Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen hazug, képmutató,...

Miért ilyen hazug, képmutató, kétszínű a kereszténység, egyház?

Figyelt kérdés

Nem ismerem az összes keresztény vallást, igazábóla kereszténységet sem nagyon.


De, nem tetszik, hogy Ők "jónak" mondják magukat, amikor a kereszténység se a jóról szólt, amikor megalakult.


Hogy mire gondolok?


1. Régen hogy is volt? Ha fizettél az egyháznak, templomnak, akkor elmondták, hogy "Köszi, a lelked a mennybe fog jutni"


2. Aki nem azt csináltam amit parancsoltak, azt kikiáltották sátánistának, aki az Úr és az egyház ellensége. Azt megkövezték, máglyára küldték.


3. Aranyból építettek templom részeket, meg kegytárgyakat.

De mégis minek? Ki parancsolta, hogy a lehető legdrágább, és legértékesebb dologból csináljanak oda dolgokat?


4.Miért mennek körbe a templomba tartva egy tálat, hogy adományozzak? Párszor voltam templomba, ilyen keresztelőn, meg elsőáldozáson, és körbe vitt egy gyerek egy tálat, hogy adjak pénzt. De miért is? Ha nem adok pénzt a templomnak, pokolra jut a lelkem?

5. És az a keresztes háború? Amikor Isten nevébe öltek le másokat? Az is nagyon rendes dolog lehetett.

6. Azt hallottam A a Vatikán az egyik leggazdagabb ország, mert ilyen sok pénzük van másokból. És tök szépek, ott az épületek, meg csicsásak.

7. Miért kell lehúzni az embereket, a hitük alapján?


Szóval ezt nem értem, miért kéne adakozni, meg miért kell minden más vallást sátánistának nevezni, meg ha nem azt teszi valaki amit a kereszténység csinál, javasol, akkor miért mindenki más a Pokolra jut, meg a kereszténység ellensége, meg minden?

Miért ilyen hazug, képmutató, kétszínű a kereszténység, egyház?


Ez a egyház, kereszténység vallás miért szól ennyire a pénzről, adakozásról?


2011. aug. 15. 09:47
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!


Nehéz úgy válaszolni egy kérdésre, ha az valójában nem kérdés, hanem egy értéktartalmú, minősítő megállapítás. De még ha nem is ismered a kereszténységet és az egyház fogalmát, akkor is szépen kérlek, ne azonosíts minden ma élő és hívő keresztényt a római katolikus vallással és annak valóban gyalázatos történelmével! (Ezúton is elnézést kérek a katolikusoktól, de ezt nem tudom máshogy mondani.)


Ezenkívül:

1. A kereszténység nem a középkorral és az eretnekek üldözésével és nem is templomépítéssel kezdődött, hanem éppenséggel keresztényüldözéssel, a föld alatti katakombákba menekülő, megkövezett, keresztre feszített, forró üstbe mártott, vadállatokkal viadalra kényszerített és egyéb módon megalázott keresztényekkel, méghozzá már az időszámításunk szerinti 1. századtól kezdve, egészen legalább a 3. század végéig. S a kereszténység, amikor "megalakult", akkor a bűnöktől való elfordulásról ("megtérésről"), szelídségről és a "másik orca odafordításáról" szólt. (Ha ebből nem elég világos, javaslom, olvasd el az Evangéliumot.) Olyanokról, hogy "De néktek mondom, kik [engem] hallgattok: Szeressétek ellenségeiteket, jól tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, és imádkozzatok azokért, akik titeket háborgatnak. Aki [egyik] arcodat megüti, fordítsd néki a másikat is; és attól, aki felső ruhádat elveszi, ne vond meg alsó ruhádat se. Mindennek pedig, aki tőled kér, adj; és attól, aki elveszi a tiédet, ne kérd vissza. És amint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is aképpen cselekedjetek azokkal." (Luk. 6:27-31.) Szerintem függetlenül attól, hogy valaki hisz-e Jézus Krisztusban vagy sem, ez a legszebb parancs, amit valaha az embereknek adtak.


Úgyhogy ha valamivel neked problémád van, az - remélem - nem a kereszténység, hanem a kérdésed helyesen feltéve inkább az lehetne, hogy miért kellett a kereszténységet egy hamis misztériumvallássá változtatni, amely háborgatja, kifosztja és leuralja a szegényeket Isten nevében, aki ehhez soha nem akarta adni a nevét, miközben a papok a legmagasabb szintekig, beleértve jónéhány pápát is, a leggusztustalanabb erkölcstelenségeket követték el?


Félreértés ne essék, nem akarom a mai katolikus hívőket, akik esetleg ezt olvassák (vagy akik nem) se megbántani, se minősíteni. Csak a kedves kérdezőt szeretném kiigazítani, mert egy felekezet által történelmileg elkövetett igazságtalanságokat (igaz, ez a felekezet dogmatikusan magát egyedül üdvözítő és egyetlen igazi keresztény egyháznak tekintette és tekinti mind a mai napig) nem szép dolog magára az eszmére, a hitre és a többi keresztény irányzatra is rákenni.


Nos, a kérdéseidre egyébként szerintem magadtól is tudod a választ, hiszen mindenhova odaírtad, hogy mi a problémád az adott tradícióval.


Viszont hadd reagáljak még egy dologra, mert ez nem egyértelmű: miért van meg (tudtommal) minden keresztény felekezetben az adománygyűjtés, az egyház szükségleteire történő adakozás tradíciója?

Nézzük meg ismét az eredeti keresztény hagyományt: Apcs 20:32-35. "És most, atyámfiai, ajánllak titeket az Istennek és az ő kegyelmessége igéjének, aki felépíthet és adhat néktek örökséget minden megszenteltek közt. Senkinek ezüstjét, vagy aranyát, vagy ruháját nem kívántam: Sőt magatok tudjátok, hogy a magam szükségeiről és a velem valókról ezek a kezek gondoskodtak. Mindenestől megmutattam néktek, hogy ily módon munkálkodva kell az erőtlenekről gondot viselni, és megemlékezni az Úr Jézus szavairól, mert ő mondá: Jobb adni, mint venni." - mondta Pál apostol az Efeszosziaknak. Az adakozás célja tehát kezdetben nem az volt, hogy nagy és díszes templomokat meg a papoknak szép ruhákat vegyenek, hanem az, hogy "gondot viseljenek az erőtelenekről", a szegényekről, sőt az Apcsel. könyvének 4. fejezetében azt is láthatjuk, hogy akkoriban a keresztények lényegében teljes vagyonközösségben éltek. Az Ószövetség és az Újszövetség egyaránt felszólít a szegények részére történő adakozásra, amiben semmi kivetnivaló nincsen, és Isten ígérete alapján bőséges áldás kíséri. ("Aki szűken vet, szűken is arat, és aki bőven vet, bőven is arat." - 2Kor. 9:6.) Ezért mind a hívők, mind az egész Egyház számára nagy áldást jelent, ha adakoznak Isten munkájára, így semmi rossz nincs abban, ha körbeviszik a tálat vagy a kosarat és gyűjtést szerveznek, MINDADDIG, amíg mindenki önként és az általa meghatározott mértékben, szabad akaratból adhat: (2Kor 9:7) "Kiki amint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.", illetve természetesen, hogyha a befolyt összeget Isten akaratának megfelelő célokra használják fel.


Remélem, legalább részben sikerült választ adnom a kérdéseidre! :) Befejezésül:

"Péld 28:27 Aki ád a szegénynek, nem lesz néki szüksége; aki pedig elrejti a szemét, megsokasulnak rajta az átkok." Próbáld ki! ;)

2011. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
39%

Amiről te beszélsz, az a katolikus egyház, nem pedig a kereszténység. JÉzus SOHA nem mondott olyat, hogy "adjatok nekem pénzt szép házra", nem is tanított ilyet soha. Nem a vallással magával van baj, hanem az egyházzal.

De ha mondjuk utáolvasol Luther 95 tételének, azzal szerintem abszolút szimpatizálnál, mert ő ellene volt mindennek, amiket te felsoroltál. Szerintem magát a kereszténységet a református egyház adja át a legjobban. Igen, a katolikusok nagyon anyagiasak, ezért nem is csípem őket, plusz komolyan elhiszik, hogy egy papnak bevallva a bűneiket megtisztulnak, ami hülyeség, egyenesen ostobaság. Cölibátusról nem is beszélve.

2011. aug. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
41%
Mert hazug vallás azért.És a célja az emberek manipulálása. Ha ez valakinek nem tetszik, nem kell rögtön jelenteni, pontozzon csak le nyugodtan, én csak a véleményemet írtam ide.Ha nem egyezik másokéval az még úgy gondolom nem bűn.
2011. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 Sághegyi Csaba ***** válasza:
95%

Nos, a felsorolt pontok többsége valóban a kereszténység bűnei, nem csak az emberek előtt, de a saját Istenük előtt is.

A 6. pontban nem vagyok illetékes, nem vagyok katolikus.

A 4. pont elméletileg a gyülekezeti tagoknak kéne, hogy szóljon kizárólag, mint lehetőség adása az önkéntes adakozásra. Ennek célja a templom/gyülekezet fenntartása, és mások megsegítésére való gyűjtés.

A többi nagyjából stimmel, egyházi kihágások, amelyekért a korábbi pápa bocsánatot kért.

2011. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
36%

Ezen röhögnöm kell:D

Hogy lehet ilyen érvvel előhozakodni, h az állam is lenyúlja az embereket?????? :D

Ez most kb olyan ,h a kérdező panaszkodik a négerekre, hogy mekkora trógerek, aztán a válaszoló meg jön, h az nem zavar, h a cigányok még nagyobbak?:D


Egyébként, aki beveszi ezt a dumát, hogy jaj csak a gyertyákra kell meg stb, az jó nagy...buta.

Én több éven keresztül jártam ministrálni, lobogót tartani temetésekre meg stb.

Szal nekem lehetőleg nem kell megmagyarázni, hogy jaj csak 200 ft jön össze misénként meg bla bla.

A sok öregasszony nem tudja, h mennyit rakjon a perselybe.

Plusz amúgy is ki van rakva egy másik persely, ami alapból rakhatsz, szal ez csak duma! Ez a


KÖRBEHORDOZÁS SZÁNDÉKOSAN AKKOR TÖRTÉNIK MIKOR LÁTJÁK MÁSOK, H MENNYIT RAKSZ BELE!!!!!EZZEL CSIKARJÁK KI HOGY MINDENKÉPP TEGYÉL BELE!!!!!

HA NEM IGY LENNE AKKOR NEM VINNÉNEK KÖRBE, CSAK A RÖGZÍTETT PERSELY LENNE A TEMPLOM SARKÁBAN!!KÍVÁNCSI VAGYOK A MÉLYEN HIVŐK EZT MIVEL MAGYARÁZZÁK!!!

EZER ÉVES CSALÓ TRÜKK!!!!


Plusz:


Temetés nálunk jelenleg 10 ezer forint, de ha megdobod legalább még ennyivel talán misét is tart érte, ami azt jelenti, h elmondja, h mekkora nagy arc volt az elhunyt.

Egy mise alatt általában felsorol vagy 6-7 embert, plusz a temetés, ez testvérek között is 140 ezer forint hetente.

A gyertyák meg minden szar az egyház üzemeiben készülnek potom pénzért szal...

Jah meg hát ugye ott van több millió ember 1%-a, amit köteles vagy fizetni, meg évente egyébként is kell még pluszba, ha jól tudom házaspáronként kell fizetni vagy hogy, az is 10 ezer.

Szal nagy lenyúlás az biztos.



Azzal értek egyet 100%ig, aki azt mondja, hogy nem kell templom, hanem szépen ki kell menni az erdőbe aztán cső!

2011. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
67%

Na most hogy még olvasgatom a hozzászólásokat van jobb is.

Még pedig az, h az ortodoxoknak is mennyi kincsük van!

Most őszintén? ki kérdezte, h nekik mennyi van?

meg ez miért fontos?ők is egy lenyúlós tolvaj banda.

Komolyan mondom behalok ezeken az értelmes érveken.

Most azért mert más csinál egy törvénytelen dolgot akkor már nekem is szabad vagy hogy van ez?

"Mert mások is gyilkoltak"

és akkor most ettől akkor nem bűn vagy mi van?

2011. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
73%
a vallást mások fölött uralkodó emberek irányítják.ha valakik egyházat alapítanak,akkor az első sorban róluk,vezetőkről szól,arról,hogy a saját igényeik szerint manipulálják a híveket.ennyi a válasz.ugyanazt csinálják,mint a politikusok,meg a média.
2011. aug. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
11%

"1. Régen hogy is volt? Ha fizettél az egyháznak, templomnak, akkor elmondták, hogy "Köszi, a lelked a mennybe fog jutni""


Ez egy megalapozatlan hülyeség. A katekizmust nem ismerő népnek ezt beetetheted, de a hívő katolikusnak nem.


"2. Aki nem azt csináltam amit parancsoltak, azt kikiáltották sátánistának, aki az Úr és az egyház ellensége. Azt megkövezték, máglyára küldték."


Ez nem így működött.


"3. Aranyból építettek templom részeket, meg kegytárgyakat.

De mégis minek? Ki parancsolta, hogy a lehető legdrágább, és legértékesebb dologból csináljanak oda dolgokat?"


Mert ott Isten az ostyába lényegül, hogy egyesüljünk vele. Ezt tükröznie kell a templomok architektúrájának.


"4.Miért mennek körbe a templomba tartva egy tálat, hogy adományozzak? Párszor voltam templomba, ilyen keresztelőn, meg elsőáldozáson, és körbe vitt egy gyerek egy tálat, hogy adjak pénzt. De miért is? Ha nem adok pénzt a templomnak, pokolra jut a lelkem?"


Ez a te agyrémed. Annak a 100 forintnak a többszörösét más is ugyanúgy lenyúlja.


"5. És az a keresztes háború? Amikor Isten nevébe öltek le másokat? Az is nagyon rendes dolog lehetett."


Mivel nem ismered a háború teológiai mivoltát, ez is semmitérő, népet kecsegtető álérv.


"6. Azt hallottam A a Vatikán az egyik leggazdagabb ország, mert ilyen sok pénzük van másokból. És tök szépek, ott az épületek, meg csicsásak."


Azok az épületek 400 évesek, akkor még a Pápai Állam is nagyobb volt.


"7. Miért kell lehúzni az embereket, a hitük alapján?"


Mert az igazság nem tűr hamisságot.

2011. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Vree ***** válasza:
61%
^ ^ 18:50 Szerintem is gyengék a kérdező panaszai, de ezek milyen sz*r ellenérvek már xD
2011. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
69%

Vree: ja :) én is jó röhögtem :)


De még abban a kevésben is van pontatlanság. A kérdező ugyanis az 1. állításában nagyon is helyesen mondta, hogy a középkorban, sőt a kora újkorban még inkább, a római katolikus egyházban igenis bűnbocsánatot árultak pénzért: x összegért megvásárolható búcsúcédulák megvételéért. Ebben nincs semmi teológiai vita, hanem ez egy tagadhatatlan történelmi tény. Látszik, mennyire komolyan vették Jézus azon állítását, hogy "könnyebb a tevének a tű fokán átjutni, mint a gazdag embernek a mennyek országába bejutni"... mert ha pénzért veszünk bűnbocsánatot, akkor legkönnyebben a gazdag jut a mennybe.


S végül: az illetőnek a 7. számú kérdésre adott érve egyszerűen lenyűgöző. :)

2011. aug. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!