Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért nem "árulja el",...

Isten miért nem "árulja el", hogy értelmes élőlényeket melyik bolygókon teremtett még, akikkel fel lehetne venni a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 11:12
1 2 3
 21/23 Ozmium42 ***** válasza:

Kedves kételkedők!


Milliárdszor milliárd? Mit nekem! Ez 10^18 darabot jelentene. Mindez semmi.


A Wikipédiára hagyatkozom, amikor azt mondom, hogy googol (10^100) darab RÉSZECSKE nincs az EGÉSZ UNIVERZUMBAN.


[link]


Akkor lássuk, mi kell az élethez!


Először is lakható körülmények. Tehát az általunk jelenleg ismert (vizsgált) égitestek 100%-a eleve kihúzva. Tehát ilyen bolygó nem nő minden bokorban.


Ha ez megvan, akkor az életnek spontán (mert ugye nem akarunk vallási témákat feszegetni, gondolom) létre kell jönnie. A mai legelfogadottabb (nem bizonyított) teória szerint az élet kialakulása az RNS-ekből indult. Bár számomra ez is rejtély, fogadjuk el. Az RNS 4 bázisból áll, bár állítólag eleinte csak kettőből állt, szóval számoljunk kettővel. Ha egy néhány száz nukleotidból (legyen 300 a tripletek miatt) álló SORRENDSPECIFIKUS RNS-nek spontán létre kellene jönnie (apropó, mindkét nukleotid összetevőnek jelen kell lennie), annak az esélye 1:2^300. Ez gondolom érthető. Ha kettő hatványait nézzük, megfigyelhető, hogy durván kitevönként nő egyet a helyiérték. Tehát ez a szám éppen 10^100 körüli, egész pontosan ~ 2 x 10^90.


A példa persze szemléletes. Mert 300 helyett mondhattam volna több milliót, és hozzávehettem volna, hogy aminosavak is kellenek, és nem egy RNS kell, hanem sok száz, és ezekből kialakuló több megfelelő ribozim, és ezen kívül foszfatidok is kellenek, és szénhidrátok is kellenek, és belevehettem volna, hogy ha mindez meglenne, akkor DNS kellhet, ami szintén nem magától értetődő, hogy kialakul, és a transzkripcióhoz, transzlációhoz fehérjék is kellenek már, amik szintén specifikusaknak kell, hogy legyenek, és még hosszan lehetne sorolni.


Mindennek egy időben kell egy helyen lenni, és mindennek pont annak az egy működőképes variációnak kell lennie, ami klappol, máskülönben semmit nem ér az egész. Igaz, mielőtt belekötnétek, több működőképes variáció is lehetséges, és ez csökkenti a valószínűtlenséget... számoljátok csak ki, mennyivel!


Vegyük hozzá, hogy a Bauer elv értelmében “Az élő rendszer munkája, bármilyenek is a környezeti feltételek, annak az egyensúlynak a bekövetkezése ellen irányul, amelynek az adott környezetben és az adott rendszer kezdeti állapota alapján fel kellene lépnie”

Tehát az élet termodinamikailag kedvezőtlen, és majd minden makromolekulára igaz ez. Még optimális körülmények között is hamar szétroncsolódnak. Tehát ha sikerülne is létrejönnie bármilyen sorrendspecifikus, értelmes makromolekulának, még egyáltalán nem biztos, hogy nem menne anélkül tönkre, hogy bármi haszna lett volna.


Hiába van minden szükséges anyag és körülmény egy helyen, önmagában kevés. Ha egy sejtpopulációt összeturmixolunk, soha az életben nem fog spontán kialakulni benne egyetlen élőlény sem, de talán még értelmes biokémiai reakció sem. Ezt a kísérletet is elvégezték.


Utána lehet számolni. Az élet kialakulásának valószínűsége annyira kicsi, hogy ha az Univerzumot alkotó összes részecske mind egy-egy LAKHATÓ bolygó lenne, még akkor sem lenne egészen biztos, hogy bárhol, akár csak egyszer is megtörténjen a véletlennek ekkora láncolata.


A fenti eszmefuttatás statisztika, konkrét számokkal. Nem azt mondom, hogy nem LEHET élet máshol, csak azt, hogy sokkal de sokkal valószínűbb, hogy nincs, mint hogy van. Nem agymosó dokumentumfilmeket kell nézni, hanem bejárni matekórára, esetleg kézbe venni egy biokémia könyvet. Ezek után lehet azon rúgózni, és erőlködni, hogy hát de sok bolygó van. Lehet. Akkor is igazam van abban, hogy semmilyen megalapozottsága nincs annak az állításnak, hogy van annyira sok bolygó, hogy joggal remélhessünk életet valamelyiken.


A Földön is csak egyetlen alkalommal sikerült. Azt sem tudjuk még most sem, hogy hogyan. Az Isten általi teremtés sincs kizárva, már csak azért sem, mert a "teremtés" egy eleve definiálhatatlan fogalom.


Azt tudom mondani újra, amit legelőször: a Naprendszerben lévő összes bolygó, a miénken kívül lakhatatlan. A legközelebbi csillag pedig már megközelíthetetlen. Az általunk még belátható naprendszereken nincs élet. Ami pedig azon túl LEHET, az tökéletesen irreleváns. Tehát Isten miért is traktálna minket vele?

2011. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

"lol^^ Tanulmányoztad az összes bolygót, hm? "


nem képzeld el nem tanulmányoztam az összeset!

De oké feltételezzük azt hogy élnek más bolygókon is. Ez min változtat? Szerintem semmin. Ha vannak vannak megvoltak eddig is, meglesznek ezután is. Ha megtudnátok esetleg hogy élnek más bolygókon is akkor felülnétek az első űrhajóra aztán kilőnétek magatokat az űrbe vagy mi?

2011. júl. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Talán a legegyszerűbb képlet, amivel le lehet írni az Isten nélküli világot vagy magát az evolúciót:


élet megjelenése, evolúció = idő * véletlenek sorozata

tudatos teremtés = értelmes valami * alkotás képessége


Most nézzük meg a materialista világban ez hogy fest:

élet megjelenése, evolúció >>> tudatos teremtés


Most bizonyítsuk be, hogy az állítás nem igaz:


A fentiekből behelyettesítve:

idő * véletlenek sorozata >>> értelmes valami * alkotás képessége

Tegyük fel, hogy én egy helyben várok nagyon hosszú ideig és a véletlenekre bízom a életem. Ülök a karosszékbe és majd történik valami. Vagy én mint értelmes egyén tanulok, vállalkozom és tehetős ember leszek. Ha a fenti állítást követjük, akkor a foteles üléssel gazdagabb leszek, mintha teszek is valamit, tehát nem érdemes kitartóan dolgozni, csak várni a sült galambot, mert az nagyobb gazdagságot eredményez. Ugye mint tudjuk ez nem igaz, tehát az állítás nem valós.


Mint ahogy a nagy számok törvénye sem igaz, hogy a sok milliárd bolygóból majd csak lesz egyiken élet.


Ha viszont igaz az állítás, akkor a véletlen sokkal "okosabb" magánál az emberiségnél is. Mivel azt mondják, hogy képes élet megvetni a lábát a Marson. De kérdem én, akkor az emberiség miért nem tud életet tudatosan kialakítani ezen a bolygón? Tehát ezek alapján az idő és a véletlen sokkal erősebb mint az ember és a tudomány. A mai tudományunkkal még most sem vagyunk képesek kialakítani életet és légkört a Marson, ami szintén az emberi észnek ellentmond, hogy a véletlen megelőzi a tudományt?

2011. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!