Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Sokan (jogosan vagy jogtalanul...

Sokan (jogosan vagy jogtalanul) felrójják a Keresztény Egyháznak, hogy nem jól működik, te mit, milyen irányba változtatnál?

Figyelt kérdés
Szerinted hogyan kellene működnie az egyháznak?
2011. szept. 4. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Én is azok közé tartozom, aki elítéli az egyházt, NEM a hitet. Szerintem a legfontosabb lenne, ha megújulna. Nyitna a fiatalok felé és nem a konzervatív időseknek akarna megfelelni, vagy ha igen, akkor számolnia kell a hívek számának drasztikus csökkenésével. A mai világban kollektíve elítélni a fogamzásgátlást elég butaság. A cölibátus is sokaknak nem tetszik. STB
2011. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Sághegyi Csaba ***** válasza:
68%
Gyakran sok helyen jól működik, ahol én a része vagyok, ott is. Csak éppen a rosszakat fújják fel. Ha valami gázt látok, azonnal szót emelek ellene.
2011. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Örökre megszüntetném.


Amúgy Keresztény Egyház nincs. Katolikus Egyház van, meg Református Egyház, stb...

2011. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

21:41

Jogos, Keresztény EgyházakAK vannak, többes számban, de láttam már, hogy egyes számban használják.

2011. szept. 4. 21:59
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
De akkor az nem nagy betűvel írandó. Mert pl. a Katolikus Egyház, az egy keresztény egyház, kisbetűvel.
2011. szept. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a legnagyobb baj az, hogy sok helyen nincsenek jó közösségek. Csak mindenki elmegy vasárnap a misére, beül, megnézi a show-t (szinte nem is vesz részt benne, csak nézi), aztán már rohan is haza.
2011. szept. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

Háááát...

Akit egy mise elszórakoztat, mint pl. egy delfinshow, vagy egy jó koncert, az nem normális.

Nem ezért mennek oda.

2011. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

Feloszlatnám az összes többivel együtt.


De ha már mindenáron maradnia kell, és csak változtatni lehet rajta, akkor az alapvetéseket már leírták fentebb:


1.) cölibátus OFF

2.) fogamzásgátlás-tilalom OFF

3.) melegek elítélése OFF

4.) szenvedés magasztalása OFF

5.) felelősségre nevelés ON (lásd 2.) )

6.) emberiességre nevelés ON (lásd 4.) )

7.) Ha baj van, ne imádkozz, hanem cselekedj!" ( [link] )

2011. szept. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%

Keresztény egyház? A "keresztény" szó szerint Krisztus követőt jelent.

Ha kicsit összehasonlítjuk a bibliával azon csoportokat, melyek "kereszténynek" vallják magukat, vajon mennyi marad "Krisztus követő"?! Sok nem marad, de az biztos nem a katolikus.


Egy vélemény és nem sértés.

2011. szept. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

00:52

Ez eszembe sem jutott, jó meglátás.

2011. szept. 5. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!