Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Titeket nem zavar a keresztény...

Titeket nem zavar a kereszténység?

Figyelt kérdés
Szerintem ha nem lett volna kereszténység az emberiség már sokkal fejlettebb lenne. Egyébként is egy elég képmutató vallásnak tartom. Jönnek itt a legjobb bestseller scifi könyvükkel a bibliával amivel ki akarják mosni az emberek agyát. Közben meg pont a papok lopnak, hazudnak, paráználkodnak, rontanak meg fiatalokat. Továbbá egy vallás minek folyik bele a politikába? Már a középkorban is csak a pénz érdekelte őket. A tudományokat visszafogták, a tudósokat kivégezték, mert eretnekek. A pápai állam a mai napig is értékes dokumentumokat őriz és titkol el, amit nem ad ki a kezei közül. Nem kéne erőszakkal elvenni tőlük és azokat az értékes információkat az emberiség javára fordítani?
2011. júl. 1. 09:42
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
59%
Ugylatom, neked nem a vallassal van gondod, hanem a romai katolikus felekezettel, mint ahogyan nekem is. De a vallassal magaval szerintem nincs baj. Csak mindent arra kene hasznalni, amire valo...
2011. júl. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
38%

Ha nem lett volna kereszténység,akkor sem a tudományok,sem az emberiség nem fejlődött volna. Még akkor is iagz ez,ha a középkorban voltak tudósok,akiket kivégeztek.

A papok közül pedig kevés a pedofil,csak nagyobb hírverést csapnak belőle. Lopni,hazudni pedig a politikusok szoktak,nem a papok.

2011. júl. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
29%

Téged se a kereszténység rekesztett meg traktoroslóf@sz szinten. Sejtem honnan vetted az ihletet ehhez a kérdéshez(Family Guy).

"Nem kéne erőszakkal elvenni tőlük és azokat az értékes információkat az emberiség javára fordítani?"

Miből gondolod, hogy megérdemli az emberiség az infókat?

2011. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
99%
Nem. Persze eleinte nem így indult. Aki megalapította, valószínűleg nem így képzelte.
2011. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%

"Ha nem lett volna kereszténység,akkor sem a tudományok,sem az emberiség nem fejlődött volna."


Ezzel azért vitatkoznék. Az egyház nem a tudományok pártolásáról volt híres a középkorban. A középkorban például Európában megsemmisítették az összes görög filozófus műveit, a muszlimoknak köszönhetjük, hogy ezek fennmaradtak. Azóta persze fordult a kocka, a kereszténység Európában haldoklik, most a muszlimok hülyültek meg úgy, mint a keresztények a középkorban (lásd: tálibok, vahabbizmus, Irán stb).

2011. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
67%

> Titeket nem zavar a kereszténység?

De.

2011. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is a római katolikus egyházzal van a baj, nem a vallással. A "szigorú cölibátusban" élő papok sem azok a szent emberek... Mindegyiknek vannak kapcsolatai vagy pedofil. A bigott katolikusok meg azt hiszik magukról, hogy nagyon szent emberek, közben a legtöbb parancsolatot a tízből megszegik, anélkül, hogy észrevennék. A csőlátásuk meg egyenesen felháborító. Az én családom római katolikus, én is hiszek Istenben, de az egyháztól felfordul a gyomrom.
2011. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 Ozmium42 ***** válasza:
46%

Traktoros, te a politika rovatban is nagyon kifinomult dolgokat szoktál írni. Tedd le Marxot, kapcsold ki a TV-t, és olvass könyveket.


Egyébként ki mondta, hogy megsemmisítették a görög filozófusok műveit? Én úgy tudtam, hogy a másolták őket kézzel a kolostorokban, valamint a római tudást is átmentették így. A gyakori vád a lapos Földről (ami egyébként kamu) is görög filozófusoktól ered. Úgy mint a gömbölyű is.


A tudományt pedig nem hátráltatták, rengeteg egyházi személy végzett kutatásokat, felfedezéseket, jóval több, mint világi. Tudósokat sem végeztek ki, én speciel egyről tudok, akit kivégeztek, és belőle műmártírt csináltak a nagy francia forradalomban, a felvilágosodottak, pedig nem a tudománya miatt ítélték az illetőt máglyahalálra. A felvilágosodottaknak mindegy volt, minekutána végigmészárolták Franciaországot, és a nagy liberalizmusuk Napóleon diktatúrájába torkollott.

2011. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Tyler913 ***** válasza:
71%

Vicces,amikor az emberek a keresztenyseget vadoljak agymosassal,mikozben nezik a Tv-szennyet es mennek a csorda utan.Kedves TraktorosLofasz,a keresztenyseg megis mivel akarja atmosni a Te kis agyacskadat?

Azzal,hogy szeresd felebarataid?Azzal,hogy ne taposs el masokat a haszonert?Azzal,hogy szeresd es tiszteld a szuleidet,csaladodat,stb? Mondd,ezek kozul melyik akadalyozta az emberiseget a fene nagy fejlodesben?

Es a slusszpoen: miota a vallas visszaszoruloban van Europaban (kb. a Felvilagosodas ota) mennyit leptunk elore?Es itt nem a technikara gondolok.Azota,hogy kikerult a vilagi hatalom az egyhaz kezebol,megszunt a lopas,hazugsag,agymosas,alszentkedes? Ezt komolyan gondolod?

2011. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Ozmium42 ***** válasza:
73%
Szerintem a maszturbálás tilalma zavarja. Ez mekkora érvágás lehet neki?!
2011. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!