Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnál erős lenni ha meghalna...

Tudnál erős lenni ha meghalna egy családtagod?

Figyelt kérdés
Úgy értem tudnád sírás nélkül intézni az ezzel járó teendőket, tudnál a többi családtag támasza lenni? (nem azt mondom, hogy egyáltalán nem sírni, hanem mondjuk egyszer kétszer kiengedni a gőzt, a többi időben erős támasz lenni és vigasztalni a gyengébbeket)
2011. aug. 16. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hülyén hangzik, de attól függ kiről, mennyire közeli családtagról van szó. a párom (Isten őrizz!!!!!) halálába én is belehalnék...onnan nem lenne az a pszichológus vagy pszichiáter aki onnan visszahoz...

Bele sem akarok gondolni...

Bár azt hiszem tudnék erős lenni többi családtag esetén, legalábbis egy ideig, aztán zuhanás...majd felépülés...gondolom

Nagyon szerencsés vagyok, még nem vesztettem el, egyetlen közeli rokonomat sem...

Azt is tudom, hogy megpróbálnám élni az életem mint azelőtt és nem hordanék feketét egész nap, mert gyűlőlném magamon...attól pedig már őúgysem jönne vissza:(

2011. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem mutattam ki az érzéseimet, még a legközelebbi családtagjaimnak vagy barátaimnak sem. Egyedül a párom az, aki mindent tud rólam, tehát előtte nyilván nem menne.

De a többiek előtt, igen, határozottan tudnék erős maradni, még akkor is, ha belül mardosna és otthon elhasználnék mindig egy százas zsepit. Jól tudom leplezni az érzéseimet, megtanított az élet.

2011. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj.

Nekem meghaltak a szüleim, nagyszüleim, akkor valahogy erőt kapsz, és meg tudod csinálni, én mindig a temetések után omlottam össze.

2011. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam,édesapám halálakor.Kemény küzdelem volt előtte is,két hétig kómában volt,de már nem épült fel belőle. Tartottam a lelket édesanyámban, és reménykedtem a lehetetlenbe. Temetés intézése nagyon nehéz feladat.Temetés után megzuhantam.

Ki kell adni a fájdalmad,mert utána rosszabb.

2011. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudnék. Átestem már ezen, és onnan tudom. Mikor édesapám meghalt, nem mutathattam ki, hogy mennyire fájt, mert kicsik voltak még a gyerekek, nem értették volna, mi a baj. Persze elmondtuk nekik, de most hogy magyarázzam meg egy 3, és egy 4 évesnek, mi is az a halál? Ráadásul nagyon messze éltünk a szüleimtől, és évente jó, ha egyszer tudtunk utazni egymáshoz, igy a gyerekek szinte mindig elfelejtették, hogy kik ők, hiába beszéltek telefonon, és nézegettük a családi fotókat. Tudták persze, hogy ő a Mama, és ő a Papa, de mikor ott volt a hús-vér ember, az már nekik szokatlan volt. Igy mikor apukám meghalt, nem mutattam ki a fájdalmam. Legalábbis, amennyire tudtam, magamban tartottam.
2011. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem. Én nagyon össze tudok törni. Bele sem akarok gondolni.
2011. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem. ha anyával történne valami belehalnék.
2011. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát 8 évesen, mikor a nagymamám meghalt, az valami borzasztó volt, azt hittem vége a világnak és onnantól fogva mindig szomorú leszek. Akkor csak magamban sírtam, a többiek nem nagyon látták rajtam. Hasonló volt később a nagypapámnál.

Aztán most felnőttként, hogy a saját halálomat is elképzelhetőnek tartom, kíváncsi is vagyok rá szó szerint, szóval most átalakultak bennem a dolgok. Nem tudom mennyire sírnék, ha mostani maradék családtagjaim meghalnának, de azt biztosan tudom, hogy lenne tovább és nem törnék annyira össze, nem éreznék világvégét, mint gyerekkoromban.


Ahogy a virágokat, állatokat figyelem... tudom, hogy mi is csak valami múlandó lények vagyunk...

2011. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Édesapám rákos volt, végignéztem ahogy leépül és tehetetlen voltam. Nem tudtam elfogadni, hogy vége, talán a mai napig sem tudtam.

A betegsége alatt, idegileg tönkrementem, sokszor dührohamaim voltak, törtem zúztam, nem értettem miért történik minden.

Amikor meghalt sokszor elsírtam magam váratlan helyzetekben, de igyekeztem tartani magam, mert muszály volt.

Nagyon sokat tudnék írni, hogy mi történt, mert sosem volt akinek igazán elmondtam volna, itt pedig nem akarok terhelni senkit.


A lényeg, hogy a halálát megértettem, feldolgozni talán sosem fogom, de Öt elvette tölünk az élet és a halálával szinte azonos napon fogant meg az unokaöcsém, aki egy csodálatos kisgyerek, immáron 2 éves akivel nagyon sok idöt töltök.

És talán az Ö betegsége és halála változtatta meg a gondolkodásmódomat, ezért szeretném hivatásként üzni, hogy másoknak segítsek.


22/F

2011. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet azt mondani, hogy "belehalnék"...azt hittem én is, hogy így van. De túlélném, és ez a legszörnyűbb. Hogy élni kellene a tudattal, a hiánnyal. És igen, erős lennék, mert erősnek KELL lenni. Mert ott van a gyerekem, a testvéreim, akiknek támasz kell, egyszerűen nem engedheti meg magának az ember az összeomlást.
2011. aug. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!