Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok az adventistakrol?

Mit gondoltok az adventistakrol?

Figyelt kérdés
Szombatot unnepelnek,nem esznek disznohust,stb.
2011. júl. 28. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Anélkül, hogy ismerném a ezt a vallást, ugyanolyannak tartom, mint a többit:katolikus, református, buddhista, zsidó. Amelyik vallás nem destruktív, a törvények és az erkölcsi szabályok betartását követeli,és nem erőszakos térítő, az hasznos az egyénnek és a társadalomnak.

Mondom ezt úgy, hogy ateista vagyok.

2011. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudok róluk, pedig voltam egyszer pár napig egy olyan gyerektáborban, ami ebben a szellemben volt. De Különösképpen semmi sem tűnt ki. sokat olvasnak imádságokat, példabeszédeket, és már péntek délután a szombatra készülnek. Ezt ebben az esetben úgy kellett érteni, hogy a tábor a Balaton partján volt, de pénteken ebéd után már nem lehetett strandolni, mert az munka.


Ilyen szempontból nekem egyik felekezet sem szimpatikus, mert egyszerűen képtelen vagyok elfogadni, hogy a szórakozás, olvasás az munka, de az imádkozás, elmélkedés (semmittevés, unatkozás) megengedett. Nem azt mondom, hogy néha nem esik jól elmélkedni, de nem egész nap!

2011. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem szimpatikusak.
2011. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Két fő ága van, az egyik a Hetednapi Adventista Egyház, a másik az Keresztény Advent Közösség. Lényegében véve tudtommal nagyon hasonló. Olyan gyülekezet, kik örök érvényűnek tartják a tízparancsolatot, különös hangsúlyt fektetve a szombat nap megtartására. Nagyon sok jó előadást és bibliaórát le lehet tölteni a netről tőlük. Bibliaház.hu, sola scriptura (teológiai főiskola, melyet ők "üzemeltetnek"). Érdemes, nagyon sok érdekes és jó dolgot meg lehet tudni Isten igéjéből általuk.
2011. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami meg a szombatünneplést illeti, aki nem tartja meg, annak miért fáj, ha valaki pihen egy meghatározott nap? Ha azt mondom, hogy katolikus vagyok és nem robotolok vasárnap, azon sokkal kisebb megütközést váltok ki, mintha azt mondanám, hogy én a Bibliai szombat napot tartom meg.


Nem esznek disznóhúst. És? Én például sem a csigát, sem a rákot, sem a krokodilt nem eszem. Ez miért baj? A baj ott kezdődik, ha esetleg, mondom csak esetleg egy gyülekezeti tag enne disznóhúst, mert szereti, és ez megütközést, botránkozást váltana ki a gyülekezet tagjaiból, sőt még ki is tagadnák. Innentől lehetne megfeddni a gyülekezet tagjait. Az, hogy alapból nem eszik a disznóhúst, mert Isten igéje megemlíti, hogy azt inkább ne, az miért baj, ha betartják? Nekem nem fáj, szerintem másnak sem.

2011. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ami meg a szombatünneplést illeti, aki nem tartja meg, annak miért fáj, ha valaki pihen egy meghatározott nap?"


Nem fáj, csak akkor, kamaszként egy nyári táborban a Balaton partján.

A többit meg azért mondtam, mert mi lenne, ha tagja lennék egy ilyen közösségnek. De amúgy tőlem más azt csinál, amit akar. Sajnálom, hogy nem úgy jött le az, amit mondtam, mint ahogy szántam.

2011. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Egyedi teológiájuk van, amolyan ötvözése a zsidó törvénykezésnek az evangéliummal. Alapvetően kedvesek a külvilág felé. Egy dolgot lehet a számlájukra írni: többen közülük a gyerekeikre erőltetik az igencsak törvénykező vallásukat, ami miatt a gyerek, mire felnő, vallásellenes lesz. Ám ez a hiba ugyanúgy sűrűn előfordul a mai karizmatikus egyházakban is. Túl sok áldozatát ismerem, és egyre többet ismerek meg... Mondom mindezt úgy, hogy magam is újjászületett keresztény vagyok.
2011. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Sziasztok!


Érdekes volt elolvasni, hogy egy kivülálló hogyan szemléli a mi vallásunkat.


Azt én is hibának tartom, ha valaki a gyerekeikre erőlteti a vallását - függetlenül attól, hogy milyen vallásról beszlünk - nekem is az a tapasztalatom, hogy a gyerek, mire felnő, vallásellenes lesz. Ezért én nem teszek így, és nem látom, hogy a gyülekezetünkban más így tenne. Mivel gyakorlott gyermektanító vagyok így tapasztalatból beszélek.


Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy református családban nőttem fel és 20 éves koromig nem is találkoztam adventistákkal. Amikor tudatosan kerestem olyan embereket akik mélyebben értik a Biblia igazságait, és a gyakrolatban is megtartják azt amit megértettek akkor találkoztam az adevntistákkal. Szinte minden felekezetben jártam már előtte, de itt találtam meg azt, amit kerestem.


Üdv. Péter

2011. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyebkent en is adventista vagyok:)
2011. júl. 29. 10:29
 10/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:16



Nem a válaszodra reagáltam. A kérdés felvetésére reagáltam, mert én úgy értettem a kérdést (rosszul), minta a szombatünneplést és a disznóhús nem evést gondolná az adventista vallás furcsaságának. A tévedésemért elnézést.

2011. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!