Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi, hogyan támadt...

Jehova Tanúi, hogyan támadt fel Krisztus a halálból? Hol van most az Ő teste?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 12:08
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

Kedves JT!


Az 1 Péter 3:18 és az 1 Tim 3:16 hol mondja, hogy MIT JELENT szellemben feltámadni? Honnan veszed, hogy ezt így kell érteni?


"Ugye emlékszel Jézus szavaira: szellemnek nincs húsa és csontja..."


Miért hagyod le a mondat másik felét? Nem veszed észre, hogy ez cáfolja az egész őrtornyos gondolatmenetet?


"...a mint látjátok, hogy nékem van!"


Tehát volt húsa és csontja Jézusnak a feltámadása után? IGEN, VOLT. Most akkor miről beszélünk még, hiszen Jézus saját maga mondta ezt?! Nem velem vitázol, hanem Krisztus szavait vonod kétségbe. Pedig Jehova azt mondta, hogy Jézus az Ő szerelmes Fia, Őt hallgassuk. A részemről lezártnak tekintem ezt a vitát. És gondolhatod, hogy neked lett igazad - szíved joga.


Egy másik kérdésnél valakinek azt mondtam, hogy a katolikusokkal ellentétben veletek lehet - bár nagyon nehéz - értelmes módon Isten Igéjéről beszélgetni. Még gondolkozom azon, hogy visszavonjam-e ezt az állításomat, mert kezdesz elbizonytalanítani ebben.


De adok még egy lehetőséget, hogy bebizonyítsd, hogy mégis csak igazam volt és lehet veletek társalogni úgy, hogy én felteszek néhány egyszerű kérdést, és te arra (és nem másra) válaszolsz. Nem bonyolult kérdések, nem is nagyon kell érvelni hozzájuk, nincs szükség többoldalas Őrtorony cikkek bemásolására - gondolom, hogy ez is menni fog. Már elkezdtem ezt az egyik kollégáddal, a 7. kérdésnél egyelőre elakadtunk, segíthetnél neki:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. júl. 13. 21:14
 42/50 anonim ***** válasza:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:04


Hozzátenném, hogy nehéz lerázni őket kulturáltan.

Velem történt:

Kint szüttyögtem a kertben, megállt egy kocsi, köszöntek, visszaköszöntem -idáig rendben-, veszi elő az őrtornyot, mondom köszönöm nem érdekel, erre még elkezdi magyarázni, hogy de a mai világban meg stb. Na elborult agyam, mégiscsak érthetett volna a szépszóból, és elég durván hajtottam, megemlítve a kutyáim vallási hozzáállását is, de még akkor is mondták a magukét az öregek. Na itt volt az, hogy inkább bementem a lakásba.

2011. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:

Azt kéne megérteni, hogy a "szellemtől újjászülettek", vagyis a "szellemmel felkentek" végül az égbe mennek. Ott viszont nincs "hús-vér" test!

De Jézus vagy bárki, mikor "kenetett fel" a szent szellemmel? A feltámadása alkalmával, vagy még sokkal előtte?!


Tehát a feltámadása NEM LEHETETT fizikai testű "szellemi újjászületés", hanem értelemszerűen szellemszemélyként való feltámadás.

2011. júl. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

"Káprázatnak, látomásnak gondolták, de Jézus ezzel a kijelentésével egyáltalán nem azt akarta bizonyítani, hogy nem szellemben támadt fel, hanem csak azt, hogy valóságosan van köztük jelen. Állította itt tán Jézus, hogy Ő nem szellemszemély? Vagy csak bele akarod hallani egy helytelen premissza miatt?


Nem mondta! Azt mondta, hogy "a szellemnek nincs húsa és csontja" (ami teljességgel igaz), de neki van (ami szintén igaz volt akkor).

Ezt ugyanúgy elmondhatta volna bármelyik angyal is, aki annak idején emberi testben jelent meg."


Vagyis egyszerű ténymegállapítás volt ez Jézus részéről, nem annak tagadása, hogy Ő szellemként támadt fel!

Bizonyság, érvelés az mellett, hogy Ő valóságosan ott van köztük, nem csak valami látomás folytán.



Ez volt a válaszom és semmi cáfolat nem érkezett rá. Ezek szerint a Biblia egészével nem ellentétes ez az érvelés? Ha viszont úgy érjük, ahogy te akarod "belehallani" ebbe a versbe azt, hogy Jézus itt azt mondta, hogy Ő "nem szellemszemély" (annak ellenére, hogy éppen nem is mondott ilyent), akkor vajon hány egyértelmű bibliai állítással kerülünk szembe?

2011. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy lezártam ezt a vitát. Inkább ezekre a kérdésekre válaszolj:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2011. júl. 14. 15:06
 46/50 anonim ***** válasza:

Ja, hát így könnyű!

A számodra kínos, az lezárt.

2011. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Én elmondtam az érveimet Isten Igéje alapján, te elmondtad, hogy az Őrtorony mit gondol Isten Igéjéről. Ez a kettő egymással ellentétes. Te nem fogadod el az én érveimet, én pedig nem fogadom el az Őrtorony érveit. Ennyi. Nem kínos nekem az a vita, inkább értelmetlen vég nélküli dobálózásnak látom.
2011. júl. 14. 16:08
 48/50 anonim ***** válasza:

"Ja, hát így könnyű!

A számodra kínos, az lezárt."


Igen? Számára könnyű és lezárja?! Nem hinném. Inkább te, kedves Tanú barátom, te válaszolnál ÉSSZERŰEN, RACIONÁLISAN, NEM BEMAGOLT ŐRTORONYTANÍTÁSOKKAL a kérdezőnek! Azt hiszed hogy az őrtorony mindent hibátlanul és jól magyaráz a Bibliából? Inkább kutatnál a múltjuk után. Ja, bocs ez nektek tilos. Miért is tilos? Az őrtorony azt mondja hogy azért, nehogy eltévedj Isten útjáról hamis tanításokhoz. Hoopppá.. De ha utánajársz a dolgoknak, akkor nincs mitől félned, hisz tudod hogy hazugság amit JT-iról állítanak. De az őrtorony akkor miért tilt ilyenektől, miért korlátozza tagjait sokmindentől? Csak nem azért mert fény derülne az igazságra?:O Ennyit erről. Előbb nézz utána a dolgoknak mielőtt elhinnéd, és válaszolj normálisan a kérdezőnek...


Most mondhatod rám hogy sátáni vagyok, meg hogy rajtam keresztül támad sátán meg hasonlók. De azon gondolkozz el amit írtam, hidd el, jószándékból írtam és nem akarlak megsérteni, csak felnyitni a szemedet és levenni rólad az őrtoronyszemüveget...

2011. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%
Nos én is jó szándékból írok, EZÉRT ÉRVELEK SZELÍDEN és nem tépem a számat becsmérlően leminősítve a másikat mindenféle józanság nélkül!
2011. júl. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Mindenféle Józanság? Hmmmmm.... Emberek, kérdem én tőletek: Ki itt a józanabb, szabadabb gondolkodású és jobb érveket író, nem félremagyarázó? A kérdező és én, vagy a tanú?


Hát igen, ez az uccsó kommented is eléggé meggyőző és látszik hogy elolvastad az én kommentemet... És bííííztos hogy nem most is az őrtorony szólt belőled, hanem te magad gondolkodtál.....

2011. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!