Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem gondolkodott még el azon...

Nem gondolkodott még el azon az Isten, hogy valamit nagyon elrontott?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Erre a vallásosak valami olyasmit szoktak mondani, hogy Isten szabad akaratattal ruházta fel az embert, ezért annak hibáiért nem felel. Pontosabban a szabad akaratról az ember "tehet", mert ettek a tiltott gyümölcsből. Más kérdés, hogy akkor mégis minek teremtette oda Isten azt a 2 fát, ha nem azért, mert tudta, hogy az ember kíváncsi, és úgyis eszik róluk - veti fel Rüdiger Safranski (A Gonosz avagy a Szabadság drámája). Református lelkész barátnőm úgy véli, hogy az ember volt az, aki hibázott, mert Isten mennyi minden jót adot neki, ő meg egy ilyen kis dolgot nem tartott be, hogy onnan ne egyen.
2009. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem erre csak Isten tudja a választ :-) Majd kérdezd meg tőle, ha arra jársz :-)


Egyébként mit szólnál, ha azt mondanám, hogy nem rontott el semmit, mert mindenre megadja a megoldást, éppenséggel észrevenni és megfelelően cselekedni nekünk kell? Hülye hasonlat, de ha ő tenne meg helyettünk mindent, az olyan lenne, mint ha elkészítenének egy számítógépet, ami nem végezné magától a feladatait, ha megadjuk az elvégzéséhez szükséges információt, hanem nekünk kéne számítgatni rajta mindent, sose lenne kész semmi...

2009. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
A 2.-ik nagyon rendben van......Igaza van..."..Nincs még egy teremtmény, amely úgy vágyná a gonoszságot, mint az ember...." /Csingiz Ajtmatov; Dzsingisz Khan fehér fellege/
2009. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Isten nem létezik.. ha létezne most nem itt tartanánk.
2009. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Isten egyetlen mentsége, hogy nem létezik, mint tudjuk, Stendhal után szabadon... illetve halott, Nietzsche után szabadon.

Különben az, hogy a Te vagy bármely más emberfia szerint elrontott valamit, korántsem jelenti azt, hogy az ő véleménye is ez lenne. Ha létezik és létezni hagyja ezt a világot, akkor valószínűleg elégedett alkotásával. Vagy meghagyja elrontott kísérletének emlékeképpen. Vagy pontosan ez volt a célja.

2009. ápr. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Az ilyen" Isten nem létezik!!!" kijelentésekről mindig a büdös kommunisták jutnak eszembe....:((
2009. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Ne ők jussanak eszedbe butaság. csak én nem hiszek benne és ezt felvállalom.

olyan feleslegesnek tartom az imádkozást is meg minden hozzá kapcsolódó cselekvést.

mellesleg nem vagyok kommunista.

2009. ápr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
mi köze van ennek a kérdésnek a kommunizmushoz? Én csak azért tettem fel ezt a kérdést,mert a leszármazottak kezdik tönkretenni a többi "nap" munkáját.
2009. ápr. 5. 14:33
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

A komcsis vagyok!....Bocsáss meg....elragadtattam magam....

De attól még Isten létezik, majd egyszer Te is megérted.....Jézus azt mondta; -A tévelygő bárányok a legkedvesebbek a szívemnek.....Most még nem érted,miért, nem baj, ideje van az ültetésnek, ideje az aratásnak......:)))

2009. ápr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Megkérdezhetem, mennyi idős a kedves kérdező?
2009. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!