Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek van Isten?

Szerintetek van Isten?

Figyelt kérdés
Én teljesen ateista vagyok nem szólok le senkit amiért például keresztény vagy ő teljesen hívő de engem például gyerekként is kereszténynek neveltek de már 10évesen megfogalmazódott bennem az a kérdés hogy mivan ha nincs isten?Féltem kijelenteni hogy nincs mert a "pokolra kerülök" de mostmár 15évesen teljesen úgy érzem hogy nincs Isten.Vannak itt olyanok akik elvesztették a hitüket úgy mint én?Vagy esetleg valami "csoda" folytán visszanyerték a hitüket?Esetleg akik épp abban a fázisban vannak mint én 10évesen?
2011. szept. 24. 18:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
64%

Hiszem hogy van Isten,nekünk a családban már párszor bebizonyosodott..,pl balesetnél...

Mikor Édesanyám meghalt,akkor én is azt gondoltam nincs,de amint nyugodtan átgondoltam,megértettem,hogy miért cselekedett úgy Isten ahogy és elfogadtam,hogy magához szólitotta.

2011. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
53%
Elöző vagyok a baleset és Édesanyám halála nem függ össze!
2011. szept. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 A kérdező kommentje:
Kedves előző?Szerinted mért vette el édesanyádat isten?
2011. szept. 24. 20:03
 34/82 anonim ***** válasza:
60%
Miért haldoklik az a lány? Most beszélgetnél itt Istenről, ha nem haldoklana? Nem lehet egy olyan oka, hogy visszatérj Istenhez? Néha kellenek ilyen dolgok, szerinted hinne VALAKI Istenben, ha minden tök jó lenne a világban? Kinek kéne akkor Isten, ha mindent maga tökéletesen el tud intézni?
2011. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy vagyok vele,hogy valami felsőbb erő biztos van de nem ilyen egyszerű a kérdés hogy Isten van-e vagy nincs.Sokan sokfélét mondanak de ők emberek.Ha mind igaz és olyan komolyan vesszük akkor pl az a több millió indián,japán,ázsiai,arab,afrikai mind ment a pokolra mert nem voltak keresztények?Az ő vallásuk pont ugyanezt mondja mert ők oda születtek és ez a természetes.Mi meg Európába és nekünk meg a kereszténység.Ennyi.

Szerintem nem fog valaki ezért a pokolra menni vagy teszem azt halála előtt káromkodik valamit és megy a pokolra holott egész életében jó ember volt.Szép lenne a menny-pokol populáció aránya X).

Én személy szerint kezdtem elveszteni a hitemet pont a hit emberi dolgai miatt leginkább egyes felekezetek miatt,mert pénzközpontúak meg ilyenek.Most ha úgy tetszik magányos farkasként vagyok hívő de nekem így jobban megfelel,akárki akármit mond,nem találtam meg a számomra legmegfelelőbb egyházat.Viszont jólesik kinek hálát adni,bűnt megbánni és segítséget kérni valakitől.

Egyszerűen csak jó ember akarok lenni,ezt tartom szem előtt.Szerintem a világ életeinek ez a legfontosabb legyen az ateista,keresztény vagy hindu.

Egyenlőre a barátnődről annyit,hogy a Biblia szerint ez itt nem a mennyország,tehát ne is várd el hogy olyan legyen.Itt még meghalnak ártatlanok és vígan élnek a csalók anélkül,hogy itt a Földön méltó büntetést kapnának.

Remélem segíthettem.

2011. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
69%
"Isten azt akarja, hogy minde ember üdvözüljön, és az igazság ismeretére eljusson" Istennek nem az a célja hogy ezen a Földön teljesedjünk be minden jóval, hanem hogy Vele legyünk a mennyben. Ezért megérheti Neki az is hogy meghaljon az a lány, hogy TE meg akár ő is megmeneküljön. Ha mondjuk most elfogadnád Bibliából azt a tényt, hogy az élet örök a halál után, ami vagy a mennyben, vagy a pokolban lesz, akkor szerinted nem logikus, hogy az a lényeg, hogy melyik helyre kerülsz, nem pedig az, hogy mit nyüglődsz itt pár évet a Földön? Isten erről (is) beszél.
2011. szept. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 A kérdező kommentje:
Amint már mondtam nem teljesen emiatt tagadom meg Istent hogy haldoklik hanem ez csak egy + volt.Én igazából más emberek véleményére voltam kíváncsi beszélgetni akartam kicsit.De én ezt nemértem ha Isten elvileg igazságos akkor mért nem bünteti a csalókat és mért bántja az ártatlanokat?Oké hogy ez itt nem a mennyország de mégis..De köszönöm mindenkinek aki eddig válaszolt mindenkinek ment a zöld kéz.
2011. szept. 24. 20:24
 38/82 anonim ***** válasza:
25%
Meg fogja büntetni őket, de még nem jött el az ideje. És a jó embereket is meg fogja büntetni, mert nem ebben áll a menny vagy pokol, hogy jó ember vagy rossz ember, hanem hogy hisz-e Isten fiának nevében, aki meghalt érte, vagy nem hisz, mert tökéletes ember nem lehetsz.
2011. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: hülyeség.


vannak akik hisznek Istenben és gyilkolnak, rossz emberek


Ha létezik Felsőbb Erő, akkor nem azt nézi, hogy milyen üres frázisokat mondasz ki a szádon, hanem hogy hogyan élsz. És ha létezik Felsőbb Erő, akkor sem úgy létezik, mint ahogyan a vallások megnevezik és lerajzolják őket, ha létezik ilyen erő, akkor mivel felsőbbrendű, a neve emberi szájszervvel kimondhatatlan, írószerrel lerajzolhatatlan. Szerintem.


Az egész gyónás intézménye is egy nagy hülyeség.

Úgy kell élni, hogy ne legyen mit meggyónni.

2011. szept. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim válasza:
64%

Volt egy híres filozófus aki ezt mondta: "Ha nincs Isten, akkor is úgy kell élnem, mintha lenne, mert rettentő nagy a kockázat"

Lényegében ebben az az üzenet, hogy neked nem kerül nagy áldozatokba,hogy higgyél egy felsőbbrendű erőbe...szinte semmi behatása nincs az életedben, hogy azt mondod lehet ,h van Isten..viszont ha nem ezzel nagy kockázatot vállalsz a végelszámolásnál lényegében a semmiért:)

2011. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!