Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, ha ti valóban...

Jehova Tanúi, ha ti valóban Biblia kutatók is vagytok, mikori kiadású és ezen belül melyik Bibliát tanulmányozzátok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 13:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Túl vagyok az első linkeden, gratulálok, egy, csak egy halvány érv nem hangzott el, majd rossz szokásod szerint terelsz a hármasság felé. Ezzel nem tudok mit kezdeni, inkább vedd a fáradságot elolvasni és értelmezni az előző válaszomat, mert addig nem tudunk beszélgetni, (nem is akarok) míg a hármasság üldözési mániádat nem tudod levetkőzni és nem tudsz a kérdésre koncentrálni. Az eredeti kérdésre válaszoltam, a tévtanításaitokra rávilágítottam, a dolgomat veled és a kérdés megválaszolásával befejeztem. Ha főni akarsz, főjél, ha gonosz vagy, legyél ezután is az, ha igaz vagy legyél ezután is az.



"Ha valaki másképen tanít, és nem követi a mi Urunk Jézus Krisztus egészséges beszédeit és a kegyesség szerint való tudományt,

Az felfuvalkodott, a ki semmit sem ért, hanem vitatkozásokban és szóharczokban szenved, a melyekből származik irígység, viszálykodás, káromlások, rosszakaratú gyanúsítások,

Megbomlott elméjű és az igazságtól megfosztott embereknek hiábavaló torzsalkodásai a kik az istenfélelmet nyerekedésnek tekintik. Azoktól, a kik ilyenek, eltávozzál." ITim6


"A balgatag vitatkozásokat azonban és a nemzetségekről való tudakozásokat, és a civakodást és a törvény felől való harczokat kerüld; mert haszontalanok és hiábavalók.

Az eretnek embert egy vagy két intés után kerüld;

Tudván, hogy az ilyen romlott, és vétkezik, önmaga is kárhoztatván magát." Tit3


Hogy rád vonatkozhat-e bármi ezek közűl, nem tudom, de balgatag vitatkozásokba nem megyek bele.

2011. júl. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:07


Igazad van, nem ők találták ki, és senki nem mondta, hogy bűn lenne Jehovának, Jahvénak, Uramnak, Allahnak, Atyámnak, Istennek szólítani a Teremtő Istent, ki ura mindennek.

Viszont ők állítják, hogy a neve ez, és punk-tum. Ők azok, kik ezzel a bejelentéssel "közelednek" otthonainkhoz, kiknek létkérdés ezt fennen hangoztatni. Ők azok, kikhez nem tartozhatok, ha ezt a nevet el nem fogadom. A probléma gyökere inkább ez ezzel kapcsolatban, nem az, hogy ki miképpen látja jónak szólítani, segítségűl hívni a világ teremtőjét.

2011. júl. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont ők állítják, hogy a neve ez, és punk-tum."


Ugye nem szívlelnéd, ha hamis állításokkal illetném a világnézeted? Pedig te pont ezt teszed, sőt sportot űzöl belőle! Egy seregnyi marhaságot hordasz itt össze és önelégülten hátradőlsz, pedig lenne minek utána nézni.


Csak nyugodtan olvasgasd el az ajánlott linkeken lévő szöveget. Benne van mindenre a válasz, ha mégsem, kérdezz. Talán tudok válaszolni.


Önmagában, ha semmi egyéb bizonyíték nem lenne rá, az is elgondolkoztató tény lenne az isteni név használata mellett, hogy nincsenek meg az eredeti kéziratok, holott a Héber Iratokat figyelembe véve ugyanaz az Istene Jézusnak, mint minden zsidónak született honfitársának. És ha a zsidók Istenének volt neve a Héber szövegek szerint, melyet még akkor ismertek, akkor használtak is. Jézus nyilvánvalóan nem ragaszkodott a zsidók írásellenes szokásához, amikor lépten-nyomon leleplezte azokat.


Amit viszont idéztem tőled most, az egyszerűen egy hazugság, lehet hogy nem a te hazugságod, de attól még az.

2011. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!