Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért fektetnek be oly sok...

Miért fektetnek be oly sok időt a Jehova Tanúira keresztyén emberek? Megvan írva : az eretnek embert, egy, két intés után hagy magára. És, a hasztalan vitatkozásokat kerüld. Ha maga ISTEN ítéli őket szellemi vakságra, akkor miért ez a nagy buzgóság?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 07:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Igen!!!Isten neve: ÚR JÉZUS KRISZTUS.

Na de legyen a ti hitetek szerint.

2011. júl. 20. 12:33
 12/17 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!


Krisztus urunk nem azonos az Úrral.

Tudod, Jézus, Isten fia.


Te azonos vagy az apáddal?

2011. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Utolsó:Látom te hitetlen vagy ,mivel ,Jézus azt mondta,Én és az Atya EGY VAGYUNK.Az Atya Én bennem ,És Én az Atyában.És te ezt nem hiszed el.

Olvasd végig a János evangéliumát,és nelégy hitetlen ,hanem hívő.A példád sem jó.:"én azonos vagyok apámmal"?

Ami az embereknek lehetetlen ,Istennél lehetséges!!!

2011. júl. 21. 07:06
 14/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy elolvasom az evangéliumot, attól még ugyanúgy hitetlen leszek, mert az akarok maradni.


Nekem nincs szükségem vallási ködre a világ megértéséhez.

2011. júl. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
71%

"Isten nevét (azt is helytelenűl)"


Ugyan áruld már el, hogy melyik az a kiejtés, melyet hitelt érdemlően bizonyítani lehet?! Megmondom: egyiket sem lehet bizonyítani minden kétséget kizáróan! De nem is az a lényeg. Nagy valószínűséggel a te nevedet sem úgy ejtik ki, mint akkor régen, mikor kialakult, sőt a legtöbb név eredete igen homályos. Na és akkor mi van? Név nélküli leszel innentől, vagy használod a neved a mai elterjedt formájában?!!!


Nagy vonalakban úgy van, ahogy az előttem szóló írta, kivéve, hogy ezen rangok és címek közül csak a JHVH vagyis a legismertebb kiejtés szerint a magyarban - "Jehova" az a név, melyet Isten nyilatkoztatott ki magáról, mint amiről "örök időkre" ismerté válik majd.

2011. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%

"Én és az Atya EGY VAGYUNK"


Kedves kérdező, előbb tájékozódj, mielőtt butaságokat írsz - jó tanács!

Ez már egy lerágott csont. A háromság hamis bizonyítékai közül ez az egyik leggyakrabban idézett hamis érv, melyet maga Jézus cáfolt meg nektek, csak ti ezt szeretitek nem összefüggésében látni, hanem folyton kiragadtok egy-egy részt az Írásokból.


A János 17:21, 22 versben Jézus azért imádkozott Istenhez, hogy tanítványai „mindannyian egyek legyenek, úgy ahogyan te Atyám, egységben vagy velem, és én veled, hogy ők is egységben legyenek velünk,... hogy egyek legyenek, mint ahogy mi egyek vagyunk”. Vajon Jézus azért imádkozott, hogy az összes tanítványa mind egyetlen istenséggé legyenek? Nem! Jézus félreérthetetlenül azért imádkozott, hogy egységben legyenek egyazon gondolatmenetben és szándékban, mint ahogyan ő és az Atyja egyek voltak. (Lásd még 1Korinthus 1:10.)


Az 1Korinthus 3:6, 8-ban Pál ezt mondja: „Én plántáltam, Apollós öntözött... A plántáló pedig és az öntöző egy.” Pál nem arra gondolt, hogy ő és Apollós ketten egy misztikus istenséggé lennének, inkább arra gondolt, hogy szándékban egyek. A Pál apostol által használt „egy” (hen) szó semlegesnemű, szó szerint „egy (dolog)”, ami az együttműködésben való egységüket jelzi. Jézus ugyanezt a szót használja a János 10:30-ban az Atyjával való kapcsolatának leírására. Ugyanezt a szót használta a János 17:21, 22-ben is. Így amikor az „egy” (hen) szót használta ezekben az esetekben, akkor szándékbeli és gondolatbeli egységről beszélt.

2011. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!

Először is kezdeném ott,hogy keresztyén nincs ,csak keresztény!

A következő válaszom az,hogy:igen először a zsidók voltak Isten kiválasztott népe,de mivel nem tartották be amit parancsolt nekik Isten,így elvetette őket,és ettől kezdve lehetett bárki aki az ő útmutatásait követte,tartozhatott az ő népéhez!

Nem tudom,hogy te hányszor olvastad már az említett részeket a Bibliából,de gyanítom,hogy valamit vagy nagyon félreértelmeztél,vagy csak olvastad de nem elmélkedtél el a mondanivalóján.

Én is egy Tanú vagyok,és nem hiszem sőt biztos vagyok abban,hogy nem olvastad többször nálam, sem Pál leveleit,sem Péter leveleit,sem János leveleit és egyáltalán nem az Őrtoronyból vettem a választ,hanem a saját gondolataimat írom le.

Mi mindíg mindent aszerint próbálunk tenni amit az Isten elvár tőlünk,az egy dolog,hogy 100%-osan nem megy,mivel mi sem vagyunk tökéletesek,de szorosan ragaszkodunk a Biblia irányadó mértékeihez!

Azon,hogy leállsz vitázni ,hogy mi Isten neve,látszik,hogy nem érted a Biblia üzeneteit:Jézus Krisztus nem Isten,nem értetted,hogy mi volt a mondanivalója ennek a versnek.

Jézus amikor azt mondta,hogy "ő és az Atya egyek,akkor azoknak mondta akik,kérdezték tőle,hogy hogyan néz ki Isten.

Nem magát tette Istenné,hanem a belső tulajdonságaira utalt,vagyis,hogy Istennek is ilyen tulajdonságai vannak,hiszen mindent tőle tanult és látott,mivel vele élt,amíg le nem jött a földre feláldozni magát a sok gonosz,bűnös emberért!

Gondolom tudod,hogy mik voltak ezek a tulajdonságok,azokkal a tulajdonságokkal teremtheti meg az ember is a Szellem gyümölcseit,és mivel te (állításod szerint)olvasod a Bibliát akkor ismered is ezeket:"A szellem gyümölcse ellenben szeretet,öröm,béke hosszútűrés kedvesség,jóság,hit,szelídség önuralom."

Gondolom te ezeket megpróbálod a mindennapjaidban alkalmazni.

Ha sikerül akkor,majd csak is akkor írj szemrehányásokat másoknak!

Most látom csak,hogy az előttem szóló már válaszolt is helyettem,mert nem olvastam végig a kommenteket,de nem baj,ha már megfordult az agyamban akkor le is írom.

Tehát először meg kéne tanulnod a helyes értelmezését a Bibliának és aztán írni dolgokat.

Írom ezt avval a szeretettel amit érzek minden embertársam iránt,de ha Jehova Istenről és Jézus Krisztusról van szó ,BÁRKIVEL ÉS BÁRMIVEL szembe fordulok!

Elnézést kérek mindenkitől akit valamivel is megbántottam,de sajnos ha olyat látok ami nem fedi a valóságot ,bármikor vitába szállok.

2011. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!