Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hiszel az evolúcióban?

Hiszel az evolúcióban?

Figyelt kérdés
Szerintetek létezik evolúció, vagy minden ilyennek teremtetett?
2009. máj. 4. 09:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/93 anonim ***** válasza:
75%
Igen, hiszek.
2009. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/93 anonim ***** válasza:
83%

Egy másik kérdésnél ezt írtam:


"Nem kell hinni benne, mert létezik. A kereszténység és Isten az, akiben/amiben hinni kell. Az evolúciót tények támasztják alá Istent semmi."

2009. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/93 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszek, hanem tudom. Látom a bizonyítékait, felfogom és megértem az agyammal a logikáját.
2009. máj. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/93 anonim ***** válasza:
85%
Ugye te nem az vagy aki, pár hónappal ez előtt kitalálta, hogy az evolúciós elmélet 1000 sebből vérezik? Még mindig elismerjük az evolúciós elméletet, mint tudományos felfedezés.
2009. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/93 anonim ***** válasza:
78%
Az zsozso volt, és azt írták, hogy ki lett tiltva az oldalról. 2. voltam. Bocsi az OFF-ért.
2009. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/93 anonim ***** válasza:
72%
Igen hiszek benne, és agyilag fel is tudom fogni, hogy mi hogy történhetett.
2009. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/93 anonim válasza:
91%
Természetesen az evolúciós elméletet tartom ésszerűbbnek, és logikusabbnak. Emellett utánanéztem a másik oldal érveléseinek is, de nem igazán győztek meg, annak ellenére, hogy igen jól körüljárja a problémát és nagyszerűen felépített érvrendszerrel van dolgunk. Ezek után mindenkinek szíve joga eldönteni, melyikben hisz!
2009. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/93 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy hiszek! ez evidens...

Teljesen nyilvànvalo, hogy a tudomàny érveit tartom meggyozobbnek holmi legendàknàl, meséknél...

2009. máj. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/93 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező, remélem, hogy megnézted, hogy létezik-e már ilyen kérdés, mielőtt ezt feltetted. Az alábbi két kérdésre együtt majd 300 válasz érkezett, biztosan meg tudod találni rajta amit keresel.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2009. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/93 dellfil ***** válasza:
75%

Engedtessék meg nekem a tévedés luxusa...

Nem, nem "hiszek" az evolúcióban, tudom, hogy létező folyamat. Azt is tudom, hogy nem egyszerű komplexitásában megérteni, és ezért sokaknak elfogadni. Sokkal egyszerűbb, és kényelmesebb egy teremtő létezését elhinni, mert ez látszólag egycsapásra választ ad minden kérdésre. Amelyikre meg nem, azt könnyen asztal alá seperhetjük pl. azzal, hogy a teremtő útjai kifürkészhetetlenek. A teremtő bevezetése további előnyökkel is jár:pl. megváltás, öröklét a mennyek országában, és nem utolsó sorban egy az embertől független etika megléte, amit készen kapunk (a teremtőtől) csak be kell tartani.

2009. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!