Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, hogyan támadt...

Jehova Tanúi, hogyan támadt fel Krisztus a halálból? Hol van most az Ő teste?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 12:08
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
és ezt most miért pont egy olyan vallás követőitől kérdezed,akik nem is tartják Jézust istennek?
2011. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
Ha-ha:D:D Valláskritika fail:):)
2011. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
0%
Tévedés! A Tanúk Jézust istennek tartják.
2011. júl. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
Dehát nem fogadják el megváltónak! EGy prófétának tartják Őt.
2011. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok Jehovás de ez az Anyaszentegyház szerinti idézet:

"Alászállt a poklokra,

harmadnapon feltámadt a halottak közül;


fölment a mennybe,

ott ül a mindenható Atyaisten jobbján;


onnan jön el ítélni élőket és holtakat."

2011. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
35%

(2Mózes 7:1) "Jehova pedig ezt mondta Mózesnek: „Nézd, én Istennek tettelek meg téged a fáraó előtt, Áron, a testvéred pedig a prófétád lesz."


Ezek szerint Mózes is Isten? Mit jelent az Isten szó a bibliában?

A Szentírás időnként valós személyeket is nevez isteneknek. De egy alapos vizsgálódás egyértelművé teszi, hogy az „isten” szó ezekben az esetekben nem hivatott az ilyen személyeket az imádat tárgyaiként azonosítani. Az eredeti nyelveken, amelyeken a Biblia íródott, az „isten” szóval hatalmas személyekre is utaltak, vagy olyan egyénekre, akik isteni természetűek, vagy szoros kapcsolatban állnak a Mindenható Istennel.


Az angyalokra szintén úgy utal a Biblia, hogy ’Istenhez hasonlók’ (Zsoltárok 8:5; Héberek 2:7). Ennek ellenére a Szentírás sehol sem ösztönzi arra az embereket, hogy imádják az angyalokat.


Pál apostol azt írta az Ördögről, hogy ő „ennek a világrendszernek az istene” (2Korintusz 4:4). ’E világ uralkodójaként’ az Ördög számtalan hamis isten imádatát szorgalmazza (János 12:31). Ezért bármilyen, ember által létrehozott istent imádni ugyanannyi, mint Sátánt imádni.


"Jehova Tanúi, hogyan támadt fel Krisztus a halálból? Hol van most az Ő teste?"


Hogyan kellett volna? Mi volt Jézus előtte? Mit mond a Biblia, mi lett újra? Mi lesz az ember halála után a romlandó fizikai testtel?

2011. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
a Jehova tanui nem hisznek a feltámadásban.
2011. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
24%
Jehova Tanúi nem hisznek az olyanoknak, akik azt mondják, hogy "nem hisznek a feltámadásban"!
2011. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

"Hogyan kellett volna? Mi volt Jézus előtte? Mit mond a Biblia, mi lett újra? Mi lesz az ember halála után a romlandó fizikai testtel?"


Én tudom, hogy mit mond Isten Igéje róla, tőletek kérdeztem, hogy a ti miben hisztek. Mert ezek szerint nem abban, hogy Krisztus teste fizikailag feltámadt.

2011. júl. 11. 16:04
 10/50 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Miért? Mond ilyent valahol a Biblia? Ha ismered az Írásokat, tudnod kell mit mond róla. Mi is csak azt mondjuk, ami abban van - vagy ti nem?

2011. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!