Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tíltja-e a Biblia a fogamzásgá...

Tíltja-e a Biblia a fogamzásgátlást?

Figyelt kérdés
Hogy egyértelműbb legyen, nem az abortáló jellegűekre gondolok.
2009. márc. 20. 22:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Elvileg a katolikus hit tilt minden típusú fogamzásgátlást kivéve, ha önmegtartóztatásról van szó. Azt nem mondanám, hogy a Biblia megírása idején nem volt semmilyen védekezési mód, hisz pl. a megszakításos védekezést szerintem az emberek már az ókorban is ismerték.
2009. márc. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:

Ha elfogadjuk, hogy a Biblia a Mindenható üzenete az embernek, akkor nem tilthatja.

Hiszen értelmes lény könnyen beláthatja, hogy a mai emberiség olymértékben képes lett csökkenteni az elhalálozását, hogy a túlszaporodását is ésszel kell befolyásolnia. India és Kína ékes bizonyítéka annak, hogy a spontán, isteni eszközök feloldhatalan problémákhoz vezetnek, rengeteg nyomort, szenvedést idézve elő. Netán éppen azért lenne így, mert nem keresztények? Nem hiszem, hogy bárki is elfogadná ezt a választ.

Más kérdés, hogy a fogamzásgátlással az egyén magára veszi azt az isteni felelősséget, hogy az önmaga továbbélésének körülményeit a fogamzás pillanatában saját maga határozza meg. Ehhez bizony olymértékű személyi és társadalmi tudatosságra lenne szükség, amit a Biblia írói nem láttak létezni, valaha is megvalósulni, illetve a paráználkodás tiltásával gondolták feloldani.

2009. ápr. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%

Igen, tiltja


38,9 De Ónán tudta, hogy az utód nem az övé lesz. Ezért amikor bement a bátyja feleségéhez, a földre vesztegette a magot, hogy ne támasszon utódot a bátyjának.


38,10 De az Úr rosszallotta, amit tett, ezért őt is megölte.

1 Mózes 38, 9-10


ez megszakitott közösülés volt(coitus interruptus )

2009. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Arra nem gondoltál, hogy Ónán-nak az volt a bűne, hogy a bátyja feleségével "volt" ????

2009. aug. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

És akkor is tiltja,ha nekem folyamatosan ciszta volt a petefészkemben,és az orvos ezt írta fel rá?És utána jobban is lettem,nem fáj már úgy amikor "szerencsétlen" vagyok,és ciszták sem jöttek újak! Velem mi a helyzet?

Ettől én sem vagyok fogmzásképes,viszont akár műtéttől is megmentett!

2009. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor a Bibliát írták, mivel hogy fel sem merült senkiben, hogy szeretkezéskor meg kellene akadályozni a fogamzást, miért kellene, hogy szó legyen erről benne?

Ha Isten sugallatára született a Biblia, akkor is csak olyan információ juthat a tudomásunkra Isteni sugallatra is, ami foglalkoztat minket, ami felmerül bennünk! Emiatt nem esik szó A Bibliában pl. arról sem, hogy milyen következményei vannak a sugárhajtású repülésnek :)

(Bocs, lehet, hogy a példa nem a legjobb, de aki érti amire gondoltam és akarja, találóbbat is kiötölhet.)


Egyébként Isten most is velünk van, a Szentlélek bennünk van, vagyis a lelkiismeretünk útján kommunikálhatunk vele most is (gyerekkoromban a katolikus papunk fejezte így ki magát!), tehát: kérdezze meg mindenki tőle, aki akarja, és megkapja a választ!!


(Ismét az első válaszoló.)

2009. dec. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Akkor megkérdezem még egyszer:


És akkor is tiltja,ha nekem folyamatosan ciszta volt a petefészkemben,és az orvos ezt írta fel rá?És utána jobban is lettem,nem fáj már úgy amikor "szerencsétlen" vagyok,és ciszták sem jöttek újak! Velem mi a helyzet?

Ettől én sem vagyok fogmzásképes,viszont akár műtéttől is megmentett!

2009. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg:

[link]

[link]

2010. márc. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!