Isten egoista?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 12:32
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
65%

Az a helyzet, hogy a Bibliából kiderül, hogy csak Isten van, nincsen más rajta kívül, így Önszeretete kiterjed mindenre, ami létezik, hiszen minden Önmaga...és azért van a parancsolatban, hogy Őt imádják, mert ha csak egy részletét imádja valaki, nem a teljes Egészet, akkor nyer teret az önzés, egoizmus...hiszen részekben tekintés van ekkor, így az Önszeretet előnyt fog valamivel szemben élvezni...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem azért szeretné hogy őt imádd mert akkor tőle vársz el minden segítséget az életedben , mivel ő jobban tudja hogy mire van szükséged mint te magad így meg tudja neked adni azt ami neked a legjobbat teszi , így fejlődhetsz minden téren ...
2011. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
60%
Én nem hiszek Istenben, az egyházat meg úgy ahogy ahogy van elítélem. De! Ennek ellenére mégis jártam hittanra, bérmálkoztam is, mert érdekesnek találtam. Őszinte leszek, minden amit olvastam vagy hallottam számomra ellenszenves. Az idézet, arról hogy feláldozta egy szülött fiát egyébként pontosan egy bizonyíték arra, hogy a saját "művészi alkotása" sokkal fontosabb neki, mint a gyermeke. Aki valaha hallott a Bibliáról jól tudja, hogy Ábrahámnak fiát kellett volna feláldozni, mert Isten így akarta. Ezek szerint Isten nem ismeri a szeretet fogalmát, mert én akkor sem áldoznám fel a gyerekemet, ha a pokol tüzében égnék el. Arról nem is beszélve, hogy csak körül kell néznünk. Nagyon szeretheti ezt a világot tényleg, csak épp élvezi ahogy halomra öljük egymást és pusztítjuk a világot. Erre mondják különben, hogy szadista. Na pont ezért nem hiszek benne.
2011. júl. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 ava87 ***** válasza:
82%
Utolsó: Ábrahámnak fel kellett VOLNA áldoznia a fiát, de végül NEM kellett, ezt ne felejtsük el. Isten nem akarta tőle, hogy ezt megtegye, csak látni akarta, hogy megtenné-e. Bár ezen a történeten már én is sokat gondolkodtam, de azért az akkori történéseket a mai kor mércéje szerint nem igazán lehet megítélni.
2011. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
54%
Nem egoista, ugyanis Ő minket még saját magánál is jobban szeret.
2011. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
73%
Az imádatra nem Istennek van szüksége, hanem az embernek. Az imádat az ember gondolkodásmódját koncentrálja helyes irányba és a szívét formálja helyes állapotra. Istennek nincs szüksége rá.
2011. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
100%

12:37 "A kérdésed hülyeség"


Azzal egyetértek, hogy a kérdéssel van a baj. Pont mint ez a példa: Ha isten mindenható és neki semmi sem lehetetlen, akkor tud olyan nehéz sziklát teremteni amit nem tud felemelni? (Azért elgondolkodtató) :)

2011. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a kérdéssel nincs baj, a történelem során sok olyan esemény történt, ami ha Isteni csoda vagy mi volt, akkor elgondolkoztató, hogy nem egoizmusból történt e. És igaza van a kérdezőnek, hiszen a 10 parancsolatban is benne van, 3 törvényben is arról van szó, hogy őt imádjam.

Egyébként van valami amit nem értek, viszont tényleg így van. Tehát adott egy megkeresztelt ember, viszont egy utolsó gyilkos, rabló stb, halála utolsó pillanatában meggyón és a mennybe jut. Adott egy másik ember, aki nem keresztény, viszont nagyon szép életet él, jótékonykodik segít másokon stb,viszont nem hisz, éppen ezért a pokolba jut. <-- ez egy bizonyíték arra, hogy Isten egoista, nem? Eben a teóriában nincs semmi logika, csak annyi, hogy egoista az, aki kitalálta. Ezt az egyház mondta, ők állítják ezt, tehát vagy az egyházzal van baj, vagy pedig Istennel.

Arról nem is beszélve, hol volt az Isten, amikor az ő földi helytartói, az egyház búcsúcédulákat árusított? És azt sem értem miért kell egy papnak meggyónnom valamit, ha van Isten úgy is tudja, hogy megbántam ezt vagy azt, de egy Földön tanult ember nem bocsájthat meg nekem.

2011. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
köszi a további válaszokat!
2011. júl. 20. 15:54
 30/34 anonim ***** válasza:
73%
Ha ilyen kérdést írtál ki,biztos nem vagy vallásos.Én az vagyok,és mivel hiszek a Bibliában,Isten cselekedeteiben és elismerem Jézust megváltónak,azthiszem az,hogy imádjuk igazán természetes dolog azok után,amit Ő tett az emberekért.De hiába fejteném ki a véleményem bővebben,úgy se jelentene neked semmit...
2011. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!