Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy dolgoznád fel, ha az...

Hogy dolgoznád fel, ha az egyik családtagod szektába vonulna?

Figyelt kérdés
Hello! Családi dolog miatt kérdezem (nem én akarok szektás lenni). Hogy dolgoznád fel, ha pl. nem kaphatna vért, vagy transzplantációt, vagy csak egyszerűen kimosnák az agyát, és nem tudnál vele az életben többet egy jót beszélgetni sem? Megpróbálnád lebeszélni? Ha igen, hogy? Ha megpróbálna beszervezni, megszakítanád vele a kapcsolatot? Megpróbálnád megérteni, vagy eleve bolondnak néznéd? Köszi a válaszokat.
2011. jún. 4. 12:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
50%
Elmondanám neki egyer, hogy szerintem ez hülyeség, én nem tenném. Többször nem, ha elsőre nem érti meg 10edjére sem fogja, hülyékkel meg nem társalgok.
2011. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
72%

Először is leülnék beszélni vele, és megpróbálnám megérteni, miért döntött így. Aztán (ha valóban arról van szó, amire a leírásod alapján gondolok) megpróbálnám megértetni vele, mennyire a valóságtól elrugaszkodott nézeteket akar a magáénak vallani, és, hogy mennyire kifordított tanokat készül elsajátítani - hogy a dolog anyagi részéről ne is beszéljünk.

A kapcsolatot nem szakítanám meg vele, hiszen bármikor rájöhet, hogy tévedett...

2011. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Vallási meggyőződésnek pont az a lényege h minden gonosz ami az egyigazüdvözítő eszmerendszertől eltávolítja, tehát előre borítékolható h nem lehet értelmesen beszélni vele.

Kapcsolatot én se szakítanám meg, hátha "kinövi".

2011. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálok vele beszélni.
2011. jún. 4. 15:01
 5/29 anonim ***** válasza:
61%

Újra és újra beszélnék vele. Ha tudom, ki akarja beszervezni, annak megemlíteném a nemzetbiztonságiakat (nagyon félnek tőlük a szektások), és a saját zsírjában sütném ki, ha nem állítja le magát. Amúgy mindenképp szereznék embereket, és megdolgoznám a szektatagokat.

Gyűlölöm a családokat szétszakító, hamis tanokat terjesztő, haszonleső, gátlástalan embereket!

2011. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

Hát, ez egy komoly feladat. Ugyan is minden szekta annyira átmossa az agyukat, hogy szinte lehetetlenség megmagyarázni neki hogy milyen hülyeségeket dumáltak be neki. Először is mond meg neki hogy minden szekta megtanítja a tagjait a saját tanaira, és olyan módon hogy nem kételkednek benn hogy az igaz. És tedd fel neki a kérdést: - 'Na, most akkor mindegyik ha így agymossa a tagjait, akkor honnan tudod hogy a te szektád igazat mond? Ennyi erővel ha más szektához tartoznál akkor abban hinnél és annak a tanításait mondanád igaznak minden áron.'


Az a baj hogy ha véglel behálózzák akkor onnantól kezdve egy normálisa beszélgetést nem tudsz vele folytatni majd. Magán vélemyéne nem lesz semmiről, csak a szekta véleméyneit, szavait hangoztatja majd. Saját gondolkodást, józan gondolkodást megtiltják neki, csak úgy gondolkodhat mint ahogy a szekta elvárja tőle. Megfosszák a gondolkodástól és robot lesz, csak azt fogja hajtogatni amit hallott, hidd el nekem...


Súlyos eset ez, és minél előbb húzzad ki onnan! Ne engedd hogy teljesen agymosott legyen!!!

2011. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
9%

A te elméd szüleménye szerint mi a szekta? Mi az agymosás? Az hogy valaki kap-e vért vagy sem, azt a páciens dönti el, senkire nem erőltetik,s nem is minden esetben vallási okok miatt nem fogadnak el emberek vérátömlesztést, de ha van vértranszfúziót helyettesítő eljárás-márpedig van, akkor miért ne éljen egy inkább kockázatot nem hordozó kezelés mellett döntésével bárki?


Mielőtt összehordasz itt mindent, mi lenne ha tudnád mit akarsz?


Nézd meg kérlek a Navigátor című műsor "Vér nélküli sebészet" című riportját. Biztos letudod tölteni internetről.

Előbb informálódj!


Vagy ha kérdésed van, keresd a Test-Vér Egészségpénztárt! Interneten megtalálod elérhetőségüket. Örömmel választ adnak a vér nélküli kezelés lehetőségeiről. [link]


Vagy a Városmajor úti Érsebészeti Klinikán konzultálj orvosokkal a vérmentes sebészeti eljárás lehetőségeiről.

2011. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Az ostobaság szintjéről jó tájékoztatást ad, ahogy az utolsó válaszadó informatív hozzászólását nullára minősítettétek. Én megtettem azt (képzeld mire vetemedtem), hogy beírtam a gugliba, hogy "Vér nélküli sebészet" és csodák-csodája több igen jó oldalt találtam, mely tárgyilagos és igaz.

Na mit szóltok? Ez "szektás" hova vezetett el engem?! Lehet, hogy tanulhatnátok tőlük!!!


A Tanúkkal kapcsolatban azoknak, akik nem kellően tájékozottak, a legkényesebb téma a vér nélküli orvosi kezelés alkalmazása. Persze ezt negatív hírként szokták a tudatlanok, a szenzációhajhász média és a rosszakarók tálalni, hogy "nézd már, elutasította a vért, hát ez fanatikus"! Hehehe - Nem ez az igazság.


Sokaknak már egyértelműen igazolódott, de majd még eljön az idő, amikor a szélesebb rétegek számára is leesik a tantusz, hogy a vérmentes gyógyászaté a jövő. Akkor vajon min fognak rágódni azok, akik ma még "tuti érvként" vetik be az alaptalan aggodalmaikat azon rokonukkal, ismerősükkel szemben, aki szóba mer állni Jehova Tanúival???


Az említett google oldalán kapásból van egy doc., melyet minden ellenkezőnek ajánlanák szíves figyelmébe! A címe: Megvetetten…

az életmentő szövetség miatt?


Egy részlet:


•Tudja-e garantálni az orvos, hogy a vértranszfúzió után nem kap a beteg fertőzést?

•NEM


•Tudja-e garantálni a sebész, hogy a beteg nem hal meg vértranszfúzió következtében?

•NEM


•Tudja-e garantálni valaki, hogy a halálesetek legnagyobb kiváltó oka a nem megfelelő típusú véregység transzfundálása megszűnik?

•NEM


•Tud-e valaki kutatásokat, beszámolókat, kísérleteket bemutatni az összes vérkészítmény alkalmazását illetően?

•NEM


•Tud-e valaki olyan tanulmányt bemutatni, amely szakmailag alátámasztja a minimális vvs. szint 10/30-as szabályt?

•NEM


•Tud-e konkrét (zárójelentés, szakértői vélemény) példákkal szolgálni arra, hogy Tanú betegek azért haltak meg, mert nem kaptak vértranszfúziót?

•NEM


•Tud-e elfogadható magyarázatot adni valaki arra, hogy miért olyan lassan ébredezik az orvosi szakma Magyarországon, ha a transzfúzió nélküli sebészet előnyei megmutatkoznak a költségek, a prevenció és a fertőző betegségek átvitelének terén, csökken a posztoperatív megbetegedések száma és a tumorral műtött betegeken jobbak a hosszútávon elért eredmények?

•NEM


•Ezek után megkritizálható-e, hogy a beteg hogyan döntött?

•NEM

2011. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

16:40-es!

Senki nem vitatta a vér nélküli sebészetet az itt hozzászólók közül. Az a baj, hogy egyes "vallások" életmentő orvosi procedúrákat tiltanak/kérdőjeleznek meg anélkül, hogy ismernék ezeket a folyamatokat (meg úgy egyébként az embertannal). Ezen felül, pedig anyagi és szellemi romlásba taszítanak embereket, tönkretesznek családokat.

2011. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

"Senki nem vitatta a vér nélküli sebészetet az itt hozzászólók közül."


Csak a kérdező és majd minden hozzászóló!


"Az a baj, hogy egyes "vallások" életmentő orvosi procedúrákat tiltanak/kérdőjeleznek meg anélkül, hogy ismernék ezeket a folyamatokat"


Te most akkor miről beszélsz?! Nem vagy tele egészen véletlenül előítélettel a Tanúk iránt? Milyen egyéb vallást ismersz, amelyik erkölcsi alapon, a Bibliai paranccsal összhangban "tartózkodik a vértől"?

Egyáltalán miféle "egyes vallások"-ra hivatkozol?

Jehova Tanúi között számos gyakorló sebész is működik és mellettük rengeteg orvostársuk világszerte, akik jól tudják, hogy mit csinálnak és miért!


Mellesleg a Tanúknak van egy páratlan terjedelmű és minőségű információs adatbankjuk, melyben rengeteg eset és kórleírás, valamint ezek vér-nélküli kezelése szerepel. Gyakran fordul elő, hogy egyes orvosoknak is újat jelent a benne található információ.


"Ezen felül, pedig anyagi és szellemi romlásba taszítanak embereket, tönkretesznek családokat."


És jön a következő begyakorolt mese!

Mely egyházak tagjait látod az utcákon koldulni???! Mikor tett "tönkre" Krisztus evangéliuma valaha is egy családot?

Jöhetnek az ostoba rágalmak, de TÉNY, hogy azon Tanú családok, akik alkalmazzák az életükben a tanultakat, sokkal szeretőbb, stabilabb családnak bizonyulnak, mint mások. A válások aránya összességében pedig nem nagyobb, mint a társadalom egyéb részében.

2011. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!