Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » El lehet e fogadni a Bibliát...

El lehet e fogadni a Bibliát egy az egyben a mostani tudományos ismereteink tekintetében, avagy elhiszitek e, hogy mi vagyunk az egyetlen élőlényekkel teli bolygó a világban?

Figyelt kérdés

Célom nem az, hogy bármit is megdöntsek írásommal, mindössze megosztanám veletek egy röpke gondolatomat, ami mostanság fogalmazódott meg bennem igazán.


11 éves koromban tértem meg, akkor büszke voltam az örök életemre, most is az vagyok. Igaz, gyökeres változás annyira nem történt az életemben, elvétve imádkozom, nem járok templomba, és a Bibliát is maximum 1szer nyitom ki az évben.


Miért, mert nincs kedvem tanulmányozni. Tudom, hogy keresztényként abból kéne útmutatást nyernem, de annyi minden más leköt. Ugyanakkor nem tettem le erről se, szerintem eljön még az életemben az a pont, amikor jobban bele vetem magam, de egyenlőre jegeltem a projektet.


Na, rövid bemutatkozásom után, amiből kiderült, hogy nem vagyok ateista, és közel áll hozzám a hit, térjünk a tárgyra.


Ha csak úgy választhatnék a levegőből egy szakmát magamnak, tök szívesen lennék valláskutató. De nem akármilyen. A szakmám lényege az lenne, hogy tudományosan bebizonyítom, hogy ami a Bibliában van, az mind igaz.


Elég hamar rájöttem, hogy a sztorik nagy részét még én se hiszem el. Ott a vízözön. Elhiszem, hogy volt egykor egy nagy víz, még a bárkát is elhiszem, na de hogy ennyi? Az egész emberiség és állatvilág egy kis hajóról újrakezdte, ugyan már. Pár ezer év alatt megint ennyi sokan lettünk, ennyi eltérő rassz csoportban? Az özönvíz mellékes, ami még fontosabb kérdés számomra, az az univerzum létezése.


Bizony, ez, ami a fejünk fölött van, elég hihetetlen. Olyan hihetetlen, hogy nem is értjük. Hány csillag van ott? Sok. Nem, a sok az elég csekély szám. Sok homokszem van a tengerparton, ami zsúfoltság van felettünk, azt emberi jelzővel nem nagyon lehet leírni. Arról talán mindenkinek van fogalma, mekkora a Nap kb a Földhöz képest. Na már most a mi Napunk sok más naphoz képest akkora, mint egy hangya. És ez nem minden, olyan sok dolog van odakint, embernek elérhetetlen távolságban, hogy az elmondhatatlan.


Van egyfajta fogalmunk az univerzumról. Tudjuk azt, hogy ahhoz, hogy valahol élet legyen, oda kell pár dolog. Például folyékony víz, általában. Az ideális gravitáció és a megfelelő keringés egy nap körül sem hátrány. Egy ekkora univerzumban szerintetek hány ilyen bolygó van? Szerintem szintén megszámlálhatatlan.


És akkor mindenhol ET-k rohangásznak? Biztos, hogy nem. Sok helyen csak sejtek vergődnek, másutt fura csigák majszolnak leveleket, és így tovább. De a nagy számok törvénye alapján biztos, hogy sok helyen van fejlett civilizáció, sőt sokkal fejlettebb mint a miénk.


Engem különösebben nem izgatnak a csészealjas sztorik, mert nem ez itt a lényeg, hogy mi volt Roswellben, meg ilyenek.


A lényeg az, hogy biztosan tudjuk, milyen hatalmas tér, idő és anyag tömeg van körülöttünk. El lehet e fogadni, hogy ebbe a hatalmas játszótérbe csak minket, embereket rakott be Isten?


Sokan élnek odaát, ebben biztos vagyok. Nem azért, mert van rá bizonyítékom, hanem mert hiszek benne. Ahogy Istenben is. Mégse lehet ezt a kettőt össze egyeztetni egyenlőre.


Tegyük fel, ott van a Föld2. Oda is elment Jézus meghalni? Vagy ott annyira nem volt fontos?


Amit én látok, hogy a Biblia azt meséli el, amit az emberek hittek sokáig ez előtt. A Föld a minden,a többi dolog csak zizeg itt ott az égen, semmiség. Míg nyilvánvaló, hogy ez nem így van. Még csak az univerzum közepén sem vagyunk, az egyik ágában kavargunk a kis galaxisunkkal együtt.


Na meg persze ott az utolsó fejezet, a filmszakma kedvence, a Jelenések könyve, amiben minden elpusztul, a VIP megtért arcok, mint én is, repülünk Csodaországba, mindenki más meg az örök ürességbe, juhéé.


Elképzelem, ahogy ezt az egészet két kis UFO végignézi távcsővel:

- Te láttad azt a sok angyalt?

- Fú ez nagyon kemény volt, ja, várjál, most villanás.

-...

- Te, hallod, a Föld üres, eltűnt az összes ember, mi van itt?


Gyakran élek iróniával, nézzétek el nekem.


Amit mondani akarok, hogy se a teremtést, se az apokalipszist nem tudom egy az egyben úgy elfogadni, ahogy van. Lehetségesnek tartok mélyebb jelentéseket, de így ez nekem csak mese, amivel maximum egy gyereket lehet ma már megetetni.


Ha elolvastad az írásom, köszönöm. Kíváncsi vagyok mindenféle véleményre, ne kíméljetek. Na jó, maradjunk a kulturált keretek között, ez nem a Parlament :)


Te hogy éled meg ezeket a dolgokat? Gondoltál már ebbe bele, vagy inkább a Biblia és Isten akarata szerint próbálsz élni, és nem ütöd bele az orrod abba, ami nem tartozik rád?


2011. nov. 2. 00:45
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező!

Ha nem haragszol, de az írásodra érdemben nem felelnék.

Mi a megtérésed tárgya, ha fogalmazhatok így? Az, hogy hiszel Istenben és ez már 11 éves korod óta tart?


Jak 2,19 "Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek."


Nem hiszed a teremtést és az azt követő nemzetségtáblázat felvonultatását, igaz? Nem hiszed az özönvíz mondanivalóját, mivel magát a történetet is szelektíven fogadod el. Hiszed az ufókat, általa az evolúciót. Megetetésnek nevezed Krisztus kinyilatkoztatását az angyala által. Hova tértél te meg? Szerintem ahová 'be'tértél, onnan mielőbb gyere is ki.

Ha szeretnéd tudni, hogy mi az a megtérés, olvasd el Krisztus úgynevezett boldogság-mondásait a hegyi beszédnél, ott a folyamat.

Sok sikert!


Üdv: L

2011. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha egy keresztény gondolkozik, kételyekbe merül.

Az UFO szót direkt kerültem, mivel nem a kis repkedő zöld emberekről van szó, hanem a potenciális élővilágról szerte a világegyetemben. Nagyon sokáig nem tudott róla az emberiség, hogy ami az égen van, az ennyire nagy, úgy könnyű volt elfogadni, hogy mi vagyunk a minden.


Amiről én beszélek az az, hogy mi van akkor, ha nem mi vagyunk a minden. Mi van akkor, ha még 10 000 emberiség van mindenfele? Ebbe bele gondolni nem szokott egy konzervatív keresztény, vagy csak simán azt mondja, hogy csak minket teremtettek.


Ha már a teremtésnél tartunk, és ugye az evolúció nincs, az hazugság, akkor miért teremtődött az első ember ilyen torznak? Nagy szemöldökcsont, kis agy, nagy száj, görbe hát. Mert az ősember így néz ki, beszél, alkot, vadászik, él és hal, és hisz valami nagy Szellemben a tábortűz körül.


Szerintem a teremtés történet valami elvont szimbolika, amiről nincs sok sejtésem, hogy mit takarhat.

2011. nov. 4. 01:00
 13/40 anonim ***** válasza:
58%

"Nagy szemöldökcsont, kis agy, nagy száj, görbe hát. Mert az ősember így néz ki, beszél, alkot, vadászik, él és hal, és hisz valami nagy Szellemben a tábortűz körül. "


Ha belegondolsz, hogy az első generációk hány száz évig éltek (7-900 év), akkor rájössz, hogy meddig nő a szemöldökcsont, az orr, a fül. Hogy kultúrálisan hogyan ugráltak a tábortűz körűl, ez már csak egy csont melletti hamufoszlány kiásása utáni fantazmagória.


Ne hagyjon megvezetni egy darab csontfoszlány kiásása utáni hipotézis hegyek felállítása utáni következtetés levonása, mely szépen belekerűlve a tankönyvbe igazság gyanánt van tanítva.


Hogy gondolkodsz, az nagyon jó. De ne hidd, hogy csak most hisszük, hogy mekkora az univerzum. Meg van írva, hogy kifeszítette az eget, az egek erősségei, megszámlálhatatlan csillagok, mint a tenger homokszemei, stb. De mondok valamit még.. Ha sok sok emberiség éldegél különböző bolygókon, akkor a teremtés története sántít, a bűnbeesés nem stimmel, Mózes nem mindig állított valós dolgot, a próféták részigazságokat mondtak, Krisztus nem váltott meg minket, mert hol az igazság? Hogy hogyan következnek mindebből ezek? Ha szeretsz gondolkodni, hát most tedd meg...

2011. nov. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Szerinted a végtelen Univerzum nem is létezik, csak egy látványos akváriumban vagyunk, vagy mi? Ez a hipotézis közelít a "Föld egy lapos tányérhoz".


Minden, amit nem tudunk egyeztetni a Bibliával, az nincs is, vagy direkt hazudnak nekünk a sátáni erők által áthatott kutatók? Ugyan már.

2011. nov. 4. 13:46
 15/40 anonim ***** válasza:
46%

Te el szoktad olvasni a válaszokat is, vagy csak te a magadét? Honnan jött a válaszomból a következtetésed?


Hm???

2011. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
29%

Nem mi vagyunk - sőt:...


Látod azért kezdi a hittan oktatását az egyház nagyon fiatal korban, hogy a hallottakon ne gondolkozzál, hanem feltétel nélkül higgyél benne. Én is így voltam, azzal a különbséggel, hogy a mi papunk "felvilágosult" volt és lehetett nála kérdezni. A kérdésemre már nem emlékszem (valami gyerekes és bődületes nagy marhaság lehetett), a papunk megválaszolta, de megkérte anyámat, hogy többet ne vigyen el hittanra (ezt utólag, 10 év távlatából tudtam meg).


A Biblia a zsidó nép,- és a keresztények hitének "alapköve". Nagyon sok érdekes dolog van benne leírva, egyes részek, mintha a jövőből térnének vissza. Tulajdonképpen mese formájában írja le a teremtéstől kezdve a földi emberiség végéig a történéseket. Néhol ráutalásokat tartalmaz, máshol logikátlan összevisszaság található benne.


Egyébként olvasd el más népek "bibliáit" is és ha összeveted a mi Bibliánkkal, sok hasonlóságot fogsz bennük találni: pl. az özönvíz mindenhol megjelenik, vagy az emberi teremtések is hasonlóak (mindegyikben "kívülről" érkező idegenek készítik el).


...sőt:

- A Kepleri törvények alapján a Földünk a mostani pályáján nem is létezhetne, tehát teremtett bolygó. Ha elfogadom, hogy 4,5 milliárd évvel ezelőtt teremtődött, akkor a belsejében radioaktív bomló - vagy más hőtermelő - anyagoknak kell lenni, mert még mindig nem hűlt ki.

- Az ekliptikához képest a tengelye el van fordítva, hogy az élő világ kialakítható legyen rajta, valószínű a Holddal ütköztették (mint a biliárdban) és az életre ható káros sugarak csekély mértékben érik.

- Más csillagrendszerből érkező "idegenek" megalkották az első emberpárt és utasításba adták, hogy szaporodjatok, sokasodjatok (ráadásul saját képükre teremtettek bennünket).

- Ezek egy részét a Bibliánkban is megtalálod:

pl.: mikor Mózes felment a hegyre Istenhez, hogy átvegye a Tízparancsolat tábláit, akkor 40 napi ottlét után, visszatérve övéihez "orczájának bőre sugárzik" - vajon mitől,-

pl.: a kivonulásnál az Úr felhő,- és tűzoszlop formájában megy Mózes népe előtt - vajon milyen "eszközön" haladt,-

pl.: Énókh Istennel "járt" és 365 esztendős korában elment vele - vajon miért pont 365 (jelenleg egy földi év is 365 nap),-

pl.: amikor a nép sokasodni kezdett és lányok is születtek, akkor az Isten fiai közülük vevének feleséget magoknak - hány fia is volt Istennek?

Nekem ezekre mindig azt mondták, hogy nem kell szó szerint venni - hát akkor az egész nem komoly?


(A világvégi válaszolókhoz pedig csak annyit, hogy - akár szimbolikus, akár nem - amíg az angyal le nem száll a Földre és nem kötözi meg ezer esztendőre a Sátánt, addig nem kell tartani a világvégétől. Előtte pedig meg kell jelennie Illés prófétának tüzes szekerén, mert az Isten így rendelkezett - tehát ez még jó pár ezer év!)


A vallások hite kezd átértékelődni, mert az ember bebizonyította, hogy a Föld felett nem a mennyország, nem Isten világa van, hanem a világűr, több billió csillaggal.


A hívők abba soha nem gondolnak bele, hogy ha az Isten, az Ó-testamentumi leírásokban itt járt a Földön, megalkotta az embert és beszélgetett a kiválasztottakkal, akkor a hitetlenek meggyőzésének legegyszerűbb módja lenne az ismételt Földre "szállása" és a helyes irány mutatása ebben a "globális világban". Sajnos nem teszi.

2011. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
46%

"hogy ha az Isten,


az Ó-testamentumi leírásokban itt járt a Földön,


megalkotta az embert és beszélgetett a kiválasztottakkal, akkor a hitetlenek meggyőzésének legegyszerűbb módja lenne az ismételt Földre "szállása" és a helyes irány mutatása "


hm. előző: hallottál már az inkarnálódott Istenről?

Jézusról, a Krisztusról? és az Újszövetségről - ami FELÜLÍRTA az Ószövetséget?

2011. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Előző: hallottam. Akkor neki kellene ismét megjelennie és a "sok hitetlen" rögtön megtérne.

Ha már Jézusnál tartunk és tudod is, akkor léci írd meg, hogy Istennek hány fia is volt?

Ha jól értelmezem írásodat, akkor az egész Ó-testamentum "felül van írva", vagy csak részek - mi nem igaz belőle - és akkor mi van Jézus családfájával?

Köszi.

2011. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
51%

Mindazáltal az embernek Fia mikor eljő, avagy talál-é hitet e földön? (Lk 18,8)

*

olvasd el a Lukács evangéliumát

Evangélium - a szó jelentése: Jó hír.

*

Gyönygyöspata, templom,

a románkori alapokon álló gótikus templom:

[link]

a templom oltára: "Kivirágzott Jesse fája"

a Jesse-fa oltár miatt, egészen különleges, mert családfa oltárt nincs máshol, Európában egyedülálló


[link]

2011. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
51%
*Gyöngyöspata
2011. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!