Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek van Isten?

Szerintetek van Isten?

Figyelt kérdés
Én teljesen ateista vagyok nem szólok le senkit amiért például keresztény vagy ő teljesen hívő de engem például gyerekként is kereszténynek neveltek de már 10évesen megfogalmazódott bennem az a kérdés hogy mivan ha nincs isten?Féltem kijelenteni hogy nincs mert a "pokolra kerülök" de mostmár 15évesen teljesen úgy érzem hogy nincs Isten.Vannak itt olyanok akik elvesztették a hitüket úgy mint én?Vagy esetleg valami "csoda" folytán visszanyerték a hitüket?Esetleg akik épp abban a fázisban vannak mint én 10évesen?
2011. szept. 24. 18:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hogy ha szerintetek van akkor miért gondoljátok hogy van és ha nincs akkor szerintetek miért nincs?Meg egy kort is odaírhattok köszönöm
2011. szept. 24. 18:38
 2/82 anonim ***** válasza:
84%
Én hiszek benne. Valami "felsőbb erő" biztosan van, ami/aki mindent irányít, és szerintem ez Isten.
2011. szept. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
100%
19/L
2011. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:
De történt az életedbe olyan valami amitől ez fogalmazodótt meg benned?Valami csoda?Vagy csak úgy érzed h kell van egy felső erő és kész?Most nem kötekedni szeretnék de Például az embert a saját elméje az állatokat meg az ösztönük irányítja szóval ez szerintem nem tűnik teljesen helyes állításnak nekem.
2011. szept. 24. 18:44
 5/82 A kérdező kommentje:
Kell hogy legyen egy felső erő bocsánat az elírásért.
2011. szept. 24. 18:45
 6/82 anonim ***** válasza:
79%
Én is hiszek benne, de nem vagyok az a buzgó, templombajáró vallásos. Én azért hiszek, mert megerősít! Jó érezni, hogy nem vagyok egyedül, és valaki figyeli a lépteimet, valaki segít nekem. Megkönnyíti a hit az életet, és az esetleges haláleseteknél könnyít a lelkemen, hogy hiszek a Mennyországban is! Hamarabb feldolgozok bármilyen fájdalmat, mert erőt kapok Istentől.
2011. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:
Sajnos én leginkább akkor veszítettem el a hitemet amikor a legféltettebb kincsem a barátőmről kiderült h 15évesen már komoly gondok vannak a szívével a gyomrába is nőtt valami és nem tudják műteni mert nem élné túl.naponta 10gyógyszert kell szednie és vért hány.Ő is vallásos semmi rosszat nem tett a légynek se ártana mégis bünteti őt az Isten ha van..Ilyenkor szokták azt mondani hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek.De ha tényleg létezik mért akarná megölni azt aki úgymond hívője hisz benne?
2011. szept. 24. 18:50
 8/82 anonim ***** válasza:
100%
"De történt az életedbe olyan valami amitől ez fogalmazodótt meg benned" Szerintem ez azért részben neveltetés kérdése is! Én így nőttem fel, és úgy érzem nem tagadhatom meg Istent, mivel ezt tanították, és azt nem tudom (ahogy te sem) bebizonyítani, hogy Isten nem létezik! Így maradok a hitnél, és tiszta a lelkem!
2011. szept. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:
Igen nem áll szándékomban senkit se letéríteni a hitéről de ha már Isten bizonyításánál tartunk akkor azt se tudták bebizonyítani eddig hogy létezik ahogy azt sem hogy nem.
2011. szept. 24. 18:53
 10/82 anonim ***** válasza:
69%

Első vagyok.

Nem történt semmilyen csoda az életemben, egyszerűen úgy érzem, jobb nekem, ha hiszek benne, mint ha nem. Nem tudom bebizonyítani, hogy tényleg létezik, de erőt ad.

Szerintem akiknek sokat kell szenvedniük az életben, azoknak később, a Mennyországban nagyon jó lesz.

2011. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!