Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy dolgoznád fel, ha az...

Hogy dolgoznád fel, ha az egyik családtagod szektába vonulna?

Figyelt kérdés
Hello! Családi dolog miatt kérdezem (nem én akarok szektás lenni). Hogy dolgoznád fel, ha pl. nem kaphatna vért, vagy transzplantációt, vagy csak egyszerűen kimosnák az agyát, és nem tudnál vele az életben többet egy jót beszélgetni sem? Megpróbálnád lebeszélni? Ha igen, hogy? Ha megpróbálna beszervezni, megszakítanád vele a kapcsolatot? Megpróbálnád megérteni, vagy eleve bolondnak néznéd? Köszi a válaszokat.
2011. jún. 4. 12:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
6%

Ez egy nagy-nagy semmi, amit írtál, kedves utolsó válaszoló! Már ne haragudj, de mindennemű konkrétum és bizonyíték nélkül nagyon hiteltelen vagy.


Nyilván igaz - senki sem tagadhatja -, hogy vannak olyan szellemi irányzatok (lehetnek akár politikai vagy vallási), melyek az egyén szellemi szabadságát alaposan megkurtítják. Ezeknek a követői lehetnek fanatikus terroristák, vagy rituális öngyilkosságot elkövető szektatagok, sőt a militarizmus sem áll némelyik csoporttól távol.


Mindezeket NEM helyeselve, hanem elítélve mégis megjegyezném, hogy a világ történelmi egyházai vajon hány ember életéért tehetők felelőssé?! Itt természetesen minden olyan háború és csetepaté áldozatairól szó van, akik ezen egyházak nevében, vagy annak jóváhagyásával rontottak egymás életére, sokszor csak azért, mert nem egy nyelvet beszéltek, bár az egy nyelvet beszélők is megtették ugyanazt - lásd a közelmúlt: Ruanda 1994!


Hasonlítsuk csak össze az eredményt:

A fent leírt, valóban káros csoportok max. néhány száz halálos áldozatot szedtek, összességében is csak néhány ezer áldozatról beszélhetünk.

Ezzel szemben a történelmi egyházak százmilliós nagyságrendben szedték áldozataikat! Miért is? Mert "a saját országomnak mindig igaza van" teológiát követték a Krisztusi helyett.


Lehet mocskolni a "szektákat", de akkor tudd, hogy mi a szekta.

Lehet kritizálni a "szektákat", de akkor tudd, hogy kik a szektások.

Lehet bírálgatni a kisebb csoportokat, de akkor ne mosd össze őket mindenféle csürhével, hanem tudj különbséget tenni - persze ehhez meg kellene vizsgálni őket, nem csak rikoltozni azt, amit mások is papagájként mondanak!

2011. jún. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Puszta emberbaráti érzelmektől vezérelve nem vitatkozom veled tovább. Mindössze annyit írok, hogy nem írnál eposzokat a vélt igazadról, ha valóban működne az a módszer, amit itt oly nagyon bizonygatni próbálsz.

Aludj jól, és járj nyitott szemmel.


Éljen a Haza!

2011. jún. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Vesszen a haza!
2011. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
41%
Ruszkik haza!
2011. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Kedves 23:59! Saját, személyes tapasztalatomból írtam amit írtam. Magamon vettem észre úgy fél évvel eztelőtt mikor majdnem behálózott egy adott vallás, hogy itt aztán valami nem stimmel... És elkezdtem szabadon gondolkodni, ami nem tetszett nekik. És més sok más dolog volt ami nem tetszett nekik, alig tehettem fel kérdéseket, nem engedték hogy elmondjam saját véleményem, csak az övéket hangoztatták, hogy már pedig az az igaz és nem az enyém, amit nem is hallgattak meg.


Meg még volt pár dolog, például abba is beleszólt egyik hogy miért éreztem jól mgam szilveszterkor, meg miért ittam. Holott sosem szokok inni, gyűlölöm az alkoholizmust, csupán max szilveszterkor, vagy szülinapkor de máskor nem.


És sorolhatnám hogy miket vettem észre amivel a személyi szabadságjogomat megsértették!


És nagyon sajnálom azokat akik szektába kerülnek és teljesen agymosottak lesznek, mindenben csak a sátánit látják. Meg még szabadságuk sincsen, olyanok mint a bábuk amiket a játékos mozgat kedve szerint...

2011. jún. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
6%

Ez ugyanaz a semmitmondó mese, amit eddig regéltél. Van igaz és van hamis - nem lehet sok-ezer igaz és csak egy hamis.

Mi maradt? Az igazságból csak egy lehet, nem több, hiszen ezért igazság! A vallásban is létezik ilyen, még ha annyian hamisítják is.

2011. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
65%

Igen, szerinted az mese amit személyesen tapasztaltam? Ha téged elütne egy autó akkor azt mondanád utána hogy áááá, ez mese volt, nem is ütött el az autó, csak én estem el?


Figyu, ez személyes tapasztalat. Ezen kívül sokat tudok a szektákról mert olvastam csomó mindent róluk, ismerem a leghatásosabb módszereiket, a teknikájukat meg még sokmindent. És a mai napig foglalkoztat a - kicsit hülyén fog hangzani és ilyen szó nincs - "szektatan", azaz a szektákról való információgyüjtés, tanaik megcáfolása és egyértelmű ellenbizonyíték.

2011. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én nem vonom kétségbe, hogy az, amit elmeséltél, igaz. Valóban lehetett rossz tapasztalatod valahol.

Ettől függetlenül téged alaposan félrevezettek ebben a kérdésben! Éppen ezért írtam le, hogy a legnagyobb károkat és pusztítást egyáltalán nem a kisebb csoportok hajtották végre a történelemben, hanem azok, akiknek az uszító propagandájára most felülsz. Mit gondolsz, kik írják az ilyen szövegeket? Pont azok, akiknek a felekezetében valóban így működnek a dolgok!!! Első kézből tudják, nem kell a "szektákhoz" menni kutatni.


Egy nagy marhaság, mikor azt akarják beetetni veletek, hogy csak a nagy egyház jó és igaz, a kisebbek meg hamisak. Mintha a (gyakran csak papíron létező) lélekszámon múlna, hogy egy egyház igaz-e Isten előtt, vagy sem. Akkor jobban meg kéne vizsgálni a Bibliát, bocsi!


Az igazság az, amit Jézus mondott, az emberek többsége a "széles úton" jár.


Nem is beszélve arról, hogy a "szekta" fogalmáról is erősen megoszlanak a vélemények és a világ legkönnyebb dolga azt rásütni egy csoportra, hogy "szekta" - csak a bizonyítás szokott elmaradni! Ez téged nem zavar, mi?

Attól, hogy a papíron(!) százmilliós, vagy milliárdos csoportok érdekeltségi köre szeret majd minden kisebbet lealázni maga körül, még nem lesz igaza.


A "tanaik megcáfolásáról" írsz, de ez is csak egy homályos maszlag, hiszen ahány, annyiféle. Illene csoportosítani a főbb tanait az összes egyháznak, amiben a legtöbben megegyeznek és így továbblépni.

Te tudod-e, hogy mi az a három fő tan, melyben majdnem szóról-szóra megegyeznek a magukat kereszténynek tituláló egyházak? Ezzel persze le is leplezve magukat.


Na válaszolj.

2011. jún. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Egy gondolkodó, két lábbal a földön járó ember van itt, ez a 40%os. Mondom én úgy, hogy nem vagyok vallásos.

Egyedül ő mond tényeket, adatokat, bizonyítékokat, információkat stb stb, aki meg itt vitatkozik vele, tényleg egy homályos maszlag amit mond, semmi de semmi konkrétum benne...Ennek a vitának az eredménye már rég eldőlt (legalábbis nekem fejben egész biztos), kár a szóért. Tök jó annak aki így meg tudja védeni a hitét, nem pedig azt se tudja mit véd csak szajkózza a magáét...

2011. jún. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!