Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallások egyenrangúak?

A vallások egyenrangúak?

Figyelt kérdés

Szerintem az összes vallás a földön egyenrangú. Az összesben van valami közös, de vannak nagy különbségek is.

Nekem az a véleményem, hogy létezik valamiféle "igazság", amit az emberek megéreztek és innen alakultak ki a vallások. (persze az is lehet hogy az egész csak pszichológiai szükséglet, de első körben ez mindegy)


Az tehát ami közös bennük, az az igazság, minden ami különbözik, pedig csak a kultúrális különbségek miatt alakult ki. Olyan ez mintha különböző nyelveken mondanánk el ugyanazt. A nyelv a vallás, a mondanivaló maga Isten.


Nem értem, hogy miért képzelik egyes furcsán megszállott vallásosok, hogy az övék az igaz hit, meg hogy a többi vallás ostobaság, még akkor is ha olyan abszurd dolgokhoz ragaszkodnak is közben, hogy 144000 ember kerül a mennybe a végítélet napján...


2011. júl. 7. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Először is szerintem nem egyenrangúak. Amíg az egyházak adókedvezményt kapnak, gombamódra születnek a pénzmosásra kitalált "vallások". Nem tudom őket elfogadni.

Nézd meg, a Wikipédia szerint 230 egyház van bejegyezve magyarországon, köztük olyanok, mint a Magyar Boszorkányszövetség például.

Nem azt mondom, hogy egy vallásé az igaz hit, de azért biztos vagyok benne, hogy csak a nálunk lévő 230 különböző "vallás" között bizony létezik nem egy, ami nem is igazi hit.

2011. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az összes vallás a földön egyenrangú. "


Elméletben! Gyakorlatban a föld számos helyén például az Iráni vallási diktatúrában, ahol csak azért megkövezhetnek, mert mondjuk taoista vagy.

2011. júl. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Felállíthat mindenki rangsort ha akar, nekem nincs erre szükségem. Ugyan ez a rasszok és népek esetében is.
2011. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egyetértek. De, sajnos, mindegyik vallás az ő világnézetét tartja különbnek és elfogadhatóbbnak a másikénál, a sajátját tekinti az igazibbnak. Pedig ennek nem kéne így lennie.
2011. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
a vallások csak elméletben egyenrangúak,gyakorlatban nem igazán.ha valóban egyenrangúak lennének,akkor valszeg nem is lenne szükség rájuk,mert feloldódna az elhatárolódás,és az emberek felismernék,hogy a szeretet gyakorlati alkalmazása sokkal fontosabb,bölcsebb,és kifizetődőbb dolog,mint teológiai téziseken vitatkozni,kötelezően gyülekezetbe,templomba járni,meg térítgetni egymást.a furcsán megszállott vallásosok akikről beszélsz,azok pedig a Jézus Krisztus által említett farizeusi felfogást képviselik.csak épp a megszállottságuk miatt nem veszik észre,azt,hogy a viselkedésüknek vajmi kevés köze van a Krisztusi életfelfogáshoz.
2011. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Melyik elmélet szerint "egyenrangúak" egymással a vallások?!

Tehát akkor a vallások többsége hisz a tüzes pokolban, ezért ez igazság? Szinte mind hisz a lélek halhatatlanságában, ez azt bizonyítja, hogy "igazság"? Mind, vagyis a többség békét prédikál, de csak egy kisebbség tartja is ezt be! Ez igazság?


Pl. azok, akikről nagy bőszen azt állítottad, hogy abszurdok, mert hisznek a Biblia 144000-re szóló tanításában, azok éppen betartják a békét nemzetközi szinten is! Ők "egyenrangúak" azokkal, akik magukat kereszténynek állítják ugyan, mégis emezek életére törtek?


Vajon mit tanított erről Jézus? Jó lenne tudni, igaz kedves kérdező? Érdekel téged?!

2011. júl. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem egyáltalán nem lehet egy kalap alá venni a vallásokat. Pascalt idézem:

"Kutatni kezdtem, vajon Isten nem hagyott-e magáról valami jelet a világban? Különféle, egymással ellentétes vallásokat látok, következésképpen mind hamis, kivéve egyet, amelyik nem az. Mindegyik a maga tekintélyére hivatkozva követeli, hogy higgyenek benne, és fenyegeti a hitetleneket. Ezen az alapon tehát nem hiszek bennük. Mert akárki mondhatja, kijelentheti, hogy ő próféta. Ám azt látom, hogy a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések vannak, ezt pedig egyik sem mondhatja el magáról. Már az is végtelen tudást tételezne fel, ha egyetlen ember írta volna meg egy könyvben a Jézus Krisztusra vonatkozó összes jövendölést, eljövetelének idejét és módját, s aztán Jézus valóban e jövendölések szerint jött volna el. Itt azonban sokkal többről van szó: négy évezreden át egymást követő férfiak szakadatlan soráról, akik eltérés nélkül jövendölik ugyanazt az eljövetelt."


Üdv. Péter

2011. júl. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az igazság szerintem egy mélyebb dolog, mint egyesek itt gondolják. A "tüzes pokol" meg a "hit terjesztése" csak társadalmi hatások miatt alakult ki. Nem sok köze van Istenhez. Jézus tanításai a szeretetről pl már közelebb állnak hozzá, de ezek nagy része is csak azért kellett, hogy szabályokat, erkölcsi normákat adjon a tudatlan népnek. A vallásoknak nagy szerepe van a társadalmi normák kialakulásában és a közösségen belüli rend fenntartásában.

Elképzelhetőnek tartom, hogy ez az egyetlen szerepe is és igazából istenségek nem is léteznek.


Mindazonáltal én legbelül érzem hogy egy nagyobb egésznek a része vagyok és jobban érzem magam ettől. Elképzelhetőnek tartom, hogy ez azért van, mert tényleg van egy ilyen lény, akit mi csak Istennek hívunk. Én igazságnak, ezt a nehezen megfogalmazható érzést, Isten-tudatot nevezem. Ennyi a közös az összes vallásban. A többi csak társadalmi sallang.

2011. júl. 8. 01:11
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

"a keresztény vallásban beteljesedett jövendölések"


Nincsenek benne ilyenek, csupán belemagyarázások :) De ezt hiába mondjuk, mert aki bele akar látni valamit a szövegbe, úgyis bele fog...

2011. júl. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek a kérdezővel. Nem hiszem, hogy rangsorolni lehet az embereket a hitük szerint. Ezért egyenrangúak nekem, viszont akik egymást gyilkolják, hogy a saját igazukat bizonygassák, természetesen nekik nem. Nem tudnak felül emelkedni a gyűlölködésen, ezért ők nem is jutnak a mennybe, Nirvanába vagy akárhova, ha létezik egyáltalán.
2011. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!