ezzel nem lesz kevesebb a harmadik világ országaiban az éhezők, vagy legyengült állapotban, a legegyszerűbb betegségbe is belehaló nincstelenek száma. Sőt a bajok csak nőnek és azokat ezen számon kérők egyházai is szaporítják, lásd Ruanda 1994!


Jehova Tanúi tudják, hogy az embereknek elsősorban nem halat kell adni, hanem meg kell tanítani őket halászni. Ezért nincs közöttük olyan, aki az "adományhalra" rászorulna, mert olyan szerető közösség tagjai, akik segítenek, mikor annak van az ideje - ahelyett, hogy gyilkolnák egymást halomra.


A világ pedig nincs tele gonoszsággal, csak hogy neked legyen igazad. Nem tudom hol élsz te, de nagyon el lehetsz bújva a világtól.

Kedves kérdező, nyugodj meg nem lesz "világvége" sem (bár tudnád miről is beszélsz)!

A "többi ember sem ég a pokol tüzén" - mondom én, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz.


A több ember "megtérítése" sem ad jobb helyet Isten Királyságában - szerencsétlen! És ezt mind magadtól találtad ki?


"Szerintem egy vallásnak a kölcsönös megbocsátásról, a szeretetről (nemre, bőrszínre, világképre való tekintet nélkül)és a másoknak (felebarátunk) felé tett gesztusokról kell szólnia."


Ez az ostoba kritika, mely mellőzött minden pontos ismeretet rólunk, vajon miről is szolt akkor???

2011. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a minősítésedet: korlátolt, ostoba, szánalmas.


Az a gond, hogy leginkább az alulművelt néprétegeknél értek el sikereket.

Én a Krisna Tudatú Hívőket sokkal többre becsülöm, mint a ti erőszakos, agresszív, nagypofájú stílusotokat.


Alapvető szinten sem vagytok tisztában a történelemmel.


No, de még mindig nem kaptam választ, a kérdésemre.

Tudsz e valami konkrétummal szolgálni a karitatív tevékenységeteket illetően.


Mert ugyebár azt te is tudod, hogy hitvány dolog a média sumákolásával indokolni azt, hogy nem hallunk rólatok.


Ja és ha nem tudsz válaszolni egy kérdésre, nem gusztusos dolog csípőből visszakérdezni.

2011. jún. 10. 19:07
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

"Köszönöm a minősítésedet: korlátolt, ostoba, szánalmas."


Most magadat minősíted? Ezekből csak az "ostoba kritika" megjegyzésem küldtem el neked válaszul, ami nem egyenlő az én olvasatomban az "ostoba emberrel"!!! Tudod, megtanultam különbséget tenni az ember és a véleménye között. Attól, hogy a véleményét, vagy tanítását minősítem, még az embert nem vetem meg, mint ahogy a Tanúk sem erről híresek.


"Az a gond, hogy leginkább az alulművelt néprétegeknél értek el sikereket."


Ez megint egy előítéletből fakadó vélemény, mellyel lehet dobálózni, csak mindig pofára esés a vége!


"Én a Krisna Tudatú Hívőket sokkal többre becsülöm, mint a ti erőszakos, agresszív, nagypofájú stílusotokat."


Szíved joga, hogy kiket "becsülsz", az előző mondatom ide is érvényes.


"Alapvető szinten sem vagytok tisztában a történelemmel."


Hogy ki, mivel nincs tisztában, az már eddig is jól látszik...


"Tudsz e valami konkrétummal szolgálni a karitatív tevékenységeteket illetően."


Igen, olvasd rendszeresen a folyóiratainkat és találsz bőségesen példát!


"Mert ugyebár azt te is tudod, hogy hitvány dolog a média sumákolásával indokolni azt, hogy nem hallunk rólatok."


Mert megint mit keversz bele a történetbe? Ne vádaskodj alaptalanul! Mellesleg volt már elég médiavisszhangja a tevékenységeinknek, de ehhez megint csak tájékozottabbak kellene lenni ennél. Mert esetleg az a mérce, ha minél többet szerepelnek az ilyenek? Szerintem sokaknál ez a mérce.


A "tájékozatlanságból" (hogy finom legyek) fakadó rosszindulatú vádaskodásokra nem óhajtok érdemben válaszolni, mert a sumák és provokatív hozzáállást érvekkel sem lehet megállítani.

2011. jún. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Olvassa a kiadványaitokat, akinek béla volt az anyja!

Olvastam már eleget Őrtornyot és Ébredjeteket. Még arra sem veszitek a fáradtságot, hogy az usában kiadott szöveget tisztességesen lefordítsátok, nemhogy fogyaszthatóvá tegyétek a magyar olvasók számára.

Még sosem láttam benne felhívást,pl. hogy segítsünk ennek vagy annak a szerencsétlen csoportnak.

Ellenben Bibliaértelmezés az minden alkalommal.

Hát mit ne mondjak, elég sajátságosan értelmezitek a Bibliát.



Megint semmi konkrétum.(ez jellemző rátok) Megint mellé beszélsz, demagóg vagy. (ez is különösen jellemző rátok)

Jobban jártál (jártatok) volna ha nem kommentálod a kérdést, elég rossz reklám vagy a gyülkezetednek.


Ez a baj veletek, vallási fanatikusokkal, hogy sértve érzitek magatokat, ha egy olyan kérdés vetődik fel, ami nem tetszik. Rögtön támadásba lendültök, ahelyett, hogy higgadtan válaszolnátok.


(Azért azt nem hittem volna, hogy már nektek is külön kis "önkéntes" egységeitek vannak, akik az internetet figyelik, mikor bukkan fel valaki, aki kritikával esetleg kérdéssel illeti a Jehova Tanúit.)

2011. jún. 13. 07:09
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Ki támad? Válaszoltam az alaptalan szűklátókörű és rosszindulatú vádjaidra. Akkor nem, hogy éppen te támadsz? A tudatlanságod be kéne pótolni, mert a tárgyban szembetűnő hiányosságaid vannak.
2011. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
A jehok - legjobb tudomásom szerint - nem osztanak semmit, sem ruhát, sem ételt semmit, de azt elvárják, hogy támogasd a szektát.
2011. jún. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!