Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem "árulja el",...

Isten miért nem "árulja el", hogy értelmes élőlényeket melyik bolygókon teremtett még, akikkel fel lehetne venni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 11:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Azért nem, mert nincs másik.
2011. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:

Ozmium42 válasza:


"Szerintem statisztikailag éppen hogy nagyon is lehetséges, hogy más bolygón is legyen élet."


Ezt le tudnád vezetni konkrét számokkal? Mert én az ellenkezőjét igen.


Hallottál már a nagy számok törvényéről??? A világegyetemben több csillag van mint a Föld összes tengerpartján homokszem.Ha csak minden milliárdnál adottak a feltételek..... Kezded összerakni.

Egyébként mi számít számodra értelmes lénynek? Akinek akkora egója van , hogy azt higgye nem létezik más értelmes lény (vagy csak élőlény) rajtunk vagy magán kívül.

2011. júl. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Sündisznócska válasza:
Ha elfogadjuk, hogy az űr végtelen, akkor annak a valószínűsége, hogy valami valahol épp most megtörténik (pl. értelmes lények jelennek meg) a végtelenhez tart, statisztikailag tehát nagyon valószínű, hogy már létrejött legalább egy ilyen, de ha még nem, akkor minden eltelt pillanattal nő rá az esély.
2011. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Péter, utána akartad nézni a hivatkozásodnak (Zsid 1:23), de ilyen nincs. A Zsidókhoz írt levél első fejezete csak 14 versből áll. Tehát hol van ez ?
2011. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Bocsánat lemaradt egy kötőjel: Zsid. 1:2-3


Üdv. Péter

2011. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Péter, olvastad te az eredetit, utánanéztél az eredeti szövegben ?

Elővettem a javított hivatkozásod után a Zsidókhoz írt levelet, és a görög szövegben ezen helyen az aión szó szerepel, amely jelentése (idézem a szótárat): 1. élettartam, életkor 2. idő, örökkévalóság 3. korszak, nemzedék

Szóval sehol nincs szó "világról" vagy "világokról".

Az a rettenetes a katolikus-portestáns fordítások mind ezt állítják és nincs teljes szöveghű magyar nyelvű fordítás így a 21. század elején. És nem csodálom hogy sokan nem értik a kereszténységet...

2011. júl. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
0%
mert Isten nem létezik!
2011. júl. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"mert Isten nem létezik!"


Akkor felvetődik a kérdés, miért vagyunk egyedül a világmindenségben?

2011. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

15:29

talán mert a többi bolygó nem alkalmas az élethez.


minden megmagyarázható szimpla tudománnyal. Hiába mondják az emberek hogy Isten ilyen csodát tett Isten amolyan csodát tett én ezekben nem hiszek. Az lehet hogy élt én nem mondom hogy nem de biztos hogy nem csinált semmilyen csodát.

2011. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"talán mert a többi bolygó nem alkalmas az élethez."


lol^^ Tanulmányoztad az összes bolygót, hm? Ami milliárdnyi fényévre van, azt is? Ha igen, akkor nem kötegszem tovább:) Pár hozzászólással feletted leírták, mennyi csillag van, de leírhatom még egyszer:milliárdnyi galaxis van, mindegyikben millió-milliárd csillag, aminek van bolygója (esetleg valami gázóriásnak a holdján is kialakulhat élet, lásd Európa, a jég alatt víz van). Legalább pár tudományos műsort nézz meg kérlek, ahol igazi tudósok beszélnek. És ez nem csak az előzőnek szól, hanem Ozmiun42-nek is. Sokat pofáztam, nem is a kérdéshez, bocsánat.

2011. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!