Isten egoista?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 12:32
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
nem egoista,nincs vele semmi baj.van akinek reményt ad, akinek nem, annak nem kell hinni benne.nem kötelező.:)
2011. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

13:08

ezért tettem fel a kérdést,hogy akkor egoista vagy sem? mert amit idéztél,azzal ellentétben a kereszténység szerint megköveteli az imádatot is.

2011. júl. 17. 13:20
 13/34 anonim ***** válasza:
58%

Nos, ha létezik Isten, akkor azt nem úgy kell elképzelni, mint felhő szélén ücsörgő szakállas öregember. Szerintem legalábbis. Én úgy gondolom, hogy ha létezik, akkor Ő a Mindenség, ott van mindenhol, és nem követeli meg hogy higyj benne, vagy hiszel vagy nem, te döntésed. Előbb utóbb úgyis rá fogsz jönni, hogy ha hiszel benne, akkor csak jobb lesz (persze most feltételezem a reinkarnációt is). Én így gondolom, tehát semmiképpen sem követeli meg. Amúgy a hívő emberek élete (ha valós amiben hiszenk ha nem), bizonyított tény, hogy boldogabb. Persze ennek is megvannak a normális keretei, mert amit egyes fanatikus keresztények csinálnak az túlzás.


Én, az életemben, még nem tudtam eldönteni higyjek e vagy sem, egyenlőre még magammal sem vagyok tisztában. Néha gyűlölök néha szeretek, nem tudom higyjek e. :)

2011. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 ava87 ***** válasza:
66%
Hát... én nem hiszem, hogy konkrétan megköveteli. Meg alapjában ez az imádat szó is kicsit furán van értelmezve sokszor. Nálam ez annyit jelent, hogy csak Őt tekintem mindenhatónak, nem mást. Ez az, amit a híveitől "elvár". Ilyen síkon jó volt az anyás példa is, hiszen anyukám is elvárja, hogy őt tekintsem anyukámnak, és mást ne (oké, sose mondta, de nyilván így van), ha már egyszer tényleg ő az anyukám, nem?
2011. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként mit értesz az alatt, hogy a "kereszténység"? Mert ugye millióféle kereszténységre épülő vallás van.

Én csak egyet tudok tanácsolni: hanyagold a tökéletlen ember által alapított egyházakat mert azok csak a saját szájuk íze szerint magyarázzák a bibliát, az Isten hitet és hülyítik az embereket.

Nem várja, hogy imádd ezt Te döntöd el.

És igen: nem áldozta volna fel egyetlen fiát ha egoista lenne és nem engedné szabadon, hogy a saját útját járja a teremtménye, és saját maga döntsön arról, hogy hisz-e benne vagy sem.

Ne dőlj be a hamis dogmáknak én személy szerint két dolgot tatok fontosnak: a 12 parancsolatot és a 7 fő bűnt. Ezek szépen keretbe foglalják az egész bibliát innentől kezdve aztán facsarhatják amerre akarják a lényegen nem tudnak változtatni az annál jobban szemben fog állni egy gyülekezettel minél jobban eltérnek tőle.

2011. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

köszi a normális válaszokat.

13:31

végül is az majdnem egész kereszténység erre épül.katólikus,szabadkeresztyén,református,adventista....(más kérdés,hogy lehetnek akik adott felekezeten belül is máshogy fogják ezt fel,nem veszik ennyire komolyan)bár ahogy írtad ezek tökéletlen ember alkotta vallások.

2011. júl. 17. 14:06
 17/34 A kérdező kommentje:
amúgy a 12 parancsolat,az honnan származik,melyik Bibliából? én azt hittem csak 10 van:-)
2011. júl. 17. 14:10
 18/34 anonim ***** válasza:
73%
jaja! Bocsi tízparancsolat csak én elkavarodtam valahol. Talán az úttörők 12 pontjánál?:)
2011. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
:-D
2011. júl. 17. 14:54
 20/34 phoenix9876 ***** válasza:
56%

Isten nem var el semmilyen imadatot,mindenkinek megvan a szabad akarata. Egesz eleted isleelheted anelkul,hogy gondolonal Istenre,vagy kicsit is foglalkoznal vele. Isten nem akarja hogy imadjak, csak a vallasos emberek terjesztik ezt. Isten azt akarja, hogy mindenki legyen onmaga. A rossz eletvitelnek viszont megvannak a maga kovetkezmenyei. Az emberi torvenyek szerint egy gyilkossag bun, de az isteni torvenyek szerint is, csak nem eppen ugyanugy buntet ember es Isten.

Egyebkent visszaterve a kerdeshez: mit nevezel egoizmusnak? Ez a szo olyan fogalmat jelol, amit nagyon nehez korulirni. A masik: mit vagy kit nevezel Istennek? Eloszor ezeket kell tisztazni a pontosabb valasz erdekeben.

2011. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!