Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Apáék rám akarják kényszeríten...

Apáék rám akarják kényszeríteni a vallásosságot, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Katolikusok, tehát nem hisznek abban, hogy később magunktól választhatunk vallást stb. Gimnáziumi tanulmányaim után rájöttem, hogy az egész egy értelmetlen hülyeség (bocsánat, nem megsérteni akarok bárkit is) és nem kérek belőle. Ők viszont templomba akarnak járatni, mit mondjak nekik?


19L


2011. nov. 20. 21:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az első mondatot nem értem. Az, hogy katolikus, mióta jelenti azt, hogy a vallásodat nem te választod meg? Te NEM vagy vallásos. Le is írtad, nem hiszel benne, tehát nem vagy az. Vagy azért mondod, mert megkereszteltek? Az nem jelent semmit, csak annyit, hogy babakorodban a szüleid megfogadták, hogy kereszténynek nevelnek téged. Nem sikerült nekik, így jártak, szóval te nem vagy katolikus. Ha valóban vallásosak, akkor tudják, hogy a vallás lényege nem a templomba járás, hanem a hit. Nem attól fog valaki üdvözülni, hogy a szülei elrángatják a templomba, hanem hogy elfogadja Istent, Jézust stb. Te leírtad, hogy hülyeségnek tartod ezeket, nem hiszel benne, tehát tök fölöslegesen koptatod a hátsód a templomban minden vasárnap. Vannak, akiknek szükséges ez a heti egy óra ahhoz, hogy feltöltődjenek a hétköznapok után, te ezt nem igényled. Én ezt mondnám nekik a helyedben.
2011. nov. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
73%

Beszélgess el velük egy békés estén. Ha igazán szeretnek, akkor elfogadják, hogy te nem hiszel istenben. Lehet kiakadnak, de a kötelező templombajárás nem jó dolog.


Ha szükséged van további tanácsokra, akkor küldj privit!


20/F/Ateista

2011. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vallásos, de meg vagyok keresztelve, ami ellen fél évesen meglepő módon nem sokat tudtam tenni .. (a későbbel az anabaptizmusra céloztam)

Nem mondom, hogy nem hiszek Istenben, vagy valamilyen feljebbvalóban (nem szeretem így hívni, mert ebből mindenki egyből a kereszténységre asszociál), mert a 10 év templombajárás + hittan órák azért megtették a hatásukat (még elsőáldoztam is, bérmálkozást kihagytam, az öreg templombajáró nénik azóta kb levegőnek néznek), de szerintem a hit bennünk van, nem attól függ, hogy eljárunk-e misére, istentiszteletre.

Azért épül erre szinte az egész európai kultúrkör, mert rákényszerítették az emberekre. Nem mondom, hogy nem adott semmit az emberiségnek, hiszen enélkül akár teljes korstílusok sem léteznének, nem beszélve a rengeteg képzőművészeti, irodalmi vagy bármilyen alkotásról, de az is egy érdekes elképzelés, hogy hogyan alakult volna történelmünk a kereszténység létrejötte nélkül. Ha nem hátráltatta volna a tudományokat, ma kétségkívül nem itt tartanánk, sokkal előrébb.


Bocsánat a kitekintésért, nem erről szól a kérdésem, de azt hiszem a véleményem tudatában már könnyebb a válaszírás. Szerencsére csak apám mániája ez (meg mamáé, de őt csak az érdekli, hogy mit fognak rólam gondolni, ha nem járok templomba), anya mellettem áll, az ő szülei szerencsére nem voltak ilyen vallásosak (papa református).


Köszönök szépen minden választ/tanácsot, sok ötletet adtatok : ) A radikálisabbaktól inkább eltekintek, az nem én lennék, még jobban kiakasztani pedig nem szeretném őket.


Ha lesz valami fejlemény, írni fogok, de szerencsére a templombajárósdi a mai napirendről többé-kevésbé lemaradt.

2011. nov. 21. 00:05
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik hogy ezzel csak gyűlöletet szítanak benned az egyház és saját maguk iránt. Ha azt szeretnék hogy megtérj akkor inkább imádkozzanak, böjtöljenek, virrasszanak érted, mondassanak érted misét stb... És mutassanak jó példát. Éljenek olyan szeretetben és békében hogy kedved legyen közéjük tartozni. Ha ezt megmondod nekik nagyon meg fognak lepődni.
2011. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
41%
Igen, az erőltetés valóban nem vezet semmire. Apud is inkább imádkozzon érted ahogy az előző válaszadó is írta. Akkor elképzelhető, hogy Isten hoz az életedbe egy olyan fordulatot, melynek során belátod lelkileg, hogy a vallásosság helyesebb. Lásd: Szent Mónika 30 évig imádkozott, hogy a züllött, alkoholista istentagadó fia megtérjen. 30 év után hallgatta meg ezt Isten, a fia megtért, megkeresztelkedett (egyszerre az egyik zabi gyerekével), és ki lett belőle: az Egyház egyik legnagyobb püspöke, teológusa: Szent Ágoston.
2011. nov. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként lehet hogy csak az lesz a megoldás ha keresel munkát, bérelsz egy lakást és szépen elköltözöl. Ha ezután is kényszeríteni akarnak akkor az már onnantól rendőrségi ügy lesz.
2011. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
85%

Magyarázd el nekik, hogy Te ebben a vallásban nem találtad meg azt amit kerestél. Nem összeegyeztethető az életről alkotott elképzeléseddel. A képmutatás miatt meg nincs értelme ott ülni, hiszen az annyira megalázó. Szép a templom, de te nem érzed magad jól ott.


("tehát nem hisznek abban, hogy később magunktól választhatunk vallást"

EZ NEM CSAK RÁJUK IGAZ! Én borzasztó nagy hibának tartom azt, hogy egy magatehetetlen csecsemőt, születése után belekényszerítenek egy vallásba. Ez ellen fel kellene lépni !!! Minden embernek van joga, hogy megválassza a vallását, és hagyni kellene a gyermeket is, hogy felnőtt korában megismerjen néhány vallást, és eldöntse hová akar tartozni! Én hálát adok, hogy nem vagyok megkeresztelve, így magam határozhatom meg azt, hogy hová tartozok. )

2011. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
53%

Üdv! Idézek tőled:


"mert a 10 év templombajárás + hittan órák azért megtették a hatásukat (még elsőáldoztam is, bérmálkozást kihagytam, az öreg templombajáró nénik azóta kb levegőnek néznek"


Én ezzel a témával kapcsolatban csak anynit mondok hogy ne erről ítéled meg Istent, ugyanis a Katolikus vallás sok olyan elemet tartalmaz, aminek nincs köze a Kereszténységhez. Ha valaki nem hiszi, akkor nézzen csak utána hogy a IV. század körül milyen pogány elemek szivárogtak be a Katolikus tanításba...


Ha valóban érdekel Isten, akkor a Bibliából kell megismerned őt, és utána véleményt mondani. Tehát nehogy az legyen, hogy azért van ez az egész, mert a Katolikusok megutáltatták veled a Kereszténységet (Ahogy velem is, de szerencsére már nem tartozom ahhoz az Egyházhoz, hanem egy másik felekezetben élem a Keresztény életem)

2011. nov. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
Szia ugyanebben a helyzetben voltam én is évekig. Nem tudom te hogyan vagy vele, de én már egészen kis korom óta nem szerttem se a vallást se a templomba járást. Emlékszek 7, 8 évesen betegséget imitáltam, hogy elkerüljem vagy épp szándékosan kint maradtam az utcán az akkori barátokkal szinte mindent elkövettem, hogy ne kelljen menjek. Később direkt misére indulás előtt elvittem a kutyát megsétáltatni és akkor mentem csak haza mikor apám( ő az egyetlen hívő) már elment. 16 éves koromba sok vita volt végül 17 évesen győztem ebbe nem volt könnyű, de azóta nem tettem be a lábam egy templomba se csak turistaként. Mi családunk is katolikus. Sajnos ez a helyzet nem kötelező a templomba járás sem a hit. magánügy csak az egyénre tartozik. Senkinek sincsen joga beleavatkozni. Ha én megtehetném a keresztelkedést se engedném csecsemő korban csak akkor ha az illető már eltudja dönteni, hogy mit akar. mert ez az egész egy láthatatlan béklyó spirituális bélyeg. Kívülről nem látszik csak mi érezzük.
2011. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy elolvastam az írásod látom eléggé egy síkon vagyunk a kereszténységgel kapcsolatban az előbb kifelejtettem, hogy jelentsd ki, hogy nem mész ha még is mondják akkor kösd az ebet a karóhoz, hogy már pedig te nem mész. Figyeld csak meg minél inkább közeledik a mise kezdete annál jobban türelmetlenek lesznek majd végül ott hagynak. Lassú folyamat lesz, de ha nem fanatikusok akkor biztos, hogy legyőzöd őket.

Én amúgy 22/F

És a kereszténység nélkül is létezett volna Európa mert ezen vallás megjelenése előtt is volt. Amúgy meg az európai kultúra nem az egy istenhitre hanem a több isten hitre épül. Az egy isten hit a közel-keletről lett behozva.

2011. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!