Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem fejlődik a Keresztén...

Miért nem fejlődik a Keresztény Egyház?

Figyelt kérdés
Kétezer év telt el Jézus óta, és hol tart ma? Már rég fel kellett volna venni Jézussal, meg az isteni erőkkel a kapcsolatot. Miért nem értük el a Krisztusi minőséget? Miért nem tudunk másokat gyógyítani? Miért nem tudunk bort vízzé változtatni (persze nem mintha szükség lenne rá), miért félünk még mindig a szellemvilágtól? Stb, hány ezer év kell még, hogy az ember fejlődjön végre, hogy a tanításokat ne elzárák, hanem megtanítsák?
2011. szept. 18. 11:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
0%
keresztény egyház nincs. Van katolikus, református....és még egy csomó. Miért kéne bort vizzé változtani? A bor jobb.
2011. szept. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

11:14

Esetleg sörré?

Amúgy meg a gogle-ban regeteg találat van a Keresztény Egyházra, bár a többesszám lenne a helyes.

2011. szept. 18. 11:19
 3/37 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, mire panaszkodsz. Rendszeresen hallom hívőktől, hogy milyen ragyogó személyes kapcsolatuk van Istennel/Jézussal/a Szentlélekkel, és hogy napi szinten beszélgetnek vele/velük, és hogy mindig segít/segítenek nekik... Megvan a kapcsolat Jézussal és az isteni erőkkel. Mit hiányolsz?
2011. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

11:19

Hát én ilyet még sosem hallottal, és ezt kétlem, hogy bárki napi szinten beszélne Jézussal, az egy picit már a Szent kategória.


A hívők nem tudó emberek. Ha meglenne a kapcsolat Istennel, nem így élnének, viselkednének az emberek, és pl nagyon sokan tudnának csodát tenni/gyógyítani.

2011. szept. 18. 11:23
 5/37 anonim ***** válasza:
38%
Ki mondta, hogy nem fejlődik? Amiről te beszélsz, az nem fejlődés, hanem hülyeség. :D
2011. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

11:23

Oké, mit fejlődött?

2011. szept. 18. 11:24
 7/37 anonim ***** válasza:
82%

"Hát én ilyet még sosem hallottal, és ezt kétlem, hogy bárki napi szinten beszélne Jézussal, az egy picit már a Szent kategória."


Mióta vagy te ezen az oldalon? :)

Mert én itt már rengeteg ilyen kijelentést olvastam hívőktől az elmúlt évek során. De pl. a TVN-en is vannak ilyen emberkék, akik ilyesmiket irogatnak.


"A hívők nem tudó emberek. Ha meglenne a kapcsolat Istennel, nem így élnének, viselkednének az emberek, és pl nagyon sokan tudnának csodát tenni/gyógyítani."


Nagyon sokaktól olvastam azt is, hogy Isten mennyi csodát tett az életükben, és hogy kértek és megadatott nekik... tehát ha nem is ők tették, de a kérésükre, nekik, általuk tették.

Kétségbe vonod a hívők szavahihetőségét? Vagy azt feltételezed róluk, hogy hazudnak, netalán csak képzelődnek? :)

2011. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
41%

Te kis isteneket szeretnél nevelni? (ez ha szigorúan vesszük akkor istenkáromlás)

Saját magadnak mondassz ellen. Csodákat vársz el az emberektől,de azt írod, ha valaki ilyet csinálna akkor "kis szent" lenne. Most akkor mit is szeretnél?

2011. szept. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Olvass bele a II. Vatikáni Zsinat dokumentumaiba, és meglátod. A régi egyháznak köze nincs a mostani egyházhoz. Sokat "lazult".

Most lehet, hogy furi, amit mondok, de a katolikus egyház bizony nagyon "laza erkölcsű" egy egyház. Nézd meg a muszlimokat, a zsidókat, vagy a buddhistákat, nézd meg a napi kötelességeiket, és ezekhez képest a katolikust(és a többit) egy elég elfogadható vallásnak fogod tekinteni. (mellesleg senkire nem erőszakol semmit, szabadon lehet választani, hogy követed e, vagy sem.)


Amiről pedig te beszélsz:(csodák, gyógyítások)

Jézus nem azért jött, hogy kuruzslóként működjön a világban, és hogy megtanítson minket kézrátétellel gyógyítani. Az emberek akkor is ugyan olyan kételkedőek voltak, mint mi. Jézus ezeket a dolgokat azért csinálta, hogy az embereke HIGGYENEK neki! Hiszem, ha látom, ugye? Jézus megcsinálta (és még sokan mások is) és mégse hittek neki/k. Hányszor mondjuk mi is, ha valami csodaszerű dolog történik, hogy ennek biztos vagy valami tudományos magyarázata. Az emberbe bele van ültetve a hitetlenség, ahogy a hit is.

Az, hogy ki hogy beszélget Istennel, az a magándolga. Én sem látom Őt magam előtt, nem hallom a hangját, de mégis tudom, hogy velem van. Érzem. Ez egy megmagyarázhatatlan érzés, ami bennem van, ami túl mutat az érzékek világán.

Ha őszintén akarod, te is érezheted ezt. Gyakorolni kell, de mindenki képes rá.


Ha csodára vágysz, hát olvasd el ez:

[link]


(hiszem, ha látom :P :D)

2011. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

11:26

Mióta vagy te ezen az oldalon? :)

:D - itt a vallásrészlegen még nem régóta.


ilyesmiket irogatnak

- igen, névtelenül, írogatnak, valakik


Kétségbe vonod a hívők szavahihetőségét?

- nem, hanem egyesek fejlettségét, már ha ezzel az oldallal pedálózunk, akkor itt is lehet látni tizenéveseket, akik harsogják, hogy működik a vonzás törvénye, meg látja a szellemet stb. Lehet hogy kamuzik, az is lehet, hogy csak valamit félreértelmez. De az is lehet, h igaza van.


Te kis isteneket szeretnél nevelni?

- nem mondtam, hogy Istent akarom helyettesíteni. Gyógyítani csak úgy lehet, ha az ember az Égiekkel kapcsolatba kerül, ha megvan a csatorna, akkor gyógyíthat, ma az emberek nem tudnak gyógyítani.


Saját magadnak mondassz ellen.

- inkább félreértelmezted


Csodákat vársz el az emberektől

- én azt mondom, hogy a gyógyítás nem csoda, hanem elfeledett "képesség", ha Istennel közvetett csatornát tudunk kialakítani, és engedi, akkor gyógyíthatunk, ez nem csoda, erre minden ember képes, csak nagyon nehezen jön össze.


akkor "kis szent" lenne

- nem ezt mondtam, hanem ha ma főleg azok akik ezen az oldalon írkálnak, meg egyébként is mindenki aki azt állítja, hogy napi kapcsolatban van Istennel, és beszél is vele az nem egy átlag hívő, annak már tudó embernek kellene lennie, akinek valamilyen képessége is van (látja a szellemeket, gyógyít akár helyben, akár távol stb). Van egy ismerősöm, aki már legalább 10 éve foglalkozik elég komolyan spiritualizmussal, meg az Égiekkel, és eddig néhányszor érezte, hogy megérintik az angyalok, és legalább egyszer Jézus is, nemrég pedig meg is kapta a gyógyítás képességét, csak nem meri használni. Azt nem értem, hogy miért, talán önbizalomhiányos. És ő sincs napi kapcsolatban az Égiekkel, de ő már tudó és nem hívő.

2011. szept. 18. 11:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!