Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan hihetünk Jézusban a...

Hogyan hihetünk Jézusban a 21. században?

Figyelt kérdés
Ugye modern kort élünk, és a jézus sztori mint feltámadás, kivégzés mégis valahogy erősen megmarad, meghatározó. Pedig ugyanolyan mítosz, mint bármely másik, és mint tudjuk a mítosz egy fantáziadús mese. Hogyan lehet, hogy ezt a sztorit még elhisszük a 21.században ?
2011. nov. 14. 19:40
1 2 3
 11/23 eric_one ***** válasza:
65%

Azt kérded hol van Isten?

-Én meg azt kérdem, hol nincs???

2011. nov. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
42%

gyakorivalasz2


Nem tudom, hogy te vállálnád-e a halált, vagy van-e olyan ember, ki vállálná-e a kínhalált egy hazugságért.

Azok az emberek, kik Krisztussal voltak vállálták.

2011. nov. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés. Sok dolog van, amit nem látunk, mégis hiszünk benne, mert tapasztaljuk, hogy létezik, van. A keresztények hite is meggyőződés, tapasztaljuk az Isten szeretetét minden nap. Számomra nehéz lenne elképzelni ezt a világot Isten nélkül. Miért? Mert azt tapasztalom, hogy az emberek önzőek, mindenki magának kedvez, és ez szükségszerűen pusztuláshoz és halálhoz vezet. Mégis élünk, mert van kegyelem, mert Isten nem engedi, hogy bűneink következményei utolérjenek bennünket.


A szeretet ebben a világban értelmetlen dolog. Hiszen azt tapasztaljuk, hogy az érvényesül, aki lop, csal és hazudik. Mégis, valahogy ezek az emberek sohasem lesznek boldogok. Miért? Mert az önzés csak ideig-óráig nyújt örömöt, aztán ott a nagy nihil. Viszont az önzetlenség tartós örömöt ad. Önzetlennek lenni saját természetünk szerint lehetetlen, de van valaki, aki bemutatta azt, hogy lehet győzni. Ő volt Jézus. Azt, hogy sikerült neki, emberek millióinak az élete bizonyítja az elmúlt két évezred során. Azoké, akik énekelve néztek farkasszemet az arénákban az oroszlánokkal, akik vállalták az üldöztetést, és nyomorgatást az Alpokban, akik segítettek és segítenek a mai napig is a nehéz helyzetbe jutott embertársaikon, még akkor is, ha ez már nem divat.


Üdv. Péter

2011. nov. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
17%

"Nem tudom, hogy te vállálnád-e a halált, vagy van-e olyan ember, ki vállálná-e a kínhalált egy hazugságért."


Nem állítottam egy szóval sem, hogy hazugság. De tudtommal Jézust nem üldözték még a WC-re is krónikások, és a történetek évtizedekkel a halála után kerültek lejegyzésre. Ennyi idő alatt torzulnak a tények, belekerülnek olyan dolgok, amik nem voltak benne. Nem tudhatjuk pontosan, hogy mi is volt, amiért vállalták a mártírhalált, vagy hogy hogyan zajlottak le pontosan a csodák, mi volt már akkor is puszta szóbeszéd, és mi valódi esemény.

2011. nov. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
6%
... és az, hogy valaki meghal, mert hisz valamiben, az még mindig nem bizonyítja annak a valaminek a létezését, akárhogy is kapálózol.
2011. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

gyakorivalasz2!


Csak egy példa: A hegyi beszédnél a boldogságmondásokat (Máté 5) gondolom nem érted, illetve pusztán egy felsorolásnak véled, mely a boldog élethez szükséges lelki gyakorlatot ábrázolja. Rendjén is van, hogy ezt olvasod ki belőle, mert mást nem érthesz még ebből. Hogy miért írom mindezt? Mindenki azt olvassa ki belőle.

Kivéve.....ki megtért, ugyanis nem másról szól, mint a megtérés az a megszentelődés folyamatáról. Ennyire torzul Krisztus beszéde...:)))


Mk 13,31 "Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim soha el nem múlnak." Ezt sem véletlenűl mondta...:)))

2011. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
29%

71%


Ehhez csak annyit fűzök hozzá, hogy Máté és Márk evangéliumait legkorábban is az I. sz. 50 környékére, annak is inkább a második felére teszik (de az általánosan elfogadott időszak 70 környéke), ami Jézus halála után kb. 20-25 évvel volt.

Komolyan azt hiszed, hogy ennyi éven át szó szerint megőrződtek Jézus prédikációi anélkül, hogy korábban lejegyezték volna?

Hülye kérdés. Persze, hogy azt hiszed.

2011. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%

Gyakorivalasz2 válaszolónak:


"de az általánosan elfogadott időszak 70 környéke"


Ha már a történet-kritikai írásmagyarázathoz nyúlsz akkor ezzel kapcsolatban nem árt tisztában lenned az alábbi dolgokkal:


Ez az írásmagyarázat tudományosnak próbálja magát beállítani, de valójában eléggé elfogult, és a mai világképhez próbál alkalmazkodni. Isten azonban ezeket a tudományosnak mondott elméleteket időnként leleplezi, és akkor megnézhetik magukat ezek az emberek, hogy mire volt jó az okoskodásuk. Csakhogy néhány példát említsek:


Ésaiás könyvéről például azt mondták hogy a könyvet többféle szerző írta, bizonyos fejezeteket különböző korszakokban írtak meg és hogy a könyv végső egybeszerkesztése valamikor az i.e. I. század folyamán történt. Nos, az a Holt-tengeri tekercsek között felfedezett teljes Ésaiás tekercs megdöntötte ezt az elméletet, mivel azt az i.e. II. századra datálják, és akkor már egészben volt a könyv.


Aztán hogy nézzünk egy Újszövetségi könyvet: János Evangéliuma. Erről meg azt mondták, hogy valamikor az i.sz II. század közepén keletkezhetett, tehát cáfolták azt a tényt, hogy Jézus tanítványa János apostol írta volna meg. Aztán amikor előkerült egy töredék kb i.sz. 125-ből akkor ez az elmélet is megdőlt, és még lehetne folytatni...


Megkockáztatom, hogy Márk Evangéliumának a datálását egész egyszerűen azért teszik 70 környékére mert abban a könyvben Jézus mondott egy jövendölést Jeruzsálem pusztulásáról, és mint tudjuk ez a mai tudományos világképbe nem fér bele, ezért csinálják ugyanazt evvel a könyvvel is mint a többi Bibliai irattal, hogy okoskodásokkal próbálják elhelyezni egy nekik megfelelt időben...


Egyébként az Evangélisták közül kettő Jézus tanítványa volt, több évig tehát miért ne jegyezhették volna meg a tanításait? Hiszen én is emlékszem még bizonyos tanáraim tanítására...Másrészt meg egy hívő ember tudja hogy a Biblia írói az Isten Lelke indítására írták meg a könyveket, ami ugyancsak rengeteget nyom a latban

2011. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
51%
És még annyi, hogy Márk evangéliumának a legkorábbi keletkezését i.sz 40 körülre teszik. (Persze mint tudjuk, a történetkritikai magyarázat és annak követői elvetik ezt a dátumot, viszont érdekességként megemlítet, ha már elhangztottak bizonyos dátumok)
2011. nov. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
75%

Ekkor megszólalt az Úr a viharban, és ezt mondta Jóbnak:

38,2 Ki akarja elhomályosítani örök rendemet értelem nélküli szavakkal?

38,3 Övezd hát föl derekadat férfiasan! Én kérdezlek, te meg oktass engem!

38,4 Hol voltál, amikor a földnek alapot vetettem? Mondd el, ha tudsz valami okosat!

38,5 Tudod, ki szabta meg annak méreteit, vagy ki feszített ki fölötte mérőzsinórt?

38,6 Mire vannak erősítve oszlopai, vagy ki helyezte el sarokkövét,

38,7 amikor együtt vigadoztak a hajnali csillagok, és ujjongtak mind az istenfiak?

38,8 Ki zárta el ajtókkal a tengert, amikor buzogva előtört a föld gyomrából,

38,9 amikor felhőbe öltöztettem, és sűrű homállyal takartam be,

38,10 amikor határt szabtam neki, zárat és ajtókat raktam rá,

38,11 és ezt mondtam: Eddig jöhetsz, tovább nem! Ez ellene áll büszke hullámaidnak!

38,12 Lett-e parancsodra reggel, mióta élsz? Kijelölted-e a hajnalnak a helyét,

38,13 hogy szélénél fogva megragadja a földet, és lerázza róla a bűnösöket?

38,14 Formálódik, mint az agyag a pecsét alatt, és előtűnik a föld, mintha fel volna öltöztetve.

38,15 Így veszi el a bűnösöktől a világosságot, és összetöri a fölemelt kart.

38,16 Eljutottál-e a tenger forrásáig? Bejártad-e a mélység alját?

38,17 Föltárultak-e előtted a halál kapui? A halál árnyékának kapuit láttad-e?

38,18 Megfigyelted-e a földet teljes szélességében? Mondd el mindezt, ha tudod!

38,19 Melyik út visz a világosság lakóhelyéhez, és hol a helye a sötétségnek?

38,20 Vissza tudod-e vinni határai közé, ismered-e a házába vezető ösvényt?

38,21 Tudod te, hiszen akkor születtél, napjaid száma igen nagy!

38,22 Eljutottál-e a hó raktárához? A jégeső raktárát láttad-e?

38,23 A nyomorúság idejére tartogatom ezt, a harc és a háború napjára.

38,24 Melyik útról oszlik el a világosság, és honnan árad szét a keleti szél a földön?

38,25 Ki ásott csatornát a felhőszakadásnak, és utat a mennydörgő viharfelhőnek,

38,26 hogy esőt adjon a lakatlan földre, az ember nem lakta pusztára,

38,27 hogy bőven megitassa a puszta sivatagot, és zöldellő növényzetet sarjasszon?

38,28 Ki az apja az esőnek, és ki nemzette a harmatcseppeket?

38,29 Kinek a méhéből származik a jég, és az égből hulló darát ki nemzette?

38,30 Összesűrűsödnek a vizek, mint a kő, és befedik a mélység felszínét.

38,31 Össze tudod-e kötni a Fiastyúk szálait? A Kaszás-csillag köteleit meg tudod-e oldani?

38,32 Föl tudod-e kelteni időben az állatöv csillagait? Tudod-e vezetni a Nagymedvét fiaival együtt?

38,33 Ismered-e az ég szabályait? Talán te határozod meg uralmát a földön?

38,34 El tudod-e juttatni hangodat a felhőkig, hogy vízáradat borítson el téged?

38,35 Tudsz-e villámokat küldeni útjukra, és mondják-e neked: Itt vagyunk?

38,36 Ki adott bölcsességet a sötét felhőkbe, vagy a légi tüneményeknek ki ajándékozott értelmet?

38,37 Ki olyan bölcs, hogy meg tudja számlálni a fellegeket, és ki tudja kiüríteni az ég tömlőit,

38,38 ha megkeményedik a föld, mint az öntvény, és egymáshoz tapadnak a göröngyök?

2011. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!