Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ahoz hogy növekedi...

Mit szóltok ahoz hogy növekedik az ateisták és az agnosztikusok száma viágszerte? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Amikor legutoljára olvastam már az Iszlámországokban is növekednek. (ezt úgyszámítjuk ,hogy a szabad akaratukból azok nem úgy mint É koreában vagy kínában.nemet és kort irjatok ha akartok.
2011. jún. 11. 19:06
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/151 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként nézzük meg a biblia mit állít: Ez Isten kinyilatkoztatása. Tehát a biblia írja magáról, hogy a biblia az Isten műve. Ezt a logikát követve azt mondom, hogy én vagyok az Isten, akkor valóban én vagyok, mert én azt mondtam:P Ugyhogy, jupjééé én vagyok az isten.


De nézzük kicsit máshogy, a bibliát proféták írták (elvileg), ha ezt követjük, akkor 3. személy írta le az Isten akaratát a bibliába. Azaz, ha én azt mondom mondjuk, hogy Kiss Béla az Isten, akkor bizony onnantól Kiss Béla az Isten (netán valahova ezt le is írom onnantól 100% hogy ő az.


Uh tessék követni Kiss Bélát mert ő az Isten, hogy ki ez a Kiss Béla az nem lényeg, de mostantól ő az.

2011. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/151 anonim ***** válasza:
82%

"Azt, hogy egyre több a sehonnai bitangember.

Hatott a libeláris nevelés, nincs értelme semminek, csak fogyasszatok. Taps a sokasodó bunkóknak!"


Ez az állítás téves:

1. ok: Nem vagyok sehonnai, földi embernek tartom magamnak. De nem követek semmilyen, radikális saját magamat elküönítő, kiközösítő szemléletmódot sem. (Sem vallási sem nemezetiségi hovatartozást nem vallok.


2. ok: Nincs értelme semminek? Lol, pont a te okos vallásod mondja, hogy törődj bele mindenbe, és hogy az élet csak a halálra várás. Annak bezzeg van értelme...


3. ok: Nem csak fogyasztok... Sőt szerintem te sokkal többet pazarolsz mint én. Mivel én látom, hogyan vezetik meg az embereket, sőt ne felejtsük el, hogy te vagy a legnagyobb fogyasztó, mert te a vallási szolgáltatásokat is fogyasztod.


4. ok: Nem vagyok bunkó sem, de ezt hosszú lenne elmagyarázni miért, te ellenben az vagy, mivel leszólod a nem hozzád hasonlóan gondolkodókat.


Ami ebben az állításban, viszont igaz az a sokasodás, ami viszont nem túl jó, mivel túlnépesedig a föld aztán éhendöglünk lassan.

2011. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/151 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem ez az előző komment valami spirituális dolog. Mert az nem jó ha ember felsőbb rendűnek hiszi magát pl. Az élővilágnál. Nézd hová vezetett az."


Nem spirituális dolog szerintem, és az "Isteni erő" igen is bennünk van, és ha úgy vesszük felsőbbrendűek vagyunk a földön élő többi fajnál, mivel bármit tehetünk velük, de ezzel bölcsen kell(ene) bánni, mert gondoljunk bele fordított esetben, mi lenne, ha jönnének a kicsi zöld emberkék, és elkezdenének a húsunkért vadászni minket, stb.

2011. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/151 anonim ***** válasza:
29%

"Ez a mondat egy tipiklus ateista gondolata. Miért ellenséges nektek ez a szöveg? Én ezt nem tudom megérteni, hogy miért látják "gonosznak" az emberek a Bibliát? "


Biblia tanai nem rosszak, az a rossz, ha valaki vakultan hisz benne és, és gyerekmeséknek veti alá az életét, és olyan valamiben hiszel, amit sosem fogsz meglátni, akivel sosem fogsz találkozni, de ezt sem fogod nyilván megérteni. Szerintem Istenben hinni a könnyebb megoldás, mint az hogy bevallani magadnak, hogy ha valami rosszul sül el, azt elbasztad, vagy rosszkor voltál rossz helyen.

2011. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/151 anonim ***** válasza:
29%

"A vallásos családok gyermekeinek mindössze 25 %-a problémás valamilyen területen (magatartási vagy viselkedési zavar, társakkal való rossz viszony, tanulási nehézségek), míg a nem vallásos családokban élő gyermekek mindegyike, azaz 100 %-a küzd az említett problémák valamelyikével, méghozzá általában súlyosabb formában."


Ja mert szerencsétlen gyerek retteg a pokoltól (így is kell tartsuk rettegésben a gyerekeinket), mondjuk azzal egyetértek, hogy nem fasza a mai fiatalság hozzáállása a dolgokhoz...

2011. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/151 anonim ***** válasza:
19%

"Szerintem Istenben hinni a könnyebb megoldás, mint az hogy bevallani magadnak, hogy ha valami rosszul sül el, azt elbasztad, vagy rosszkor voltál rossz helyen."


Nehogy azt hidd! Nagyon nehéz út vezet az igazi hithez, gyötrelmek, kételkedés, mélyről ható sírás, melyet a Szentlélek költözése okoz. És pont fordítva, az igazi hit után már nem érdekel mit rontasz el, mert nem érdekelnek a földi dolgok. De különben sem azért lesz hívő az ember mert mindent elront. Én nagyon sikeres ember voltam, amikor nem voltam ekkora hívő. A hitben eltöltekezve több kudarc ér, ezzel tudatja veled Isten, hogy próbára tesz. Felkészültem a nagy nyomorúságra...

2011. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/151 anonim ***** válasza:
81%

"Nehogy azt hidd! Nagyon nehéz út vezet az igazi hithez, gyötrelmek, kételkedés, mélyről ható sírás, melyet a Szentlélek költözése okoz. És pont fordítva, az igazi hit után már nem érdekel mit rontasz el, mert nem érdekelnek a földi dolgok. De különben sem azért lesz hívő az ember mert mindent elront. Én nagyon sikeres ember voltam, amikor nem voltam ekkora hívő. A hitben eltöltekezve több kudarc ér, ezzel tudatja veled Isten, hogy próbára tesz. Felkészültem a nagy nyomorúságra..."


Naneee... Az a kis csúnya szentlélek, meg persze.


Szerintem jóval nehezebb út közel 6 milliárd emberrel szembe menni (keresztény+iszlám stb.), akik azt mondják pokolra jutsz minthogy beállni valamelyik birka csoportba.


Amennyiben nagyon sikeres ember voltál valóban, és a szövegedből az tűnik ki, hogy nem vagy az már annyira.

1 kérdés merül fel, akkor kezdtél el hinni, mikor rosszra fordultak a dolog, vagy akkor fordultak a dolgok rosszra mikor hinni keztél.

1. eset: Ha akkor kezdtél hinni, mikor rosszra fordultak a dolgok, akkor nem kell magyaráznom, hogy az én állításom a helyes, mivel a kudarcok miatt kezdtél hinni istenben.

2. eset: Ha akkor kezdtek rossz dolgok történni veled, akkor az nem isten próbája, hanem beleszartál a "földi javakba" és ha nem teszel meg mindent, akkor naná, hogy jön a kudarc, és mivel jön a kudarc jön az hited önigazolása is.


Az végszót meg abban a tudatban írom, hogy 100%, hogy meg sem érted. Azt írtad, hogy nehéz út?

Ha nehéz út, ellenérv:

-Az embereknek szükségük van vezetőre, mind politikai mind hit téren, mindig is megvolt a valahova tartozni vágyás.

-Az embereknek szükségük van a megmagyarázhatatlan megmagyarázására, mivel nem bírják elfogadni, hogy valamit nem bírnak fölfogni, de attól még hogy valamit nem tudunk megmagyarázni az nem jelenti, hogy holnap sem fogjuk tudni.

-Megnyugtató a tudat, hogy ha "meghalsz" a leleked a mennybe/pokolba jut és örröké élsz, nem pedig csak elrohadtsz mint 1 húsdarab és vége.


Még átftott az agyamon 4-5 dolog amit leírhattam volna, de mivel úgysem foglak meggyőzni, meg nem is célom, és megyek horgászni, uh ezeket már nem írom le.

2011. jún. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/151 anonim ***** válasza:
56%

16:31-nek


"Ja mert szerencsétlen gyerek retteg a pokoltól (így is kell tartsuk rettegésben a gyerekeinket)"


Szerinted. Szerintem meg nem, legalábbis csak igen kis részben.

Inkább a jó családi légkör, a magasra helyezett erkölcsi mérce lehet döntő. Pl. ún. vallásos elfoglaltságokkal, programokkal töltött idő a kocsma helyett, kevesebb csonka család vagy akárhanyadik "új apuka", és így tovább.


Ezen felül: A kereszténység bármely - általam ismert - felekezete tanítja / vallja Isten igazságosságát, szeretetét, s Jézus által a bűnök bocsánatát.

Minden felekezetben van bevett mód, szokás arra, hogy a hibákat, bűnöket beismerje, megbánja, megvallja az ember. Pl. katolikusoknál a gyónás, más helyeken más.


Ebből logikusan az következik, hogy ha fél is a büntetéstől valaki (jelen esetben a pokoltól), mégis tudhatja, hogy van "visszaút", újrakezdési lehetőség, megbocsátás, és élhet ezzel.

/Sőt, némelyek vissza is élhetnek vele, mondván, elkövetem a bűnt (x indokból), aztán meg majd "meggyónom"./


Az ember erkölcsi fejlődéséhez hasonlóan (pszichológusok által vizsgált kör, a kutatások eredményeképp született megállapításokra gondolok, ld. Piaget) ez esetben is eljut(hat) az ember a büntetés- v. a jutalmazás - orientáció szintjétől magasabbra, amikor már nem külső szabályoknak akar megfelelni, hanem a szabályok belsővé válnak.

2011. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/151 anonim válasza:
76%
sok ember azért hisz Istenben (aki mellesleg szerintem Chuck Norris), meg a mennyországban mert fél beismerni magának hogy a biologiai halál után nincs élet. én mellesleg a Lavey-féle sátánizmusban "hiszek" de tessék elolvasni a wikipedian hogy mi az mielőtt boszorkánynak nyilvánit ki a tisztelt inkvizicio. ;)
2011. júl. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/151 anonim ***** válasza:
29%

Előttem postolónak: Igen az áll hozzám is a legközelebb, bár abban nem is hinni kell igazából, hanem csak úgy élni:D


"Szerinted. Szerintem meg nem, legalábbis csak igen kis részben.

Inkább a jó családi légkör, a magasra helyezett erkölcsi mérce lehet döntő. Pl. ún. vallásos elfoglaltságokkal, programokkal töltött idő a kocsma helyett, kevesebb csonka család vagy akárhanyadik "új apuka", és így tovább."

Ezen felül: A kereszténység bármely - általam ismert - felekezete tanítja / vallja Isten igazságosságát, szeretetét, s Jézus által a bűnök bocsánatát.

Minden felekezetben van bevett mód, szokás arra, hogy a hibákat, bűnöket beismerje, megbánja, megvallja az ember. Pl. katolikusoknál a gyónás, más helyeken más."


Namost mivel kultúráltan válaszoltál, ezért én is megadom neked a tisztetlet. Teljesen egyetértek azzal, hogy a gyerek jellemfejlődése nagyban függ a családi légkörtől, és valóban nem az a helyes, hogy 14 éves gyerekek okádnak egymás nyakába (láttam már ilyet...), és olyat is láttam nem egy fiatalt, aki nagy istenhívő, és közben ugyan ezt csinája, pedig nagyon erős vallási neveltetést kapott, és a "vallásos programok" is rendszeresek voltak, sőt az igazság az, valamint találkoztam, olyannal nővel is, aki 20 éves kora körül (bocsánat a kifejezésért) ordas k*rva lett, mivelhogy a szexuális onmegtartóztóztatás kissé érdekes jellemfejlődést okoz egyes embereknél, és ezt ne általánosítsd nem azt jelenti, hogy minden hívő ilyen szerintem, és hogy csak ilyennel találkoztam. Ettől függetlenül a nem vallásos családoknál is, büntetéssel "jutalmazzák" a rossz gyereket, mivel gyereknevelés alapvető eszköze ez.

Azzal pedig, hogy meggyónom bűneimet és már kész is alapvetően nem értek egyet, ha én "bűnt" követtem el valaki ellen csakis egyvalaki bocsájthat meg nekem, az aki ellen valami rosszat cselekedtem, nem pedig egy 3. személy.

2011. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!