Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ahoz hogy növekedi...

Mit szóltok ahoz hogy növekedik az ateisták és az agnosztikusok száma viágszerte? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Amikor legutoljára olvastam már az Iszlámországokban is növekednek. (ezt úgyszámítjuk ,hogy a szabad akaratukból azok nem úgy mint É koreában vagy kínában.nemet és kort irjatok ha akartok.
2011. jún. 11. 19:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/151 A kérdező kommentje:
Azt senki sem mondta ,hogy én nem hiszek istenben. Csak nem szeretem ha valaki visszaél a vallásoságával.
2011. jún. 20. 11:36
 72/151 anonim ***** válasza:
67%
Én nem azt mondtam, hogy ateista vagy, hanem azt, hogy te - a mai oktatáshoz hasonlóan - a vallást nem az igazságok szerint, hanem a statisztikák szerint vizsgálod. Ugyanis ha megismered az általad tapasztalt dolgok teljes természetét, akkor rájössz, hogy ennek a kerete egyedül Isten. Nincsen a vallásokban limit, nincsen semmiféle közöny, amelybe minden vallás egyszerre belefér.
2011. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/151 anonim ***** válasza:
100%
70%os, veled is egyet értek: az ego eltűnése a lényeg. Én is ezen dolgozom keresztényként. "Az Isten országa tibennetek van...."
2011. jún. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/151 A kérdező kommentje:
20:05 bizony ott a pont a mennyek királysága :) Utolsó elötti megvannak a tapasztalataim. tényleg. csak más a nézőpontom. csak nehéz trolloknak udvariasan visszavágni fáradtan.
2011. jún. 20. 20:11
 75/151 anonim ***** válasza:
65%

[link]

csak azért kűldöm,hogy néha olvass normélis dolgokat is.

2011. jún. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/151 A kérdező kommentje:

Elolvastam a bibliát már köszönöm szépen.

Én elfogadom amiben te hiszel de cserébe ne prédikáld itt a vallásodat. Egy Khrisnás Buddhista vagy egy Muszlim hasonló oldalakat tudna belinkelni az igazáról. + a linkek nem müködnek.

2011. jún. 21. 08:52
 77/151 anonim ***** válasza:
29%

Azt hiszem ehhez nem kell kommentár:


Bölcsesség könyve 1. fejezet


1Szeressétek az igazságot, ti, akik ítélkeztek a föld fölött! Jó lélekkel gondolkodjatok az Úrról, és keressétek szívetek egyszerűségében! 2Mert azok, akik nem kísértik, megtalálják, és azoknak, akik nem bizalmatlanok iránta, kinyilvánítja magát. 3De az álnok gondolatok eltávolítanak Istentől, és a próbára tett mindenhatóság eltaszítja az eszteleneket. 4Gonosz szándékú lélekbe nem tér be a bölcsesség, és nem vesz lakást olyan testben, amely a bűnnek szolgál. 5Hisz a fegyelem szent lelke menekül a hamisságtól, távol tartja magát az esztelen gondolatoktól, és elriad, mihelyt igazságtalanság közelít. 6Emberbarát lélek a bölcsesség, de nem hagyhatja büntetlenül a káromlót ajkai miatt. Mert Isten belelát a veséjébe, ismeri a szívét és hallja a szavait. 7Mert az Úrnak lelke betölti a földkerekséget, tud minden szóról. 8Ezért nem marad rejtekben senki sem, aki igazságtalanul beszél, és nem kerüli el a büntető igazságosság. 9Mert az istentelen terveit vizsgálat alá vetik; beszédének híre az Úr elé kerül, hogy gonoszságai elvegyék büntetésüket, 10hiszen mindent meghall a féltékeny fül, és a leghalkabb zúgolódás moraja sem marad titokban. 11Kerüljétek hát a hasztalan zúgolódást, óvjátok nyelveteket a rágalmazástól, mert a titkos beszéd sem marad büntetlen, s a száj, amely hazudik, megöli a lelket. 12Ne törekedjetek a halálba életetek elhibázott útján, ne siettessétek romlásotokat kezetek tetteivel! 13Mert a halált nem Isten alkotta, ő nem leli örömét az élők pusztulásában. 14Hisz mindent azért teremtett, hogy legyen, és a világ teremtményei az üdvösségre szolgálnak. Nincs bennük pusztító méreg, és a földön nem az alvilág uralkodik. 15Mert az igazságosság halhatatlan.


Az élet az istentelenek szemében


16Az istentelenek azonban kezükkel és szavukkal hívják (a halált), emésztődnek az utána való vágyakozásban, mintha a barátjuk volna, és szövetséget kötnek vele, mert méltók rá, hogy az osztályrészévé legyenek.


Bölcsesség könyve 2. fejezet


1Csalfa észjárásuk miatt azt mondják egymásnak: "Rövid és szomorú az életünk; nincs orvosság az ember halála ellen, és nem ismerünk szabadítót az alvilágból. 2Hiszen véletlenül keletkeztünk, és majdan úgy leszünk, mintha sose lettünk volna. Hisz orrunkban csak füst az élet lehelete, és a gondolkodás csupán szikra a szívünk lüktetésekor. 3Ha elalszik, testünk hamuvá lesz, a lélek meg elillan, mint a lenge szellő. 4Idő múltán még a nevünk is feledésbe merül, és senki sem gondol többé tetteinkre. Életünk elmúlik, ahogy a felhőnek nyoma vész, eloszlik, mint a köd, amit elűznek, és a melegükkel a földre nyomnak a nap sugarai. 5Életünk csak egy árnyék tovasuhanása, és halálunk nem ismétlődik meg, mert le van pecsételve, és nem tér vissza senki. 6Rajta hát! Élvezzük a jelenvaló jókat! Használjuk ki buzgón a világot, mint ifjúkorunkban! 7Töltekezzünk pompás borral, mirhával, s ne nélkülözzük a tavasznak egyetlen virágát se! 8Koszorúzzuk magunkat feslő rózsákkal, még mielőtt elhervadnának! 9Egyikünk se vonja ki magát tobzódásunkból. Mindenütt hagyjuk ott jókedvünk jeleit, mert ez az osztályrészünk és ez a mi sorsunk! 10Bánjunk el a szegény igazzal, ne kíméljük az özvegyet, és a koros aggastyán ősz hajától ne riadjunk vissza! 11Számunkra a hatalom legyen az igazságosság mércéje, mert a gyenge nem ér semmit. 12Leskelődjünk az igazra, mert terhünkre van. Szembeszáll tetteinkkel: bepanaszol bennünket törvényszegésért, és szemünkre hányja, hogy vétünk a tisztesség ellen. 13Dicsekszik, hogy ismeri az Istent, és az Úr gyermekének mondja magát. 14Vádol bennünket, amiért így gondolkodunk, még ránézni sem jó. 15Mert az életmódja elüt másokétól, és szokatlanok az útjai. 16Hamis pénznek néz bennünket, és mint szemetet, kerüli az útjainkat. Az igazak végső sorsát meg boldognak hirdeti, és pöffeszkedve atyjának nevezi az Istent. 17Lássuk hát, igazak-e a beszédei. Figyeljük meg, mi végre jut! 18Mert ha az igaz az Isten gyermeke, akkor az Isten pártjára kel, és kiszabadítja ellenségei kezéből. 19Tegyük próbára, gúnyoljuk és bántalmazzuk, hogy megismerjük szelídségét és kipróbáljuk türelmét! 20Ítéljük gyalázatos halálra, mert - saját szava szerint - Isten oltalmában részesül!"

2011. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/151 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül kapsz kommentát. A biblia attól függetlenül ,hogy sem én sem az ateisták nem hiszik el attól még nem jelenti azt ,hogy nem tanulhatunk belőle. Amit te idéztél az beállítja az ateistákat úgy mint gonosz erkölcstelen bitang halálszerető gyilkos ráteszi a legtöbb negatívumot. Pedig ez nem így vannak és igenis vannak jó ateista emberek miért ne lennének? Van valami oka? az ateisták ugyanolyan arányban lehetnek jók és rosszak mint a vallásosok. Van egy ateista barátom még akkor sem ölne embert ha az életéért kéne fizetnie azért ha nem teszi meg. A bibliában sok a bölcsesség de a (hitetleneket) elítélő szövegeket egyáltalán nem oda sorolnám. Én úgy gondolom ,hogy Isten szereti az ateistákat és nem tart senkit hitte miatt alsóbb vagy felsőbb rendűnek. De persze

ehhez hasonló gondolatokkal nem lehet inkvizíciót indítani. :P Abban hiszel amiben akarsz amíg békés és nem erőltetted másokra.

2011. jún. 21. 11:08
 79/151 anonim ***** válasza:
94%

Nem én voltam az idéző.


"A biblia attól függetlenül ,hogy sem én sem az ateisták nem hiszik el attól még nem jelenti azt ,hogy nem tanulhatunk belőle.


"Amit te idéztél az beállítja az ateistákat úgy mint gonosz erkölcstelen bitang halálszerető gyilkos ráteszi a legtöbb negatívumot."


Azért mert a Bölcsesség könyve azután készült, miután Nagy Sándor lerohanta Júdeát és Izraelt. A posztklasszikus filozófusok (Epicurus, Zenon) ateisták voltak, és a görögök eléggé kicsapongó életet éltek (lesbiszmosz - homoszexualitás), amely a zsidók számára elfogadhatatlan volt.


"Pedig ez nem így vannak és igenis vannak jó ateista emberek miért ne lennének? Van valami oka?"


De nem a társadalmi jó a lényeg a kereszténységben! Hanem az, amelyet te mindenáron viszonylagossá szeretnél tenni!


A hit nem vélemény, nem érzés, hanem elhatározás, hogy én a természetemet a természetfelettivel egyesítem. Rengeteg minden van a kereszténységben, amiről nem is tudsz!


"az ateisták ugyanolyan arányban lehetnek jók és rosszak mint a vallásosok."


Attól függ milyen jóról beszélünk.


"Van egy ateista barátom még akkor sem ölne embert ha az életéért kéne fizetnie azért ha nem teszi meg."


Örülök! Az erényeket fokozni kell!


"A bibliában sok a bölcsesség de a (hitetleneket) elítélő szövegeket egyáltalán nem oda sorolnám."


Fontos tudnod, hogy régen létezett egyfajta törzs identitás. Ez azt jelentette, hogy egy pogány törzs minden tagja ugyanazokat a jellemzőket vette fel, amelyet kellett adni nemzedékről nemzedékre. Azért nehéz ezt az "el nem ítélősdit" megérteni, mert a mai világban individualizmus, egyénimádat van. Persze, hogy egy ország önmagában meghasonlik (=értsd: pártokra szakad).


"Én úgy gondolom ,hogy Isten szereti az ateistákat és nem tart senkit hitte miatt alsóbb vagy felsőbb rendűnek."


Nincsen itt felsőbbrendűség, kérem! Isten nem beszél félre, mindenkinek megadja ugyanazokat az egyetemes kegyelmeket, akik megkeresztelkednek. A szentségen és nem a felvevőkön van a hangsúly.


"De persze ehhez hasonló gondolatokkal nem lehet inkvizíciót indítani. :P Abban hiszel amiben akarsz amíg békés és nem erőltetted másokra."


Létezik a vallási türelem és a vallási pacifizmus. Az utóbbi azt jelenti, hogy egy bizonyos körön belül nincsen jogi ítélet a türelmet élvező vallások (klasszikus keresztény gyülekezetek) körében, ha mármost Magyarország alkotmányos, 1000 éves államiságát (és nem a 1947 - 2011...) vesszük figyelembe. Aki a körön túl van, van létjoga, de a közösség belső, kulturális életének része nem lehet.


A vallási hippiszerű pacifizmus azt jelenti, hogy nem kell identitás, hanem egy semleges közöny, amelyben minden vallás igaz is meg nem is. Egy alapdogma van: "Tégy, amit csak akarsz, de azzal mások akaratát ne szabályozd.". Nos, ha kereszténység erről szól, akkor Biblia és a Megváltás teljesen felesleges, a misszió és a kereszthalál főleg.

2011. jún. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/151 anonim ***** válasza:
28%

Én voltam az idéző:


"Amit te idéztél az beállítja az ateistákat úgy mint gonosz erkölcstelen bitang halálszerető gyilkos ráteszi a legtöbb negatívumot."


Ez a mondat egy tipiklus ateista gondolata. Miért ellenséges nektek ez a szöveg? Én ezt nem tudom megérteni, hogy miért látják "gonosznak" az emberek a Bibliát?

Ezeket a sorokat alázattal kell olvasni. Gyilkosságról benne szó sincs! Elolvasod és megpróbálod életedet átgondolni, mi volt benne a helyes és helytelen. Közben nem sorolod magad egyik oldalra sem, mert én sem sorolom magam a biztos jó megtértekhez. Jézus is mondta, hogy keskeny a jó út, amelyen meg kell maradnia az embernek, tehát bármikor áttérhetek én is a hitetlenek útjára.


Erre tudok egy nagyon jó példát. Idéztem egyszer a Bibliából, hogy "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!" pont amikor ítélkeztek valakin. Nem is tudod elképzelni, hogy mekkora ellenségeskedést és haragot váltott ki az emberekből. És miért? Mert ők ilyenek voltak és mivel felfuvalkodottak, nem gondolkodtak el azon, hogy Istenem tényleg ilyen voltam, utána jön a bűnbánat és legközelebb próbálom elkerülni a bűnt.

Valahogy ilyen féleképp próbál gondolkodni egy keresztény.


Pál apostol is azt mondta, hogy az ő szavai kemények, de nem ítéletet mond, hanem akarja, hogy mindenki Istenben higgyen. Lehet erőszakos ez a kereszténység, de jó érzés lenne, és Pál is ezt szerette volna, hogy mindenki ezen az úton haladna tovább.


"De az álnok gondolatok eltávolítanak Istentől, és a próbára tett mindenhatóság eltaszítja az eszteleneket."

Barátod gondolatait nem ismered, csak Isten. Lehet nem gyílkol, rendben, de rengeteget lehet még változtatni az embernek magán.

2011. jún. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!