Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ahoz hogy növekedi...

Mit szóltok ahoz hogy növekedik az ateisták és az agnosztikusok száma viágszerte? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Amikor legutoljára olvastam már az Iszlámországokban is növekednek. (ezt úgyszámítjuk ,hogy a szabad akaratukból azok nem úgy mint É koreában vagy kínában.nemet és kort irjatok ha akartok.
2011. jún. 11. 19:06
 111/151 anonim ***** válasza:

14:50-esedhez:


1. bek.: Gratulálok, kitűnő megfogalmazás! :-)


2. bek. 2. mondat: Húú. Vissza kellett olvasnom az eddigieket, hogy elhiggyem-e vagy nem. :-) És még mindig nem tudok dönteni, mert voltak válaszaid mellette és ellene oldalon is, legalábbis ahogy én értem a mondókádat. Vagy lehet, hogy többen vagytok 37-esek? :-)


3. bek.: Igen, hasonlót írtál már. De ezek után bátran javaslom, hogy lépj be a "_Nem fanatikus_ ateisták, agnosztikusok klubjába", ha van ilyen... :-)

Csak arról jutott eszembe, hogy állítólag ateista egyház már van; ill. olyan csoportosulások, amelyek szvsz fanatikus ateisták, csak nem ismerik be. :-)


4. bek.: Természetesen én más állásponton vagyok, de a játszóteres aranyos volt. :-)

2011. júl. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/151 anonim ***** válasza:

15:02-esedhez, bár azt nem nekem írtad, de mégis belekotyogok egy picikét, a sajátjaim között úgyis végleg elkeveredtem...


Szvsz. attól, hogy a Biblia lényege Isten és ember kapcsolata, még az értékrend sem lényegtelen... :-) Inkább ebből építem fel a saját értékrendemet, mint bármilyen etika könyvből. Csak hogy behozzak egy harmadik álláspontot is. :-)


Azt meg tessék már megérteni végre, hogy a Biblia nem írja sehol, hogy a föld lapos!!! Meg még egy csomó mindent nem ír, amit állítanak róla...


Azt, hogy ki támaszkodik valódi, ki pedig áltudományokra, én nem tudhatom. De könyörgöm, mások honnan tudják???

Akkora tudás kellene hozzá egy-egy szakterületen, amivel átlagos ember nem rendelkezik. A "nagyok" is csak vitatkoznak, akkor meg csak arra tudok támaszkodni, hogy mit hiszek el, nem?


A többihez nem kívánok hozzászólni legnagyobb szerencsétekre. :-)

2011. júl. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/151 anonim ***** válasza:

Nos, úgy értettem azt hogy helyesnek tartom, (huhh nem lesz egyszerű megfogalmazni, hogy azt jelentse ahogy én a témához hozzáállok:D) hogy azok az értékrendek amiket szerintem közöl azok helyesek, de nem feltétlenül szükséges egy elfogadhatóan jó emberré váláshoz, és amennyiben ezek betartása nem párosul vakhittel, azaz a hited nem megy a tudni vágyásod, megismerni vágyásod kárára. Valamint józan értékítélő képességedet sem veszted el, és nem iszod le magad hittérítőre a hited nemes italával (Ez itt "metafora", nem a borra célzok), akkor abszulut oké, csak ez nagyon ritka.


Bár én személy szerint egy vallást sem vallok, lehet hogy néhány vallás nézetével szimptizálok, de nincs olyan vallás amit elfodanék (saját világkép építése inkább).

Nem hiszem, hogy ismered a zenekart, de Junkies-esen mondva: "De te sohasem leszel semmilyen isten rabszolgája." És tudom, az emberek nagyrésze nem érti meg, hogy miért nem akarok belépni valamilyen valláshoz (mint ahogy te is írtad akkor lépjél be ateisták közé), egyszerűen nekem nem szükséges az, hogy valamilyen közösséghez tartozzak.


Egyébként a játszóteres részhez, nem vallom azt sem bár ez gondolok kiderült, számomra kb. az a maximum ami mint istenképbe esetleg belférhetne, de alapvetően az univerzumunk keletkezéséről nincs pontos képem, de nem úgy vagyok vele mint legtöbb ember hogy nosza keressünk valami/valakit aki egy "hihető" (hihető szó is idegesítő, azt jelenti hogy pont olyan ami beleillik az általad elképzelni vágyott képbe, azaz pont azt hallod amit szeretnél) teremtődés elméletet ír fel (teremtődés = univerzumunk születése), és ezt helytelennek tartom nagyon, mivel erre senki nem tud pontos választ adni jelen pillanatban mindenki csak találgat, én pedig ezzel úgy vagyok, hogy azt fogadom el ami biztos, megalapozott, nem is értem miért nem fogadjuk el azt, hogy még nem tudjuk, hogy történt...


Áltudományok mindazon tudományok, amelyek a mai fizikai, matematikai, kémiai, és egyéb tudományos törvényeket nem tartják be, és ezáltal szeretnének valamilyen tudományos írást/tanulmányt írni. És senki ne hivatkozzon einsteinre, hogy megdöntötte pl newton elméletét, mert nem newton elmélete igaz, csak alacsony sebességen, einstein pusztán kiegészítette (mondjuk elég durván), vagy inkább javította pontosította az newton féle fizikát.


Azzal pedig nem vitázok, hogy a föld kerek nem szerepelt benne mert pontosan nem tudom, de pl úgy tudom hogy a geocentrikus világkép benne van, és ha igen az is eléggé bizonyított tény már, hogy nem igaz. Pont.

2011. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/151 anonim ***** válasza:

OFF:


SZÁZADIK VÁLASZ!


ON

2011. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/151 anonim ***** válasza:

OFF:


Hey, Előző (70-es)!


Te meg hogy kerülsz a képbe? Persze, a beszélgetésben részt venni, vitázni, érvelni, azt nem, csak a dicsőséget learatni, ugye? :-)))))


Nehogy komolyan vedd! Csak tréfálok.

Új vagyok itt, fogalmam sincs, hogy származik-e bárkinek bármilyen előnye abból, hogy ő a 100. válaszadó.

Vagy a kérdezőnek, hogy olyan kérdést tudott feltenni, amire 100 válasz érkezett. ???

Igaz, már rég nem arra a kérdésre, de mindegy. :-)


Meg amúgy sem a pontozás a lényeg szerintem, mármint a %, meg a toplistás helyezés. Bár azért mutatnak valamit...


Azért, ha valaki nagyon ráér, elmagyarázhatná ezeket nekem. :-)


Meg azt is, hogy miért nem látszik, hogy egy-egy kérdésem hány %-ban hasznosnak ítéltetett a nagyérdemű részéről.

Mindenkiét látom, csak a sajátomat nem.


Persze ez sem a világ legfontosabb dolga, de azért érdekelne a mihez tartás végett.

Meg legalább le tudnám vonni a következtetést, hogy melyik kategóriát kellene nagy ívben elkerülnöm, legalábbis válaszadásilag... :-)


És még egy kérdés: Nicket hogyan lehet megváltoztatni? E-mail címet, jelszót tudom, hogyan, de nicket nem.


Előre is köszönöm a válaszokat!


Üdv, a 101. (kiskutya) :-)))

2011. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/151 anonim ***** válasza:
100%

"OFF:


Hey, Előző (70-es)!


Te meg hogy kerülsz a képbe? Persze, a beszélgetésben részt venni, vitázni, érvelni, azt nem, csak a dicsőséget learatni, ugye? :-)))))"


Részt vettem a beszélgetésben, már az elején. Majd kikeresem neked a válaszomat.


"Nehogy komolyan vedd! Csak tréfálok.

Új vagyok itt, fogalmam sincs, hogy származik-e bárkinek bármilyen előnye abból, hogy ő a 100. válaszadó.

Vagy a kérdezőnek, hogy olyan kérdést tudott feltenni, amire 100 válasz érkezett. ???

Igaz, már rég nem arra a kérdésre, de mindegy. :-)"


Nem származik senkinek semmilyen előnye belőle a büszkeségen kívül. Csak poénból írtam én is, amit írtam, mégse lehet minden nap 100. az ember:D



"Meg amúgy sem a pontozás a lényeg szerintem, mármint a %, meg a toplistás helyezés. Bár azért mutatnak valamit..."


Igen és igen. Engem sem érdekel túlzottan, inkább a válaszokat nézem.


"Azért, ha valaki nagyon ráér, elmagyarázhatná ezeket nekem. :-)"


Szívesen válaszolok mindenre e-mailben, amire tudok, valamint ott van a GYIK téma is az Egyéb kérdések témakör alatt.


"Meg azt is, hogy miért nem látszik, hogy egy-egy kérdésem hány %-ban hasznosnak ítéltetett a nagyérdemű részéről.

Mindenkiét látom, csak a sajátomat nem."


Azért van, mert még nem pontoztak.


"Persze ez sem a világ legfontosabb dolga, de azért érdekelne a mihez tartás végett.

Meg legalább le tudnám vonni a következtetést, hogy melyik kategóriát kellene nagy ívben elkerülnöm, legalábbis válaszadásilag... :-)"


Ha rám hallgatsz, az Ezotériát... nagyon nagy ívben...


"És még egy kérdés: Nicket hogyan lehet megváltoztatni? E-mail címet, jelszót tudom, hogyan, de nicket nem.


Előre is köszönöm a válaszokat!"



Erre nem tudok válaszolni, nem vagyok biztos benne, hogy van rá lehetőség. Viszont többet erről ide ne írjunk, már így is eléggé offoltuk ezt a kérdést. Én se fogok. E-mailben azonban mindenre válaszolok.

Remélem, a modik nem fognak kiba...nnolni innen. Bár te még nem vagy veszélyben, mert új vagy.


Elnézést az OFF-ért!

2011. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/151 anonim ***** válasza:

Oks, értem. :-)


Köszönöm a segítséget!!!

Köszönöm a felajánlást is, de nem akarok privizni (bizonyos okok miatt)... :-)


Csak annyit még azért, hogy becsületesen végigfutottam az egészet, mielőtt írtam volna, de 70 %-os válaszadótól csak két v. három nyúlfarknyi választ láttam. Az meg kevés. :-)))

Vagy ugyebár lehet véletlenül két hetvenes is ... :-)))


A javaslatot köszi, de az Ezo-ba csak kb. kétszer néztem be. Politikába viszont rendszeresen járok. Na, hogy ott milyen stílus van! ... :-(


Még egyszer köszi mindent!

2011. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/151 anonim ***** válasza:

"Ha nehéz út, ellenérv:

-Az embereknek szükségük van vezetőre, mind politikai mind hit téren, mindig is megvolt a valahova tartozni vágyás."


Nekem nincs szükségem semmilyen vezetőre.


"-Az embereknek szükségük van a megmagyarázhatatlan megmagyarázására, mivel nem bírják elfogadni, hogy valamit nem bírnak fölfogni, de attól még hogy valamit nem tudunk megmagyarázni az nem jelenti, hogy holnap sem fogjuk tudni."


Soha nem érdekeltek a magyarázatok, úgy van ahogy.


"-Megnyugtató a tudat, hogy ha "meghalsz" a leleked a mennybe/pokolba jut és örröké élsz, nem pedig csak elrohadtsz mint 1 húsdarab és vége."


Ilyenen szintén nem szoktam idegeskedni.


"Még átftott az agyamon 4-5 dolog amit leírhattam volna, de mivel úgysem foglak meggyőzni, meg nem is célom, és megyek horgászni, uh ezeket már nem írom le."


Ez viszont érdekel, hogy mi értelme ülni a tóparton és várni amíg horogra akad egy hal? Ne haragudj, de a horgászemberek elmenekülnek embertársaik elöl. Én például megyek Salsa-zni, sokkal jobb, jó emberekkel táncolsz együtt. Az emberi kapcsolatokat kell kiépíteni nem a halakkal kommunikálni.

Úgyhogy a te életed sem biztos 100%-os, ideje megtérned :) Imádkozom éretted, hogy ott a tóparton találjon rád a Szentlélek, soha nem tudhatod.

2011. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/151 anonim ***** válasza:

10:52-esedhez

(Az előző off-ot folytatva: 45%-osnak, azaz tegnap óta jól belehúztál!)


1. bek.: Igen, a te szempontodból ez biztos igaz is. Én persze másként látom ezt a Biblia alapján, de a kedvedért most nem kezdek hittérítésbe, jó?:-)


2. bek.: Valóban nem ismerem, de hasonló szövegekért én is odavoltam régen... Kívülről fújtam a Tiszta szívvel-t, meg olyan dalszövegeket, amelyektől most már borsódzik a hátam. Említettem, nagy lázadó voltam...

De mindez a gondolkodásmód és "ízlés" átalakult, megváltozott, mert - na, mit gondolsz, mire fogok hivatkozni? - a Biblia azt mondja, nincs semleges terület. Saját tapasztalatom is ez, tehát nehogy vakhittel vádolj! :-)

Amúgy tényleg jó, hogy nem vagy fanatikus, mondhatnám, toleráns vagy. De ez csak a világi norma szerint van rendben. Szellemi szempontból viszont rabszolga vagy, de ezt hosszú lenne kifejteni, meg ugye már megint a hittérítés "bűnébe" esnék. :-)


Azt is megértem, hogy nem akarsz közösséget - amúgy csak viccből javasoltam, ott volt a smiley.

Nekem azt vágta a fejemhez egy kedves barátosném rögtön, hogy csak azért járok gyülekezetbe, mert kell a "nyájmeleg". Merthogy az emberek többségének kell, s ezt el is ismerem, de nekem nem ez volt az indok. Sőt... Tudnék mesélni.

Persze többnyire nagyon jó volt a közösség, de voltak teljesen magányos, közösség nélkül töltött időszakaim is. Ettől még nem adtam fel a hitemet, és úgy gondolkodtam, vagyok én gyülekezet nélkül is olyan keresztény, mint mások. Bizonyos területeken ez igaz is volt, de azért nem ezt nevezném az optimális állapotnak.


3. bek. "hihető szó is idegesítő, azt jelenti hogy pont olyan ami beleillik az általad elképzelni vágyott képbe, azaz pont azt hallod amit szeretnél"

Megint egy nagyon jó megfogalmazás! :-) Annyit "húznék" rajta, hogy "...általad elképzelt képbe" legyen.


De akkor megint ott vagyunk: tudományos vitákhoz nem vagyunk elég képzettek, + azt hiszünk, amit akarunk...


Szerintem sokkal jobb lenne, ha a vérateisták is elismernék, hogy találgatások vannak, sok bizonytalanság, nem hajtogatnák folyton azt, hogy az ő csoportjukon kívül állók mind hülyék, buták, műveletlenek, stb. És itt hangsúlyoznám, hogy a csoportjukon kívülinek tekintik a lightosabb ateistákat is tapasztalataim szerint.

Ez a viselkedés egyébként szerintem egyszerűen arrogancia, verbális agresszió, amivel a saját egojukat próbálják hízlalni, más téren történt kudarcokért kompenzálni magukat, stb. Lehet egyéb ok is a háttérben. Megint csak utalok a pszichológiai kutatásokra. Nagyon érdekes a viselkedés- és a szociálpszichológia része. Lehet, hogy lassan ezek már önálló tudományágak lesznek. Vagy már azok is, lehet, hogy lemaradtam...

A fent leírt jellemzés egyébként vonatkozik a rasszista, szélsőséges emberekre is, sok egyéb kiváltó ok mellett. Egyszer olvastam erről egy kitűnő írást valahol.


4. bek.: A fizikához és társaihoz nem értek, ezeket az elméleteket sem tudom követni, felfogni, megérteni főleg nem. De ezt már bevallottam, csak másképp megfogalmazva.


Viszont most jól belédkötök! :-)


"Azzal pedig nem vitázok, hogy a föld kerek nem szerepelt benne mert pontosan nem tudom" - írod legutóbb.

Ehhez képest idézlek a tegnap 15:02-esből "...nagyon sokminden nem igaz, amit a biblia ír (csak 1 pl.: a föld kerek)," - Pontosan erre írtam én, hogy nincs benne.

Nos? Melyik az igaz?


A geocentrikus világképet nem tudom; ilyen szempontból külön át kellene nézni. Nem tudom, mire (=melyik részre) gondolnak, akik ezt állítják. Te is most csak hallomásból szerzett infóként mondod...


Így a végére egy gondolat: Én azt nem értem, hogy miért kell mindig mindent megérteni...:-)


Komolyan, szerintem egy ember sem olyan okos, hogy mindent értsen, még csak annyira sem, hogy sok mindent. Persze, lehet és kell is próbálkozni egy bizonyos határig. Említettem, hogy én sem vagyok vakhitű, legalábbis nem hiszem... :-)


De vannak dolgok, amiket az ember csak úgy elfogad, vagy elhisz, vagy ...

...és szóljon helyettem Neumann János:

"Matematikában az ember a dolgokat nem megérti, hanem megszokja."


Tehát ...vagy... megszokja.

Egyik kedvencem a matek, és mindig is jobban örültem, ha értettem, hogy mi miért van úgy, ahogy. Ellenkező esetben marad a megszokás. Úgy van, és kész. És működik, pedig nem értem. Vagyis nem értem, mégis működik.

És nálam itt van a pont.

2011. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/151 anonim ***** válasza:

"Ez viszont érdekel, hogy mi értelme ülni a tóparton és várni amíg horogra akad egy hal? Ne haragudj, de a horgászemberek elmenekülnek embertársaik elöl. Én például megyek Salsa-zni, sokkal jobb, jó emberekkel táncolsz együtt. Az emberi kapcsolatokat kell kiépíteni nem a halakkal kommunikálni.

Úgyhogy a te életed sem biztos 100%-os, ideje megtérned :) Imádkozom éretted, hogy ott a tóparton találjon rád a Szentlélek, soha nem tudhatod."


Jól érzem magam a bőrömben, de mégis kinek 100%-os az élete? Meg mitől lesz az élet 100%os? És végülis igen elmenekülök, de inkább mondhatnám úgy, hogy nem érdekelnek az embertársaim, jól elvagyok magamban, engem fáraszt a legtöbb ember hülyesége. Utálom azt, hogy beszélek valakivel, és fölösleges semmi témákról dumálunk (pl. időjárás), minek ilyenekről dumálni? Én is látom milyen az idő ő is látja? Mi információ értéke van ennek? Semmi. Olyan ember, akivel értelmes dolgokról lehet beszélgetni kevés van, olyan meg akivel meg lehet vitatni az élet dolgait még kevesebb, mert legtöbb ember nem olyan, hogy el tudja fogadni, hogy másképp gondolkodsz, hanem megpróbál meggyőzni a saját igazáról, és minél kevésbé intelligens valaki annál nagyobb hülyeség a saját "igaza". Mottóm: Ha nem tudsz valami értelmeset mondani, akkor inkább ne törd meg az értékes csendet.


Summa: Engem a barátaimon kívül az emberek addig érdekelnek, amíg valami miatt muszáj velük kommunikálnom. (pl.: munka)

2011. júl. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!