Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Katolikus Egyház miért nem...

A Katolikus Egyház miért nem látja be végre, hogy a homoszexualitás nem gyógyítható és nem bűn?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatalban keltenek felesleges bűntudatot azzal, hogy ezt halálos bűnnek titulálják és a melegség "gyógyításával" hitegetnek. Ez az érintettekben teljes önértékelési zavart, szégyenérzetet okoz, amelynek komoly következményei lehetnek, ezek akár tragédiával is végződhetnek.


Egyébként a kérdés onnan jutott eszembe, hogy megnéztem az imént az Imák Bobbyért című filmet. Szerintem nagyon tanulságos és egyben megrendítő. Én könnyeztem a film végén. Ha van másfél órád, az alabbi hivatkozáson megnézheted magyar felirattal:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 24. 21:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
49%

Mert minden vallás arra van a földön hogy bűntudatot, kételyt keltsen az emberekben.

Ez arra ösztönzi az embereket hogy kutassák, megismerjék a jót és a rosszat.

És ez az emberi fejlődés alapköve amit Isten akar.

Ne Isten jó és rossz tudás fájáról (tudományából) lopjunk mint Ádám meg Éva tette.

Az gyors pusztuláshoz vezet volt is rá példa.

Mi is tudjuk mi történne ha ellopná a majom a géppisztolyt :-)

Isten tudományáról csak példát vehetünk.

Termeszük ki saját tudásunkat (fánkat) és abból éljünk.

Ennek gyümölcse pedig az a tudomány, amely az emberiség örök életének fenntartására, folytatására szolgál.

Az úgymond Örök élet fája amelyet Isten elrejtett az ember elől.

Ez az a szent tudás és hajtó lélek energia, amellyel új földet és életet tudunk létrehozni valahol másutt.

És hogy a homoszexualitás betegség-e vagy nem?

Hát kutasd ki!

Mert az a bűn, hogy még ezt nemtudod de már ítélkezel!

Ez vonatkozik a Katolikus Egyházra meg a többiekre is.

:-)

2012. febr. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
66%
Én személy szerint azért nem szeretem a feltett kérdést mert nem csak egy válasz van homoszexualitásra...legalábbis nem csak egy választ lehet olvasni. Olyat is olvastam már, hogy egy Moszkvai illetve egy német kutató csoport szerint meg NEM a génekben van. Sokan csak azt hisszük és csak arról tudunk amit az egyszerű embereknek(nekünk) a médiában ill. egyéb helyeken mutatnak. Az egyik tudós azt mondja, hogy a génekben van a másik meg azt, hogy nem. Nekünk meg, mert ezt várják el tőlünk, hogy fogadjuk el, csak azt nyomatják, hogy ez teljesen természetes és ennek tükrében semmit sem mondhatsz.(Ha kinyitod a pofád akkor meg rögtön te vagy az elutasítás mintaképe). Egyébként ki tudja ki mond igazat? Azt gondolom, hogy ha már szólás szabadság van akkor miért ne lehetne kimondani a véleményünket a melegekről? Többször hangoztattam már egyéb fórumokon, hogy én ellene vagyok a homoszexualitásnak de(előre szólok) nem fogok egy fejszével nekimenni az első hominak aki az utamba kerül. Megvagyunk egymás mellet, én sem mondok neki semmit Ő sem nekem. De az a baj, hogy ha nekem már nem tetszik, itt már az is bűn és kapásból rám támadnak a ,,szabadság élharcosai,,. Mint a médiában mint akár a politikában. Akkor hol van itt szólás szabadság? Hol van itt az egyéni vélemény nyilvánítás? Max így anonim honlapon de egy kényelmes székből meg könnyű pofázni! És hogy miért nem "látja be"? Talán mert a keresztény egyházak a bibliára épülnek és ott le van írva mi is a véleménye róla Istennek? Talán....bocsi de elég hülye a kérdés. Talán még annyit, hogy a film amit linkeltél....háát normális esetben rá sem néznének az emberek erre a közhelyes, elcsépelt propagandára de mivel a központi témája a "műnek" az, hogy egy szegény homoszexuális fiú akit a lelkileg tönkretett a kőkemény élet és a vallás, öngyilkos lesz, ez elég érv, hogy felfújják az egész fimet. Biztos volt ilyen, én nem tagadom de ez azért nem a poseidon katasztrófa. Történt már sokkal rosszabb is a történelemben. Pl másodpercenként hány gyermek hal éhen....ehhez képest a hősünknek túl sok baja ill. problémája nincs. Egy C kategóriás film max annyi pozitív van benne, hogy tényleg elég drámaira sikerült. Persze megjegyezném: a filmről amit mondtam csak saját vélemény és NEM kell belekötni ill. anyázni miatta :)
2012. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
28%

A Katolikus egyház soha nem fogja belátni, Ti nem fértek be az egyház toleranciájába!

Magam sem kedvelem a melegeket, de belátom, hogy ha ez neki annyira kell, hát felőlem tegye.

Nekem barátom csak férfi volt, szerelmem pedig nő.

Annál mindig tisztességesebb voltam, hogy intim megnyilvánulásaimat sosem az utcán tettem, mások szeme láttára.

Ezt elítélem heteróban is, talán kissé enyhébben.

A betegség sem egyértelmű, amikor uralkodók, vagy vezető személyek melegek voltak, akkor jobban el volt terjedve.

A görögök idéjében egy időben kötelező volt férfi szeretőjének is lenni az ifjaknak.

Borzasztó lehetett annak, akit erre kényszerítettek.

Az ifjak megrontását sem helyeslem.

Mert szerintem ez szokás kérdése is lehet, részben mindenesetre. Merle ír ilyesmiről a védett férfiak c. könyvében, illetve a leszbikusságról és a férfinek a nő alá való rendeléséről

Szóval kinek a pap, kinek a papné, csinálja, ha ez kell neki, de engem ne frusztráljon, ahogy én sem teszem.

A törvények elég humánusak, bár a gyermekáldásról való lemondás miatt ez valószínűleg csak addig maradhat fenn, amíg nem túl elterjedt és nem veszélyezteti az ország jövőjét.

Volt egy barátnőm, aki teljesen el volt képedve, hogy a legférfiasabb férfiak szinte mind homoszekszuálisak.

Ez mindenképpen deviancia, a feloldását Neked kell megtalálni.

2012. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem azért, mert a bibliában előre meg van írva, hogy mit kell egy másikról gondolni. De nem csak a katolikus egyháznál van ez egyébként...

Nem lehetne megadni az esélyt egy másik embernek, hogy a személyiségét kialakíthassa, ha nekünk meg volt a lehetőség?

Lehet, sokan fognak most lepontozni (pedig visszafelé tornázom az szjg-sek támadását) de azt hiszem, a fórum a vélemény kinyilvánításara van.

Számoma ennyi :-)

2013. ápr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
31%

Nos A Katolikus Egyháznak nincs amit belátnia, mert az Ön két hipotézise sem állja meg a helyét.

A Homoszexualitás igen is súlyos bűn!!! Csak ma már a XXI. században minden elfogadott, a mai világ romlott és erkölcstelen ami ma még tilos holnap már szabad stb... Beteg világ ez ahol a nyugatról terjed ez a "betegség"!

A Homoszexualitás gyógyítható, csak hát a homoszexuálisok nagy részének könnyebb az elfogadás mint a harc, levetkőzve erkölcsi szabályokat és nem akarnak egy kicsit sem mozdítani saját érdekükbe...ha kell még Istent is letagadják, hogy ne legyen lelkiismeretük ami idővel eltompul....

Üdv! Dr. Béla

2014. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
69%

Mert a vallás egy üzlet.

És sok hívet,agymosottat veszítenének vele.Azért.

2014. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
"Bírom", mikor hetero fanatikusok osszák az észt arról, amiről fingjuk sincs... Lövésetek sincs, milyen melegnek lenni, csak okoskodtok.
2020. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!