Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény egyház mért tesz...

A keresztény egyház mért tesz úgy, mintha a nácik/neonácik nem lennének (lettek) volna keresztények?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 19:50
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Ja? És végül, nekem az Atyaúristen se diktálja, határozza és döntse el, hogy én mit gondoljak vagy mit ne, miben higgyek és miben nem, mi a meglátásom, vagy mi nem, mit jegyzek meg, vagy mit nem. Azt hiszem elég világosan kifejtettem a véleményemet.


Az alábbiak pedig mindenfajta szájkosártörvény igyekezetet felülírnak:


EURÓPAI EGYEZMÉNY 10. cikkelye:

„Mindenkinek joga van a véleménynyilvánítás szabadságához. Ez a jog magában foglalja a véleményalkotás, tudósítások, eszmék megismerésének és átadásának szabadságát, országhatárokra való tekintet nélkül, és anélkül, hogy ebbe hatósági szervnek joga lenne beavatkozni. …”


EMBERI JOGOK EGYETEMES NYILATKOZATA 19. cikkelye? "Mindenkinek joga van a vélemény és kifejezés szabadságához. Ez a jog magában foglalja annak szabadságát, hogy véleménye miatt senkit se zaklassanak, továbbá hogy bármilyen eszközzel és hatásokra való tekintet nélkül mindenki tájékozódhasson és tájékoztathasson, és eszméket megismerhessen, információkat és eszméket terjeszthessen."

2011. nov. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy itt emberek kifejtik a nézeteiket.

Nagyon jó. De azért nézzük már meg a kérdést! Amiből az egész diskurzus kialakult!

Amerikában volt egy plakát anno. Az volt ráírva: "Venne-e ön ettől az embertől használt autót?"


Nos, én a kérdés feltevőjétől nem vennék.

Mert aki a kérdéseben "mért"-et ír, az szellemi párbajképtelen, neki nem kérdései, hanem állításai vannak. Az ilyennel minek vitatkozni.

"Mért" válaszolnánk egy IQ és műveltséghiányos kérdésre? Ilyen alapon akár a helyesírást nem ismerő billentyűnyomkodókra is válaszolni kellene. Azt hiszik az ilyenek, hogy mert megtanultak - valahogy - írni, régen, valamikor, nekik már azonnal vannak gondolataik is. Az ilyennek felesleges volt megtanítani a betűvetést.

2011. nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Miről beszélsz ember?:O Hol voltak a nácik keresztények te elmebeteg.:S Ez egy óriási tévhit. Elmondom, hogy a Nácik (németek) és falangisták (spanyolok) soha az életben nem voltak keresztények. Ez az egész h minden jobboldali keresztény a hungaristák miatt van. Szálasi a nyilasok vezére mélyen keresztény volt, ahogy a hungaristák is. Azonban Hitler és a nácik megvetették az egyházat. Hitler idézve: "Az emberiség legnagyobb szégyene, hogy a kereszténység létrejött."
2011. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!