Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! XVI. Benedek pápátok...

Hívők! XVI. Benedek pápátok sok esetben tussolt el katolikus papok pedofilos ügyeit, akik éveken át szexuálisan zaklattak gyerekeket! Jól van ez így? Hogy tudtok így Istenben hinni, ha ilyen az egyházfőtök?

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 01:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%

ateista vagyok


(aki ezt felpontozza az a mennybe kerül)

2011. aug. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Tyler913 ***** válasza:
76%
Ez megint egy tipikus tudatlan ateista kerdese.Ahogy elottem is irtak: mi koze Isten letezesenek a pedofil papokhoz?Vagy ahhoz,hogy ki a papa es mit csinal?Raadasul a hivo nem egyenlo a katolikussal.En pl. reformatus vagyok,XVI. Benedek nem az egyhazfom.Szoval mielott kerdezel,kicsit nezz utana a dolgoknak.
2011. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
Csak hogy a hívők nem a papokban, meg az egyházban hisznek, hanem Istenben ( Ős Tenben - az ősi tanítóban) Nap mint nap beszélek Istenhez, de templomban évek óta nem jártam.
2011. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Azoknak, akik azt hiszik, csak a katolikusoknál van hiba, egy kis ízelítő:

*****

Egyik sem jobb a másiknál. Ki az egyiket fogadja el a hibáival együtt, ki a másikat. Ami tény: az egyházat emberek alapították, emberekből áll, ennélfogva tökéletlen, ahogy van.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 kzs ***** válasza:

/Az előbbi válaszadó hozzászólására válaszolva:/


Való igaz, de egy magát kereszténynek valló egyháztól nem ezt várná az ember.


Nem sokkal inkább a szeretetet, a békességet, a hitet (vagyis Krisztus nyomdokait, igazságait) kéne közvetítenie?

Gyerekek megrontása,zaklatása hová tehető?? :(

2011. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az emberi természetben kell keresni a választ. A legtöbb gyerek nem a papoktól szenved el szexuális molesztálást, hanem apától, nagyapától, nagybácsitól, nevelőapától esetleg tanártól. A papok nem is olyan előkelőek a toplistán.

Ne értsetek félre, a molesztálás minden formája gusztustalan. De mint írtam: az emberi természetben előforduló defekt,hajlam, amit a szexmentes élet (ez sajnos házasélet is lehet!) felerősíthet.

2011. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Isten tökéletesen megalkotta az egyházat, csak aztán elkövette a lehető legnagyobb hibát:rábízta az emberekre, és bizony nem mindig azok kerülnek a "vezetőségbe", akik odavalók. igen, a pedofil papok is, akárcsak az inkvizíció, hatalmas folt az egyházon:de ez nem az egyház, hanem az emberek hibája. mint sok más dolog, ez is többoldalú:van néhány akasztófára való(szó szerint) pedofil, van néhány szentfazék, de van olyan is, aki olyan, mint a többi ember, sőt, jobb.

és a pápa is a közvélemény miatt próbálta eltussolni az ilyeneket


egy 12 éves római katolikus lány, és ne szentfazekezzatok

2011. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem Isten követte el a hibát azzal, hogy az egyházat az emberekre "bízta", ugyanis az egyház nem egy ékszerdoboz, hanem emberek közössége. Ki másra bízta volna, kutyákra?


Az emberek követik el a hibát, amikor rossz motivációból csatlakoznak a papi rendhez, vagy ha későn jönnek rá, hogy baj van, nem lépnek ki. Ha valaki pedofil hajlamokat észlel magán, és hívő, sőt: pap, a legfontosabb az lenne, hogy 1. meggyón, 2. elmegy pszichológushoz és 3. AZONNAL KILÉP a papi/szerzetesi rendből, ahol nagy a kísértés.


Ha ezt nem teszi, akkor nem lehet sem hívőnek, sem becsületes embernek nevezni. ez az ember nem Krisztusé, tehát nem keresztény.

2011. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem úgy értendő, szó szerint, hogy Isten hibázott, hanem úgy, hogy mióta az emberek vezetik az egyházat, nincs tökéletes. Mióta itt Európában nem üldözik az egyházat, folyamatosan "romlik a minősége". Addig, a megvalósult fenyegetések, kínzások ellenére is nőttön nőtt a számuk, s igazi, Istenben hívő keresztény testvérek voltak. Amióta az üldöztetés megszűnt nincs rizikófaktor, azok is "belépnek" az egyházba, akik nem odavalók(ld. pedofil, korrupt papok).

Nem azt mondom, hogy ismét üldözötté váljon, de azt, hogy aki nem hiszi, nem vallja és nem éli Krisztus tanítását az ne vallja magát vallásosnak és kereszténynek, mert azzal csak azt mutatja, hogy milyen ember is van köztünk, és ez szégyellnivaló!


12/L

2011. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
72%
Az Egyház vezetői nem kapcsolódnak a hithez, az, hogy mi van az Egyházban hívők szempontjából abszolút lényegtelen. De az Egyháznak is voltak jó vezetői, ha a közelmúltra gondolok elég megemlítenem II.János Pált.
2012. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!