Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van ez az Ádám és Éva történet...

Van ez az Ádám és Éva történet. Sok fiútól hallottam, már azt, hogy ti (nők) ettetek az almából. Lent?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem hiszek benne. Viszont eléggé felháborító számomra az, hogy ,,mi" ettünk belőle legelőször. Mint hogyha minden nő rosszat tett volna. És most akkor minden nő hibás. Ha meg már ott tartunk, hogy ki a hibás, a férfiak is ettek belőle. Akkor meg?


Én azt nem értem, hogy miért kell ezért hibáztatni.. Most mire jó ez?


2011. okt. 30. 11:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Jól érzed magad?
2011. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem.
2011. okt. 30. 11:55
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon unatkozol?
2011. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Olvasd el a Bibliában az ide vonatkozó részt. Ha nincs otthon Bibliád, akkor az interneten. Hány éves vagy?
2011. okt. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem túlzottan, de te viszont unatkozhatsz, mert nem bírtad kihagyni komment nélkül..
2011. okt. 30. 11:59
 6/16 A kérdező kommentje:
Kort nem szeretnék mondani, de majd mindenképp utána nézek.
2011. okt. 30. 12:00
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a történet csak az emberiség egész történetét végighúzódó nőgyűlöletet tükrözi. Ha megfigyeled, szinte minden mitológiában van hasonló, bajt hozó nőalak.

Ajánlom Simone de Beauvoir: A második nem és Jack Holland: Nőgyűlölet című művét. Utóbbi most jelent meg:

[link]

2011. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, illetve tévednek azok, kik Évát azaz az asszonyt hibáztatják ezért.

A törvényt ki is kapta?

" De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert a mely napon ejéndel arról, bizony meghalsz.

És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt."

Tehát Ádám teremtetett, majd jött a törvény, majd az állatok felvonulása után Éva teremtése Ádámból, az Úr által. Akkor ki kapta a törvényt? Ádám.

Ki vétkezett?

Pál ezt írja: "Annakokáért, miképen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál"

Illetve ezt: "miképen egynek bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat"


Ádám volt, az ember, ki vétkezett, és a földet, mit Isten adott az embernek, hogy művelje és őrizze azt, átadta a sátánnak, melynek folytán mindenki sátán fejedelemsége alatt születi azóta is. Nem hibáztatni kell, hanem felismerni az Isteni bölcsességet, hogy miképpen szabadítja meg az embert az ő fia által. Dicsőség és hála és köszönet a teremtő Istennek irgalmáért, igazságáért és az Úrnak, Isten egyszülött fiának kegyelméért, hogy megszabadítja népét a szolgaságból, és újjáteremtve mindent ingyen ad az élet fájának gyümölcséből, és az élet folyójának vizéből.


Üdv: L

2011. okt. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért Éva evett elsőnek az almából mert éppen ő állt ott a fánál akkor, mikor a kígyó rábeszélte. Ha Ádám lett volna ott, akkor ő harapott volna bele.

De sajnos igen a nőgyűlölet főleg a középkorban eléggé divatos volt, hogy miért azt nem tudom konkrétan, bár a tudjuk, hogy a középkorban irdatlan ostobák voltak az emberek, bármit elhittek, amit az egyház mondott. És persze mi sem egyszerűbb a "gyengébb" nemet hibáztatni mindenért, úgy sem tud védekezni. Mi vagyunk a hibásak, ha egy férfi megerőszakol... bocsi ezt most le kellett írnom, mert nem tudom melyik iszlám országban megkövezik a megerőszakolt nőket.

2011. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Semmi gond, én is hallottam már róla, sőt pont ma olvastam róla. :S
2011. okt. 30. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!