Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ember által épített templom...

Az ember által épített templomokat miért nevezik "Isten házának", mikor egyikben sem lakott soha?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 12:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
45%

Pusztán azért hoztam a fenti példákat, mert anno a gótikában ezeket ténylegesen Istennek építették. Bizonyíték erre, hogy azok a részek is megdöbbentő aprólékossággal vannak megfaragva, amit emberi szem sosem láthat.


Aki ezt nem érzi át, és érti, annak ezek is csak emberi kezek által épített kőhalmok. Csakhogy a HIT emelte őket, az a hit, hogy Isten a legfölső torony legeldugottabb csücskét is látja.

2011. okt. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%
Oltáriszentség? Azt imádják, amit a pék süt? Nyilvánvalóan hamis tan! El kellene olvasni a Zsidóknak írt levelet, részletesen kifejti, hogy miért szűnt meg az áldozás!
2011. okt. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
28%

15:04!


Mi az, hogy "azt imádják, amit a pék süt" ? "Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, ő énbennem marad és én őbenne". Na ilyenkor mi van? Ha már annyira Bibliázgatunk.

2011. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Kedves gyerekek, Bibliaóra következik:)


Kútfejes idézet:

Vette a kenyeret, megtörte és tanítványainak adta, majd így szólt: ez az én testem, mely értetek adatik. Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre.


Ez Krisztus teste.


Majd szintén vette a kelyhet, körbeadta tanítványainak, és így szólt: ez az én vérem kelyhe, mely sokakért kiontatik.


Ez Krisztus vére, az áldozati vér.


Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre, azaz éppúgy, ahogy ő, törjétek meg testeteket, életeteket, és adjátok oda másoknak, mert aki szereti az életét elveszíti azt, és aki gyűlöli a maga életét, megtalálja azt.


Egyétek a testét, igyátok a vérét, éljetek Krisztusban, cselekedjétek, mit ő cselekedett, törvényeit tartsátok be és mindenetekkel higgyétek az ő áldozatát, ki Isten egyszülött fia, az áldott Krisztus.


Ez az, hogy együk a testét, igyuk a vérét. Akinek füle van a hallásra, hallja.

2011. okt. 20. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
28%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 04:14


Nagggyon zőőőd. :))


Egyszer egy Alan Vincent nevű tanító mondta, hogy Jézus azért jött a földre, hogy "megöljön". :))

2011. okt. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%

Egy pár ember oltári baromságokat tud azért írni.

Azért nevezik Isten házának, mert már az ókori pogány (görög, egyiptomi) templomokat is azért építették, mert azt tartották az istenség földi szálláshelyének, ahol a szobrát is elhelyezték. Ennyi. Semmiféle keresztény gyökere nincs ennek.

2011. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
34%

@<covenant>:

Bújj már elő, légy kedves. Ketten gyorsan válaszoltak helyetted, gondolom, általános tapasztalatból. De én tényleg a _te_ saját megfogalmazásodat szeretném olvasni.


Kérlek. Mondjuk, "a régi szép idők emlékére". :))

2011. okt. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%
Mert be épitették a hamis tanokat a katolikus és más keresztény teologiába. ˝Ketten vagy hárman össze gyülnek...... Ez bárhol lehet a szabad ég alatt is itt a közösség a lényeg nem a hejszin.
2011. okt. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
jó kérdés!
2012. okt. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
11%

tudod Kérdező az emberek amikor templomokat emeltek és attól kezdve Isten nevét ott szájukra vették-- a Teremtő meghallotta"-- és nem csupán betekint" oda-- de minden nép nyelvén kiejtett nevét is ismeri.


Nem lakik ott igaz és sehol se lakik-- viszont visszasugárzása mindenhova betekint" mindent hall ami felkelti a kíváncsiságát.


Isten házának tekintik, mert szentnek tekintik e helyet mivel másra nem használják, mint egy új életre áldást kérni házassághoz isten szellemi gondoskodást kérni, vagy épp a holtak lelkétől köszönnek el felajánlva Istennek a lelkét-- Bár az is igaz- hogy akkor már vagy ott van a Teremtőnél vagy ha bűnös emberként élt, bizony elpusztult a hozzá vezető úton.

2013. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!