Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Katolikus Egyház miért nem...

A Katolikus Egyház miért nem látja be végre, hogy a homoszexualitás nem gyógyítható és nem bűn?

Figyelt kérdés

Rengeteg fiatalban keltenek felesleges bűntudatot azzal, hogy ezt halálos bűnnek titulálják és a melegség "gyógyításával" hitegetnek. Ez az érintettekben teljes önértékelési zavart, szégyenérzetet okoz, amelynek komoly következményei lehetnek, ezek akár tragédiával is végződhetnek.


Egyébként a kérdés onnan jutott eszembe, hogy megnéztem az imént az Imák Bobbyért című filmet. Szerintem nagyon tanulságos és egyben megrendítő. Én könnyeztem a film végén. Ha van másfél órád, az alabbi hivatkozáson megnézheted magyar felirattal:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 24. 21:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
19%

"A Katolikus Egyház miért nem látja be végre, hogy a homoszexualitás nem gyógyítható és nem bűn?


Rengeteg fiatalban keltenek felesleges bűntudatot azzal, hogy ezt halálos bűnnek titulálják és a melegség "gyógyításával" hitegetnek. Ez az érintettekben teljes önértékelési zavart, szégyenérzetet okoz, amelynek komoly következményei lehetnek, ezek akár tragédiával is végződhetnek. "



Könnyeb hinni halott szavakban mint atyád élő szavaiban?Miért gondoljátok hogy egy sem bűntelek közületek,Add át atyádnak bűneidet mert azok atyádnál megvátltást találnak mint magadat igaznak vad meg.Csak atyád veheti el terhedet mit magadon hordozol.Ha magadat nem látod sem férfinek sem nőnek amit tesben kaptál , hisz láthatod ha magadra nézel.Ne hazuttold meg önmagad hogy nem ama nemből születtél.A teremtés szétválasztatott ,tudd kihez tarozol.Aki pedig bízik szeretett atyánkban nem csalatkozik ,mert akármilyen bűnnel megkötözött a gonosz ,atyánk megszabadítja őt.Higgy hogy ne kísértsen a gonosz álnok szavaival,hogy megadd neki a fizetséget amit majd kérni fog tőled.Mert ama órában ha eljön a halál nem menthetd meg az életedet ,csak Jézus az atyád.


"Ezért a férfi elhagyja apját és anyját és feleségéhez ragaszkodik, s a kettő egy test lesz."

2011. júl. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
Sokan nem hiszünk a halál utáni életben. Úgyhogy nekünk nem jelent semmilyen fenyegetést. Ha meg pokolra jutunk, legalább jobb a társaság. XD
2011. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
29%

"A Bibliát EMBEREK írták, így az adott kor lenyomata van meg benne. Ezért ítéli el a homoszexualitást."


Az a baj, hogy az első mondatod igazság, de azt nem értetted meg rendesen. Ugyanis:


"Ugyanígy, az akkori emberek azt hitték, hogy a Föld körül kering a Nap és nem fordítva."


Nem hitték, hanem ez volt a legkézenfekvőbb, és ez NEM bibliai passzus. És egyébként sem szükségszerű ennek ismerete az üdvösség szempontjából. De az erkölcsi igazságok ÖRÖK érvényűek.


"Jó pár dolog megdőlt már amit, akkor hittek az emberek. Így a Biblia sem tökéletes isteni kinyilatkoztatás."


Nem tökéletes, de van ki tökéletesíti (Isten Szentlelke). Egyébként sem azt jelenti a tökéletlenség, hogy mindent meg lehet kérdőjelezni.

2011. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%
Valaki azt írta itt néhány sorral feljebb, hogy egy barátja meleg volt, aztán "sikerült" kigyógyulnia belőle, s most már családja van. Az ilyen ember eleve biszexuális, ami azt jelenti, hogy életes során változik a szexuális orientációja. Hol az egyik, hol a másik nem iránt erősödik fel a vonzalma. Ezért van az, hogy rengeteg családos ember (személyesen is sok ilyenről tudok)a külvilág felé egy mintaapa és mintaférj, közben titokban férfiakkal is együtt van időnként.
2011. júl. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
53%
Én írtam a barátomról. Tudom, hogy vannak biszexuálisok is. A haveromnak soha nem volt kapcsolata a női nemmel, mert egyszerűen nem mozgattak meg benne semmit, semmilyen téren. Sokat beszélgettünk a barátommal ezekről a dolgokról. Ismertem a folyamatát annak amikor ki merte mondani, és elfogadta, hogy ő homoszexuális. Sokkal hamarabb tudtam én, mint a családja. Nem bíráltam, nem vágtam a fejéhez, hogy nem normális, nem mondtam, hogy változzon meg. A barátom volt, akkor is. A családja csak évekkel később tudta meg. Kizárólag egynemű kapcsolatai voltak. Viszont tudtam arról is amikor Istent kezdte keresni. Először ő is megpróbált kiskapukat keresni. Aztán bizony rájött, hogy vagy Isten vagy szerelem, együtt a kettő, számára nem lehetséges. Döntött. Akkor Jézus mindennél fontosabb lett az életében. Aztán azt vettük észre,hogy , megváltozott. Isten megváltoztatta. Nem félig, hanem egészen. Ma már mint írtam, felesége és gyermeke van. Boldog, ha nem lenne az én tudnám. Mert előttem nem kell titkolóznia. Soha nem ítéltem el, ha kettős életet élne, sem tenném. Az ítélkezés nem az én dolgom. Az enyém az, hogyha találkozunk akkor meghallgatom. Beszélgetünk. Viszont az tény, hogyha megkérdezi, hogy mit gondolok Istennek erről vagy arról mi a véleménye, soha nem hazudok neki. Egyszerűen nem kell hazudni, áltatni, mert akkor csak becsapnám. A kettős életről csak annyit. Többnyire azok élnek kettős életet, akik soha nem vállalták fel a környezetük előtt szexuális hovatartozásukat ezért titkolóznak. A barátomnak erre nincs szüksége. Neki bizony a felesége is ismeri a múltját.
2011. júl. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 bromkrezol ***** válasza:
66%
Miért akar valaki egyszerre meleg és katolikus lenni? A katolikus egyház (és a többi egyházak többsége is) nem demokratikus, azaz nem a többség véleménye alapján működik. És nem is racionális, mert nem az emberi gondolkodást hanem "Isten" törvényeit követik. Gondoljunk bele, ha elismernék a homoszexualitást, akkor a következő lépés az állatokkal való közösülés elismerése lehetne, és így tovább... és oda lyukadnának ki, hogy Isten egy meglehetősen gyarló lényt teremtett. Nem túl nagy az esélye annak, hogy halálunk után az történik velünk, amit a keresztények hisznek. Ha a bolygó teljes lakosságának a hitét nézed, csak a kisebbség keresztény. Akkor meg minek aggódni? És ha mégis, a pokol az egy meleg hely, nem?
2011. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 D4RK_W4MP1R3 válasza:
17%

Az azért komolyan érdekelne, h melyik buzgómócsing töröltette a kommentemet...

Nem volt benne semmi, aminek nem szabadott volna... :/ Cöh...

2011. júl. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Aszakura ***** válasza:
55%
Az alapkérdés az volt, hogy az egyén szintjén milyen kárt okozhat az önértékelésben ez az egész. Az orvostudomány mai állása szerint ez nem betegség, de nem is lehet rajta változtatni. Nem egyedi példa, hogy egy közösség kivet valakit, aki más, mint a többi, függetlenül attól hogy arról ő maga tehet, vagy születése óta hordozza. Ilyenkor ha nem csak az illető, hanem a csalás is mélyen vallásos, akkor a környezet is deviánsnak tartja, és ő maga is így hiszi. Ekkor vagy elhagy mindent amiben addig hitt és újra kezdi az önazonosítást, vagy erővel változtat magán. Elhiteti magával, hogy ő nem ilyen és küzd. Az ember képes olyan mélyre eltemetni dolgokat, hogy már azt hiszi nem létezik. Ez később visszaüthet. Viszont úgy gondolom, mindenki a saját sorsának kovácsa. Ha valaki úgy dönt, neki megéri a harc a vallásáért, és küzd, azt ugyanúgy elfogadom, mintha végleg hátat fordít a keresztény közösségnek. Az ő élete, az ő döntése. Sajnos vannak végzetes esetek is, amikor az illető nem bírja a terhet, és eldobja az életét. Ami a vallási közösséget illeti, szerintem fontolóra kéne venniük, hogy amúgy becsületes hívőket egy velük született probléma miatt érdemes e önmagukkal való harcra vagy menekülésre kényszeríteni.
2012. febr. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
16%

***

Emberi szemszögéből:

Akkor bűn a bűn mikor a következményeit nem tudjuk helyrehozni és a bűnöst gyógyítani.

És többnyire nem is akarjuk.

A tolvajt, gyilkost, paráznát elfogadnád betegnek?

Mit mond bűnös lelked? :-)

Hogy aki meglopott téged, vagy megölte szerettedet, gyógyíthatatlan betegnek mondják, vagy bűnösnek?

Hát hogy ne legyen ragályos futójárvány gondolom az utóbbi :-)))

***

Isteni szemmel:

Nagyobb bűn az, ha nem tudunk megbocsátani egy bűnös lelki betegnek, és ahelyett hogy megpróbálnánk gyógyítani, elítéljük mint bűnöst.

Abban a pillanatban mi is azzá válunk amivé ő.

Bűnös bosszúálló lelki beteggé.

Egyszerűbb elkülöníteni (kivágni) az ilyen embert a közösségből, mint megpróbálni gyógyítani.

Nehogy már a futójárvány megfertőzze a többit is :-)

Azt hisszük ez a mi lelkünkön és az övén is segít.

Téves!

De ez a jelen.

Hát ilyen úton jár az a hitvallás is amelyet fent említesz.

,,Nem a keskeny szoros kapun" hanem a széles tág könnyebbik úton jár.

Bizony a fát gyümölcséről ismered.

:-)))

2012. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
34%

A 18-as válasz mennyire igaz!

Nem lenne gond az egyházak hozzáállásával sem, de addig amíg él el a hülyeség, hogy ez egy betegség, vagy legalábbis olyan dolog, amiből ki lehet "gyógyulni", addig nem lesz változás az emberek szemléletében.


Hallottam egy esetről, amelyben egy meleg srác katolikus fiatal közösségbe járt, nagyon szerette őt mindenki. Elmondta nekik: azt érzi hogy meleg. A közösség tagjai mellette álltak, támogatták, mindent megtettek érte, hogy segítsenek neki addig, amíg "kigyógyul" ebből. Ez több hónapig így ment, nagy-nagy szeretettel voltak iránta. Majd mikor a szerencsétlen fiú több hónap után rájött, hogy ezellen nem tehet semmit és nagy nehezen elfogadta magát, s ezt a közösség tudtára is adta, hogy nem fog küzdeni olyan dolog ellen, ami VAN, onnantól kezdve kilökte magából a közösség. Ilyenkor érdemes elgondolkodni, hogy ők hirdetik a krisztusi szeretetet, de ezek szerint ez csak addig tart, amíg az adott ember nem "más"-abb mint mi...

2012. febr. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!