Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Isten, mint teremtő, az...

Az Isten, mint teremtő, az általa teremtett világban hol található, milyen térben helyezkedik el?

Figyelt kérdés
A teremtett világon kívül létezik más is és Isten ott lehet?
2011. okt. 31. 21:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
47%

Én nem rád értettem hogy tudatlan vagy, és nem én kezdtem degradáló modorban beszélni (köszönjük Emese). De amint látom, nem értetted a hozzászólásom lényegét, ami persze nem baj.

De majd ha lesz saját véleményed és nem csak a szüleidé, akkor talán azt is megérted majd, amit más válaszolt neked. Itt a fórumon jobb esetben pedig nem kötözködés folyik, hanem kulturált vita, ami abból áll, hogy egymás érveit megcáfoljuk, szétszedjük, és újból összerakjuk. Mi itt ugyanis az Igazságot kutatjuk valamennyien valamilyen formában.

Szép napot,

Freya

2011. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

@# 7:

"Mióta az emberek rájöttek, hogy az ég az csak ég és utána a világűr van"


Olvass egy kicsit:


"Some sources have claimed that Gagarin commented during the flight, "I don't see any God up here." However, no such words appear in the verbatim record of his conversations with Earth-based stations during the spaceflight.[17] In a 2006 interview, Gagarin's friend Colonel Valentin Petrov stated that the cosmonaut never said such words, and that the quote originated from Nikita Khrushchev's speech at the plenum of the Central Committee of the CPSU about the state's anti-religion campaign, saying "Gagarin flew into space, but didn't see any god there."[18] Petrov also said that Gagarin had been baptised into the Orthodox Church as a child, and a 2011 Foma magazine article quoted the rector of the Orthodox church in Star City saying, "Gagarin baptized his elder daughter Elena shortly before his space flight; and his family used to celebrate Christmas and Easter and keep icons in the house."


Forrás:


[link]



És erről hallottál-e már?:


< " 1968. december 24-én, a további manőverezések előkészítése végett, három űrhajós kerülte meg a Holdat. Az Apollo 8 repülése azonban azért maradt emlékezetes, mert Bill Anders űrhajós főműsoridőben pár mondatot idézett a bibliai teremtéstörténetből: „Kezdetben teremtette Isten a mennyet és a földet… és Isten látta, hogy ez jó… Boldog karácsonyt, Isten áldjon mindenkit – benneteket, ott a jó öreg Földön!”


A NASA azonban számos kritikát kapott emiatt, szemükre hányták, hogy mint kormányzati szervnek semleges világnézetet kell tükrözniük, ezért aztán megtiltották az asztronautáknak, hogy magukkal vigyék az űrbe Bibliájukat vagy vallásos tartalmú üzeneteket küldjenek a nézőknek.


Az Apollo 15 pilótáját, James B. Irwint ez nem gátolta meg abban, hogy 1971-ben a Hold felszínén ugrálva ne idézzen a 121. Zsoltárból: „Tekintetem a hegyekre emelem: Honnan jön segítségem? Segítségen tőle jön…” aztán gyorsan hozzátette: „mármint Houstontól, ahonnan csomó információt kapunk.”


Az US-Air-Force leggyorsabb pilótája egyébként saját bevallása szerint épp ez után az utazása után lett mélyen hívő kereszténnyé. 1972-ben otthagyta a NASA-t és megalapította az evangélikus-diakóniai High-Flight-Alapítványt és világszerte előadásokat tartott az embereknek Istenről.


„Fontosabb az, hogy Jézus Krisztus a Földre jött, mint az, hogy az ember eljutott a Holdra!” – hangzott hitvallása. " >

/Gerhard Lenz írását fordította: Bolla Zsuzsanna/

2011. nov. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

És még valami:


Ha annyira csak a szüleidnek hiszel, akkor talán velük beszéld meg a dolgaidat; továbbá ne várd el, hogy neked bárki is higgyen itt, ahol te sem hiszel másnak.


Beszélgethetnél velük a tiszteletről is úgy általában, vagy tanulhatnál egy kis illemtant valahol.


A magyartanárodat pedig megkereshetnéd fogalmazás, szövegértés és helyesírás tárgyában.

2011. nov. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!