Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor tűnek el a vallások végre?

Mikor tűnek el a vallások végre?

Figyelt kérdés

Rengeteg ember vallásos. De én nem értem ezt.

Sok vallás van. Ha mindnek istenei lennének az égen nem lehetne már látni a napot. A papok hirdetik az igét kezükben a halál.. Vagyis aki meghal javarészt az egyházak kezében lévő temetéssel és(rendezvénnyel) stb.. vel egy csomó pénzt szednek.

Emellett az állam és a lakosok is pénzelik az egyházat.


EZ CSAK EGY ÜZLET!

És nem látja senki??


Én rég láttam már szegény papot ,mindnek új autója van és szép háza. Arról prédikálnak hogy ne gyűjts anyagi javakat ők meg dugig vannak pénzel arannyal. Ez most hogy van?

Arról nem beszélve ,hogy az egyház megölte és keresztre feszítette Jézust az Isten fiát. Hmm.. Most józan paraszti ésszel ,ha én megölöm aki téged megváltani jött Te hinni fogsz bennem?? Mert ugyanez a téma áll fent vallás és papok terén.


Arról nem beszélve hogy állandóan problémák vannak abból hogy mindenkinek mást mond az istene. @kurv@életbemár.. Üljön már össze az a sok isten és vitassák meg. Minek öljük egymást vallási háborúba??


Én személy szerint csak abba az erőbe. (Istenben) hiszek akitől mozog az univerzum és az élettelen anyag valamiért úgy gondolta élővé változik. Ezt senki sem tudja hogy és mér történt mi célból. De később kifejlődött és most engem is átjár hiszen élek írom pont ezeket a sorokat.

De ehhez a hithez nem kell pap nem kell vallás.


2011. okt. 26. 23:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
23%
Nem fognak eltűnni, sok embernek kellenek a kapaszkodók.
2011. okt. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
De idáig mind hülyeségen alapszik..
2011. okt. 27. 00:00
 3/35 anonim ***** válasza:
Hinni és nem hinni ugyanaz a dolog. Ezt kéne felfogni, és nem hadakozni egymás ellen.
2011. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben a témában sokkal kevesebb hadakozás van, mint az egyes vallások között. Én elfogadom, ha valaki vallásos, nem is nézem le miatta, még ha félreérthető is volt a hozzászólásom.
2011. okt. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Néhány dolgot azért érdemes tisztázni. Amiket felhozol példaképpen, az a hamis vallásosság. Mindig is voltak olyan emberek, akiknél "megvolt a kegyesség látszata, de megtagadták annak erejét." Ezért kár lenne azokat elítélned akik valóban Krisztus követők.


Ha nem lennének olyanok, akik valóban követik Krisztust, valószínű, hogy ember sem lenne a Földön. Olyan mértékű az emberi önzés, hogy az már a pusztulásunkhoz vezetett volna.


Üdv. Péter

2011. okt. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

[link]

a csaknem ~7 milliárd ember 85,9°1%-a valamely vallás híve, 14,09%-a nem hívő és ateista együtt.

A kérdésben sok-sok tévedés és kavargás, háborgás van felhalmozva, maradok a fő kétségbeesett kérdésnél:

szerintem nem tűnnek el. A világnak előbb lesz vége.

2011. okt. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Mindenki abban hisz, amiben akar. Aki hisz Istenben, eldönti, milyen "körítést" választ hozzá. De bármilyen vallás szerint is élsz, ha az egészséges lelkiismereted parancsát követed, akkor nagy baj nem lehet. Mert ha nem hiszel Istenben, jó esetben akkor is érzed, hogy nem kéne pl. lopni, ölni, paráználkodni...De nincs jogod bántani azokat sem, akik attól érzik jól magukat, hogy a papokat pénzelik.
2011. okt. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

" Én személy szerint csak abba az erőbe. (Istenben) hiszek akitől mozog az univerzum és az élettelen anyag valamiért úgy gondolta élővé változik."


Ez a te döntésed! Te ebben hiszel.Ez van.Tiszteletben tatom.De te is tartsd tiszteletben hogy a másik budhista,vagy katolikus,vagy zsidó,vagy református..Mindenki abban hisz amiben akar..Miért baj az ha valakinek szüksége van templomra,szüksége van papra??Az illető abban hisz..

De válaszolva a kérdésedre,a vallások sosem fognak megszűnni,hiszen több mint 2000 éve létezik..Sokan az életüket adták érte(olvass egy kis történelmet)

Sőt ha egyszer nagy háborúk lesznek (mert eljön az az idő is) akkor még többen lesznek vallásosak..még azok is akik eddig nem hittek benne.

Én sem vagyok vallásos,nem járok templomba,és nem kaptam vallásos oktatást de tiszteletben tartom mások vallását.

2011. okt. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ha nekik ez jó bánja a franc.

De számomra az a baj hogy vallásból hatalmas pusztítások vannak. Mind emberi mind természetbeli. A zsidók például azt hiszik ők a kiválasztott faj nekik mindent megbocsájt az isten. A a mohamedám vallás szerint meg aki jól harcol csak annak nyílik meg a menyország kapuja vagy valami ilyesmi. És ez a sok tévit meg egoizmus gyűlöletként nyilvánul meg ami hacokhoz vezet. Az atomrakéták elől meg nem igazán tudok hova menni ha egymást lövik. Aztán engem ez nem nagyon érdekel de hatással van rám és a környezetre is.

2011. okt. 27. 00:28
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

A gazdag donátorok nagy vagyont hagytak az egyházakra. Amikor éhínség, pestisjárvány, vagy más járvány volt ezekből a vagyonokból tömegek részesültek.


A vallások nevében sok harc volt a történelem folyamán,3000 év alatt.

Ennek ellenére a legtöbb áldozat (és itt csak a halálos áldozatokról van szó, a mérhetetlen tudati rombolásról nem, aminek következményeként ma nagyon sokan SEMMIT sem tudnak a vallásokról), a legtöbb halálos áldozat igen rövid (~100év) idő alatt (!)a nagyon vallásellenes kommunista elvekhez köthető.

[link]

2011. okt. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!