Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel magyarázható, hogy több...

Mivel magyarázható, hogy több millió évvel ezelőttről, csak állati maradványok vannak és emberiek nem?

Figyelt kérdés
A Biblia szerint, Isten egyszerre teremtette az összes élőlényt bele értve az embert is. Viszont a leletek ezt nem támasztják alá. Mi a magyarázat arra, hogy különböző emberfélék éltek? Például a neandervölgyi ember. Érdekesség, hogy a neandervölgyi körülbelül 222 ezer évig élt a földön, míg a mai ember körülbelül 70 ezer éve jelent meg. Így háromszor annyi ideig életek, mint a mi eddig.
2011. szept. 8. 21:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

A radiokarbon kormeghatározással szemben támasztott aggályaiddal már itt foglalkoztam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

így arra most nem térnék ki, amott elolvashatod.


Szóval folytatnám a kőbe zárt szerszámok történetével, ebből is a leghíresebbre térnék ki, a londoni kalapácsra. A lelet megtalálásának körülményei nem dokumentáltak, kizárólag személyes beszámolón alapul. A kődarab, amiben megtalálták, nem üde kőzetből származik (megj. Üde kőzet: A málás által nem érintett rész.), így eredete vitatható. A kőzeten nem végeztek semmiféle kormeghatározást, pusztán találgatnak a korát illetően. (megj. A környező kőzetek korával foglalkoztak, csakhogy a lelet nem azokből származik.) A lelet birtokosa sohasem kezdeményezte a kormeghatározás elvégzését, illetve annak költségeit másokra akarta lőcsölni, holott a lelet vizsgálata, mivel állításokat tesz róla, az ő feladata.

Vajon miért nem volt érdeke a kormeghatározás?

[link]

Egyéb kérdéses leletekről itt olvasgathatsz:

[link]

[link]

2011. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Úgy terveztem, hogy írok pár sort a lábnyomok problémájáról is, de mivel nem neveztél meg konkrét leletet, így én is inkább csak itt hagyok egy linket, ahol tisztességesen írnak a dologról:

[link]


Szóval az szemenszedett hazugság, hogy nincsenek források, mert "nem szeretik publikálni a nézeteiknek ellentmondó felfedezéseket". Egyszerűen néha nehéz ráakadni, mert a kreacionisták nem a szakzsargont használnak, hanem saját (általában rosszul definiált) kifejezésekre támaszkodnak (ahogy erre a másik kérdésnél adott válaszomban is utaltam). Hogy ez egyszerű tévedés, vagy szándékos megtévesztés, hogy valóban azt a benyomást keltsék, mintha a tudósok titkolnának valamit, nem tisztem eldönteni. Egyszerűen levonom a következtetést, hogy az nehezíti meg a források felkutatását, hogy nem létező szakszavakkal érvelnek, így kutatás közben kell rájönnöm, mit is kell keressek valójában.

2011. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
81%

Végigolvastam a linkeket. A leletekre a magyarázat dióhéjban annyi volt, hogy igen, történhet megkövülés, és sziklába ágyazódás gyorsan is. Tudom. Ez nem bizonyítja, hogy mindegyik így történt. Tudom. A szénben talált tárgyra magyarázatként ott volt, hogy nem lett úgy lefényképezve, vagy másképp megörökítve, hogy benne van a szénben, körülötte a szén alakja követi a tárgy alakját, mintha zselétömbben lenne, ezért ez nem megbízható, hogy ezt mondták róla. Alá kell írjam ezt is, hozzátéve, hogy bányászni nem szoktak vinni kamerát, tehát esély nemigen lett volna a kivétel előtti állapot megörökítésére. Magyarázatként elfogadni, hogy kvázi "belesüllyedt" a szénbe, nekem erőltetettnek hat, hiszen szilárd kőszénről beszélünk. Említik, hogy a háborúból származó tárgyak is kerültek így szénbe, pl szódásüveg. Valami kép, és dokumentáció ilyenről hol van?

Az emberi lábnyomot pedig nem emberinek titulálni egyszerűen az eb kötése a karóhoz. Magyarázata a józan észt illetően nagyon nagyon erőltetett.


Summa summarum: tudom, hogy nem lehet bizonyítani a teremtést. A cél a fenti tárgyakra, egyebekre való rávilágítással az volt, hogy egyáltalán nem egyértelműen bizonyított a materialista/evolucionista hipotézis, alternatívaként pont ugyanúgy helye van a teremtéselméletnek, hiszen vannak rá utaló nyomok, és mindezidáig tényszerűen cáfolni sem lehetett. Így a kérdező kérdésére olyan válasz ez, aminek helye van a vizsgálódás terén.


A lepontozók csak primitívségüket bizonyítják, példát vehetnének gyakoriválasz2-től. Érvel, nem fennhéjázik.

2011. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
37%

Az nem kérdés, hogy 100 milló év alatt élt, cirka több, mint billiárdszor milliárd tonnányi élőlény csonja közűl csak néhány száz kiló, amit kitermeltek? Ja, az meg elbomlott... Sok billiárd igen, egy két kiló mellettük meg nem? A neandervölgyike meg nem más, mint öreg ember, kinek pár száz év alatt szépen megnőtt a szemöldökcsonja, ahogy neked is megnőne, ha nem halnál meg hamar... Ádám például több, mint 900 évig élt.


A kormeghatározástól meg ne szédülj el, mert a földrétegek kormeghatározását már néhány évtizeddel a "modern" kormeghatározások megléte előtt deffiniálták, amire ma ebbe ültetik bele a humbuk "modern" kormeghatározási módszereket.


Na, minden jót.


Nyomjátok csak a kis pirosat, ha fáj az igazság...

2011. szept. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!