Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 1, azaz egy db isten?

Peruccsia kérdése:

1, azaz egy db isten?

Figyelt kérdés

Hájsztok! (Monoteista) hívőktől kérdezném:


Honnan tudjátok, hogy csak egyetlen Isten létezik?


Ezt a választ nem fogadom el: Benne van az X szentírásban.


2011. nov. 24. 12:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%

A Bibliára hivatkozók elfelejtik, hogy a szent írásban is van többes számú hivatkozás:Mózes I.1.27 (férfiú és asszony - ez legalább kettő), I.3.22. Erre mindig azt írják, hogy szimbolikus illetve azt nem úgy kell érteni (akkor talán az egész Bibliát nem úgy kell érteni?).


A zsidók előtti népek közelebb álltak a teremtéshez és az ők szentírásaiban mindenhol több Istenről beszélnek. Ez miért nem hihető.


A "saját hitű emberrel" pedig nem érdemes "vitatkoznod", mert sem te, sem én és senki sem képes legyőzni a saját hitét és elfogadni másét. Én is a több-isten hitben hiszek. Gondold el egy ekkora univerzumot egy isten hogyan tudott megteremteni, mikor sem a kiinduló pontját, sem az eljárását nem ismerjük és nem is akarja felfedni.

2011. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 17:59-es válaszoló!


A Biblia megmondja azt, hogy hol kell szimbolikusan érteni, tesz arra utalást (lásd Máté 25,1)


Az (1Móz 1,27) nem jelkép, csak Isten E/3 személyben beszél az emberről. A szentírás beszámolója azért fogalmaz így Isten, mert a férfi és az nő csak együtt rendelkezik az embernek adott minden képességgel, és tulajdonsággal. Bizonyos vonatkozásban éppen ezért kell eggyé válniuk a házasságban. Mivel Isten szétosztotta a két emberi lény között a képességeket, tulajdonságokat, ezért beszélhetünk sajátos női és férfi tulajdonságokról és képességekről mind a testi és lelki vonatkozásban.

2011. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

"A zsidók előtti népek közelebb álltak a teremtéshez és az ők szentírásaiban mindenhol több Istenről beszélnek. Ez miért nem hihető."


Természetesen mindenkinek joga van abban hinni amiben, akar, de azért ha erről másokat is meg akarunk győzni, akkor bizonyítani is kéne.

2011. nov. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Először is tisztáznunk kéne: kicsoda Isten? Isten a teremtő erő, a mindent átszövő energia, maga az Igazság, maga a Szeretet, és az abszolútum.


Mint ilyen, mindössze egy lehet belőle. Mert az abszolút az csak egy lehet. Nincs kicsit terhes nő és nincsen kicsit abszolút igazság.


Az más kérdés hogy az egyetlen Istennek vannak különböző aspektusai. A monoteista vallásoknál az angyalok, konkrétan a keresztényeknél a szentháromság. A hinduk bár eszement sok istenben hisznek, a Védák könyve (a legősibb metafizika) egyetlen TEREMTŐ Isten van. Az istenek már később jöttek. A buddhistákat nem érdekli Isten, az ókori görögöknél is vannak érdekességek: Szókratész is egyetlen istenről beszélt, a többiek daimónok, segítő szellemek. Erre a következtetésre a filozófia és logika útján jutott el. Ugyanis ha Isten maga az abszolút, akkor csak egyetlen egy lehet belőle.


Vagyis jóval több az egyistenhit mint a többistenhit, mivel maguk a politeista vallások közül is néhány az egyetlen teremtőre szavaz. (de az is lehet hogy mind.) Persze, mivel ez a teremtő megismerhetetlen, kitaláltak több száz másik Istent, de ezek csak az Egyetlen aspektusai.

2011. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


Meggyőződésem szerint Isten nem megismerhetetlen, hanem adott magáról kinyilatkoztatást. Amikor Jézus a földön járt, aki maga is Isten volt, ezt mondta az Atyáról:


"Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust." (Ján 17,3)

2011. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%
Én hívő vagyok, de nem vallásos. Minél több vallásos embert hallok vagy olvasok, annál inkább rá kell jönnöm, segghülyék. Kapaszkodnak a semmibe, amiről még csak homályos elképzelésük sincs. És egyik sem tudta még megmondani azt sem, mi az hogy Isten. Nincs rá definíciójuk, csak hogy ilyen, meg olyan. De nem tudják megfogalmazni. Én nem olvastam szentnek nevezett írást, és nem jártam templomba, de teljesen tiszta képen van Istenről, és arról is, miért egy. Kérdező, nem vitafórumot szeretnék, ha kíváncsi vagy megírom pr.
2011. nov. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad:

Az én Bibliámban így van leírva:

- ...Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra..

Teremté ... az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiuvá és asszonnyá ...

Az sem rossz amit írsz, én még hozzátenném a szaporodást is mert az egynemű nem tud szaporodni az emberi fajból.

- Mózes I.3.22: És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint MI KÖZÜLÜNK (többes szám) egy ...

Ezek nem szimbolikusak, hanem nagyon pontosan vannak leírva!


A zsidó nép szent iratain kívül, mindegyiknél (kivétel nélkül) több isten szerepel. Az nem lehet, hogy a zsidók tévednek.


Itt többen írtátok, hogy Jézus a megtestesült Isten - mikor a mennybe ment, akkor azt írja a Biblia, hogy ül az Atyaisten jobbján és majd onnan ítélkezik. Hogyan ülhet saját maga jobbján, ha ő az Isten?

2011. nov. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Itt többen írtátok, hogy Jézus a megtestesült Isten - mikor a mennybe ment, akkor azt írja a Biblia, hogy ül az Atyaisten jobbján és majd onnan ítélkezik. Hogyan ülhet saját maga jobbján, ha ő az Isten?"


Nagyon jó a kérdés :-) A Biblia szerint Isten három személyben nyilvánul meg: Atya, Fiú, Szent Lélek. Ám mind a három isteni személy olyan tökéletes összhangban van egymással, hogy ez a három személy egynek minősül.

2011. nov. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az ószövetségben megnyilvánuló többesség utalás a szent háromságra. Ami az Újszövetségen lett kinyilatkoztatva. Jézus nem egyenlő az Atyával, hanem belőle született önálló szellemi lény és egyenlő vele.
2011. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!