Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem gondolkodott még el azon...

Nem gondolkodott még el azon az Isten, hogy valamit nagyon elrontott?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 10:11
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
utsó komment: nem vontam kétségbe Isten lézetését,hisz valaki rám is vigyáz!
2009. ápr. 5. 15:16
 12/17 A kérdező kommentje:
55/nő
2009. ápr. 5. 15:17
 13/17 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem mindent jól csinálok,majd ti is rájöttök idővel.

:)

2009. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Akik csodával határos módon túl élnek 1 frontális balesetet. az nem Isten műve h túl élte. hanem mindenkinek van 1 őr angyala de korántsincs összefüggés a 2 közt. én pl hiszek ebben az őrangyal dologban.
2009. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem (független attól, hogy létezik vagy sem) nem Ő rontotta el a dolgokat! Az ember maga! Ez kb olyan mint amikor tiltsz valakinek valamit és ő még jobban csinálja meg azt akarja! Az ember ilyen! És figyeld meg azt hogy előbb utóbb minden ellenünk fordul (emberek emberek ellen, meg a természet is) ez egy szép világ volt de az ember ezt is elrontotta! Szerintem az emberek a hibásak!!!
2009. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

Isten minden teremtesi nap utan azt mondta hogy minden jo abbol amit teremtett.

Igy biztos hogy nem rontott el semmit. A fat meg az ert helyezte az eden kertjebe , hogy megtudja hogy a teremtmenyei menyire lojalisak hozza es ahogy latjuk az eredmenyt nem nagyon voltak azok. Ezert nem lehet Istent felelosegre vonni, iszen gondoskodott kiutrol, es ellkuldte a fiat valtsagaldozatul hogy minenki aki hsz benne orok lete legyen.

Janos3;16-'Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen. ' Igy van kilatasunk remenyunkj. Es biztos lehetsz benne hogy isten senkit nem hagy el azok kozul aki kozeledik hozza. Sot o ker meg arra hogy kozeledjunk hozza.

Jakab4;8-'Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok'

2009. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
63%

"'Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen."


nem értem az összefüggést a két mondatrész között


ha ideküldte a fiát jórégen az hogyan függ össze az én pusztulásommal?

és az, hogy ideküldte a fiát az az ember saját hitével? ha lenne benne saját hitünk, de nem küldi ide a fiát, akkor az nem számítana?

2009. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!