Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van ez az Ádám és Éva történet...

Van ez az Ádám és Éva történet. Sok fiútól hallottam, már azt, hogy ti (nők) ettetek az almából. Lent?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nem hiszek benne. Viszont eléggé felháborító számomra az, hogy ,,mi" ettünk belőle legelőször. Mint hogyha minden nő rosszat tett volna. És most akkor minden nő hibás. Ha meg már ott tartunk, hogy ki a hibás, a férfiak is ettek belőle. Akkor meg?


Én azt nem értem, hogy miért kell ezért hibáztatni.. Most mire jó ez?


2011. okt. 30. 11:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Jézus azt tanítja hogy a bűnösökért jöttem nem az igazakért.

Tehát akik a nőket hibáztatják azok magukat igaznak vallják és nem jutnak be Isten országába.

2011. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 yuda ***** válasza:

Ádám férfi volt, Éva nő.

Ma is vannak ffiak és vannak nők, tehát a hasonlóság, párhuzam nem logikátlan.


Valaki felvetette Ádám, ha ott lett volna, ő bukott volna el.

Ebben ne legyél biztos, mert az ördögöt sem ejtették a feje lágyára.

Tudta, hogy a ffi oda van a nőért, és ő is a leggyengébb láncszemet támadta -így elérte mindkettőjüket.

A ffi azért evett, mert az asszony adott neki, nem ő tépte le.

Tényekből érdemes kiindulni, vagy akár egészségesen vitázni, nem fikciókból.


Normális dolog párhuzamot vonni, hogy minden nő őse az első nő, és minden ffi eredeti őse az első ffi.

Mindketen elbuktak, de egész más következménye lett mindkettőjükre nézve, olvassátok el- nem ugyanaz, hisz nem ugyanaz tették!

2011. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó és hasznos válaszokat írtak. Egy-két apróság kiegészítésként.


Alma - ???

A Bibliában nincs szó almáról. Csak gyümölcs.


A parancs úgy szólt, hogy az ember ne egyen belőle. Lényegtelen, hogy ki szakította le. Mindketten ettek belőle. Ráadásul utána mindketten mást hibáztattak a bűnükért. Éva a kígyót, Ádám Évát. Illetve szerintem burkoltan Istent is, mivel azt mondta neki, hogy Te adtad mellém.


Sajnos a fiataloknál szokásos dolog arra hivatkozni, hogy a másik is csinálta. Ez a senkit nem mentesít. Azért, mert ősszüleink bűnt követtek el, ez nem ad lehetőséget arra, hogy most is így legyen. Sőt! Azóta járt itt Jézus. Ahogy Ádám bűne kihatott minden emberre, úgy Jézus halála is kihat mindenkire. Jézus a mérce, nem a másik ember.

2011. okt. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez az egyházi tanítás, de van a Lilith féle történet is. Aki Ádám első felesége volt és egy erős asszony. Fellázadt isten ellen és elhagyta mindkettejüket. Ezért teremtette meg isten évát a gyenge befolyásolható törékeny nőt. Lilith ezután a gonosszal szövetkezett.
2011. okt. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utazz vissza az időben kicsit, lesd meg miképp Isten megteremti Ádámot meg utána Évát. Láthatnád, hogy Éva eszik az almából(hozzá kell tennem, ha nincs Ádám, akkor Éva se lenne...mint a tyúk meg a tojás...), Ádám meg mivel olyan volt mint egy majom, csak leutánozta Évát, tehát a nők lettek okosak elsőnek, ezért is használják ki agyuk két féltekéjét egyszerre és ezért is tudnak több dologra koncentrálni... viszont épp ezért van az, hogy a nők menstruálnak, hiszen Isten mondta hogy: Éva, ezért a véreddel fizetsz majd!...és persze azóta a nők havonta törlesztenek. Persze mint felvilágosult két ember, a mi Ádámunk és Évánk vagy Évánk és Ádámunk, kinek hogy tetszik, ki lettek zárva a paradicsomból, született két fiúk, több nem. Az egyik megölte a másikat, amiért ki lett még jobban taszítva... szóval itt a vége...mert hogy ugye más ember meg nem származott tőlük, persze itt a biblia is hozzáteszi, hogy de igen, van más ember is, ők elsőnek tudatlanok meg a többi... persze ezért lett az ószövetség és az újszövetség, és a többi etc. Tényleg érdemes elolvasni a bibliát, nem annyira vastag a két könyv, és sok mindent meg lehet érteni belőle. Példának okáért a tudósok azt mondják hogy nincs isten... nos, egy tudós akkor tud valamit, ha bebizonyítja... mivel valami létezését bebizonyítani nehéz akkor ha nem lehet, ezért el kell csak tényként fogadni. Csak nagyon sokszor nagyon sok egyistenhitű vallás utálja a másikat...lásd, a zsidók és krisztus a bibliában, majd a kersztény-arab, később judeisták-iszlám hívők...de volt már nem egy részén a világnak még harc azért mert a te istened nem az isten...(anglikánok) stb stb... de azt kéne észrevennie az embereknek, hogy az egy isten a közös mindegyikben, a menny és a pokol, vagy a paradicsom és a kárhozat...és még lehetne sorolni. Szóval ez a sok ember egymást öli halálra csak azért mert nem hiszi el, hogy tényleg csak egy isten van...Persze itt már át lehet csöppenni a sci-fi világba, hogy ha egy isten van, aki megteremtette ezt a világot, amin még oly sok mindent nem értünk, akkor kell lennie még több istennek, mást nem az istent megteremtő valaminek... hát ez a kérdés az, amit a vallás sem és a tudomány sem tud lezárni és nem is fog még hosszú-hosszú évszázadokon át. Az én tanácsom csak annyi, hogy zárd le ezt a témát magadban, élj jó emberként, próbáld a jót adni, próbáld a saját és más gondjait megoldani, és tanulj sokat sok dologból. Mert attól hogy egy ember nő-e vagy férfi, szerintem még nem dől el, hogy ki lehet belőle. Szóval félre az előítéletekkel. Legyél önmagad :)
2011. nov. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
53%
Pontosítanék, a biblia latin eredetijében tényleg nem derül ki hogy alma volt-e a gyümölcs, csak annyi hogy gyümölcs, vagy látjátok feleim szümtükkel mik vogy muk? isa pur és homo vogymunk. mennyi milotszben teremtevé elevé miü isemüköt ádámut és odottá volá neki paradicsomut hazoá...de tiltová őt egy fá gyimilcsítűl....szóval csak gyümölcs:)
2011. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!