Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elmagyaráznátok nekem mit...

Elmagyaráznátok nekem mit jelent az, hogy Jézus magára vette az emberek bűnét?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos, de szeretném ezt érteni.
2011. aug. 27. 21:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%
"A Bűn zsoldja a halál,de az Isten kegyelmi ajándéka az örök élet a mi Urunk Jézus Krisztusban."
2011. aug. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 eric_one ***** válasza:
78%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:54-nek üzenném!


Ember! Honnan tudod mikor kérik el a lelkedet? Bizonyára mindenki így cselekedne ha tudnák hogy meddig élünk. Minél több időt töltesz el a bűnben, a szíved annál keményebb lesz. Isten beszédét hallani sem akarod majd. Tapasztaltam ezt idősebb halálos betegségben szenvedőknél hogy csak a káromlás jött ki belőlük... Szóval ha úgy érzed hogy feltaláltad a spanyol viaszt, akkor le kell hűtselek...

2011. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 eric_one ***** válasza:
89%
Sorry! 22:44-nek akartam
2011. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, világosabbá vált számomra ez és néhány más dolog is, de hogy tökéletesen azt nem mondanám.

Az a gyanúm, hogy csak vallásos gondolkodásúak számára állhat ez teljesen össze, de valami hozzám is elért azért.

2011. aug. 28. 08:07
 15/25 A kérdező kommentje:

23:11

Jézus létére történelmi bizonyítékok is vannak, nem csak a Biblia szavai. Az ugyan nem bizonyítható, hogy pontosan úgy élt,ahogy abban áll,de hogy létezett, arra vannak korabeli írásos utalások.

Amúgy is, ha nem létezett volna,akkor is minden embernél nagyobb hatással volt és van a világra. Ez tény, akár hiszünk benne, akár nem.

2011. aug. 28. 08:16
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus nem is létezett."

Mi az, hogy létezés? Te létezel?

2011. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
26%
A kérdést visszafordítani egy gagyi gyerekes trükk,amit akkor dobnak be,ha nincs már több érv a tarsolyban...
2011. aug. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

A zsidók és más vallásúak is állat, termény vagy akár ember áldozatokat áldoztak, hogy az Isten (vagy más vallásokban istenek) megbocsássa bűneiket vagy teljesítse kéréseiket.

Jézus is egy ilyen áldozat, csak hatalmasabb, mert az összes benne hívő emberért lett áldozattá, miközben Isten fia és ő maga is Isten (az Atya-Fiú-Szentlélek szentháromság szerint, amit a legtöbb keresztény vallás vall).

Mivel az emberek képtelenek lennének arra, hogy kiérdemeljék az életet (azaz az örök életet), Isten nagy felénk irányuló "szülői" szeretetében úgy oldotta meg, hogy fiát/önmagát áldozta fel így szabaddá téve az utat, mindenki számára, aki őszintén magáénak vallja ezt az áldozatot.

Tehát a kereszténység nem úgy működik, hogy legyél jó és mennybe jutsz, mert annyira jó senki nem lehet. Hanem úgy, hogy fogadd el, higgy Jézus áldozatában, ami az egyetlen út. Az hogy "jó gyerekként" nem csinálsz hülyeséget, ha szereted a szüleid, akik szeretnek, csak ebből kéne következzen.

2011. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 pelgrim ***** válasza:
51%

A harmadik válasz a helyes (tegnap 22:16) Jézus nem vette magára az emberek bűnét ez csak egy vakbuzgó félremagyarázás.


Jézus, aki feladatának tekintette az emberek tudatát javítani, felemelni nem a bűneink végett halt meg, hanem azért hogy tanítását feltámadásával bizonyítsa, alátámassza. Kellett, hogy nyilvánosan elszenvedje a halált, hogy tanítványai tudják, hogy valóban meghalt. Nem nehéz elképzelni azok lelkiállapotát mikor meggyőződtek arról, hogy a Mester áll előttük, aki néhány nappal azelőtt meghalt a kereszten. Tanítványai (ön-)tudata akkor a magasba szökkent.

2011. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Igen, mostanára nekem is ez lett a leglogikusabb értelmezés.
2011. aug. 28. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!