Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen lehet a delfinek hite?

Izidorkata kérdése:

Milyen lehet a delfinek hite?

Figyelt kérdés

Ezt egy könyvben olvastam:

A delfinek agya nagyobb, összetettebb, a kommunikációs jeleik az ember nyelvétől valószínűleg sokkal bonyolultabb, és árnyaltabb. a delfinek értelmei képességei tehát az emberek fölött állnak.

Valószínű ők a bolygó legintelligensebb élőlényei, öntudatuk, alkotó képességük magosabb szinten áll mint az emberi civilizáció amire a tárgyak alkotása jellemző:

ők is isten képmásai mint az ember?

Milyen lehet az ő hitviláguk?


2011. okt. 26. 22:51
1 2
 1/17 kzs ***** válasza:
34%

Semmilyen.

Vannak ösztöneik, tudnak gondolkodni, érzelmeik vannak (és ezeket ki is fejezik) - lévén hogy értelmes állatok. Szellemük viszont nincs.

Innentől kezdve hitük sincs.


A SzentÍrás üzenete az, hogy csakis az ember alkotott eredetileg Isten képmásává.

2011. okt. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%

Szellemük...

Ez jó... XD Ekkorát rég nevettem.. De az első buta kommenten még nagyobbat.. XD

Szerintem a delfinek nem ezen gondolkodnak. Az ő istenük a lesz majd valahogy. Az ember ragaszkodik ezekhez a (buzeráns vallásokhoz) olyannyira hogy akár háborúzni is képes a más hittel élő emberekkel. Lásd muzulmán izraeli keresztes hadjáratokat. A delfinek meg élik az életüket ügyet sem vetve az emberek hülyeségeire. Megjegyzem az embereknek sincs szellemük. A tudatuk testük a világegyetem alkotóelemeire bomlik. Szerintem azt nevezhetjük istennek amikor valami csoda folytán az élettelen anyag egyszer csak élővé változott. Senki sem tudja hogy miért mi célból történt?.. A többi vallást csak emberek találták ki. Szerinted ki tudja a választ ezekre a kérdésekre A vallások semmiféle képen nem. Ők csak egy dobozban élnek semmilyen nyitottságra nem képesek. (boszorkányégetés a föld lapos a nap korong és a világegyetem közepén van meg stb.. Mentünk vele előre?? Nem hinném.És lehet szelleme minden egyes élőlénynek. Már ha ez létezik. Mert az is lehet hogy csak az ember nem képes inteligens élőlény létére felfogni azt hogy egyszer vége lesz az életének. Menekül mindenféle hitbe az örök élet reményében.

2011. okt. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2011. okt. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%

Annak, aki elutasítja, hogy csak az embereknek van lelke, magába kéne szállnia. a kérdezőnek meg ajánlom Richard Adams könyvét a Watership Down-t, ami ugyan nyulakról szól és fikció, de nagyon jól leírja azt, hogy milyen, amikor a nyulaknak van istenük és mitológiájuk. Kissé nyers és realista pár helyen a történet.


Tegyük fel, hogy a delfineknek van hitvilága. Mindenképpen delfin vagy egyéb cet alakú, és ő adja nekik az oltalmat, a zsákmányt. Kicsit, mint az ősemberek hite. Richard Adams könyvében a nyulak istene a Nap volt, és a halált is egy nyúl testesítette meg. A delfinek esetében ez az ő létformájukra formálva. Szóval nem úgy, hogy "Megváltó delfin" meg "delfinszent". Mi a fontos a delfinnek? A csapat, hogy legyen mit ennie, hogy tudjon szaporodni, hogy meglegyen a territóriuma. Tehát abban az esetben, ha a delfineknek van hitük, történeteik és imáik ezekre a dolgokra terjednek ki. Remélem, érthető voltam.


Ja, még egy. Ha a delfinek tudnának írni, és nekik is lenne egy szent könyvgyűjteményük, valószínűleg az lenne beleírva, hogy az istenük a maga képére teremtette a delfineket, és minden más fajt maguk alá és mögé sorolnának, mint ahogy az ember teszi.

2011. okt. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 kzs ***** válasza:
30%

"tegnap 23:23"

tudod én inkább rajtad nevettem:


Ugyanis a Biblia szemszögéből vizsgálva az ember 3 alkotórészből áll: 1.szellem (ez kétféleképpen nyilvánulhat meg: vagy a Krisztusé, vagy evilágé); 2. lélek (ez az érzékiség); 3. test (ez a fizikai test).

Lehet ezen vitatkozni, de a Biblia ezt így írja le.


Ami a válaszodat illeti: mi is van benne? Feltételezés, és személyes filozofálás: "szerintem"; "és lehet"; "már ha"; "mert az is lehet".

Ezekkel én nem sokra megyek...


A Te problémád nagyobb részt abból áll, hogy nincs fogalmad a teremtő Istenről, aki 1 bizonyos személy: ugyanaz az embernek és ugyanaz a delfinnek is.

2011. okt. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

Ez meglehetősen emberi felfogás, hogy a teremtő isten ugyanaz az embernek meg a delfinnek. Ezt az ember mondja, de a delfint ki kérdezte meg?


A kérdés az volt, milyen a delfinek hitvilága. Én elmondtam, hogy hasonló, mint az ősközösségeknek, és ehhez tartom magam. A delfinek nem tudnak a zsidó/keresztény istenről. Azt emberek találták ki. Biztos fáj sokaknak ezt hallani, és elkönyvelnek engem ateistának, ami nem vagyok, de egy kicsit mélyebben kell belemenni a dolgokba.

2011. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kitalálom. A könyv, amiben olvastad, a Galaxis útikalauz stoposoknak.

Eltaláltam?

2011. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

csak filmen láttam de el kellene olvasni, a film jó volt csak elaludtam a végét.

Mindenesetre a filmből tudtam meg a választ az élet értelmére, vagyis hogy: 42

De ezt a választ szerintem csak a delfinek értik

2011. okt. 27. 20:49
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha az élet értelmét keresed, akkor még nézd meg a Monty-Pythontól az Élet értelmét!
2011. okt. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tyler913 ***** válasza:

Ha a delfinek ertelmi kepessegei folottunk allnanak,akkor mi pockolnenk vissza a labdat nekik egy rezervatumban:)

Komolyra forditva,en tartozkodnek a ket veglettol: egyreszt az,hogy nagyobb az agyuk,meg nem jelent semmit,eleg sok allatnak van az embernel nagyobb tomegu agya.Viszont az ember istenkepuseget ugy felfogni,hogy a tobbi eloleny csak mozgo eszkoz,es minden ertunk van,szinten gazos.

Nem vagyok delfinszakerto,de szerintem ok hasonloan elnek,mint a szarazfoldi,fejlettebb emlosallatok: leteznek,es kesz.Nem filoznak multon es jovon,nincs hitvilaguk sem.Ennek ellenere,vagy talan eppen ezert,sokkal tisztabb kapcsolatban lehetnek a Teremto es Fenntarto Istennel,mint mi,emberek.

2011. okt. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!