Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, ti nem szeretnétek...

Peruccsia kérdése:

Hívők, ti nem szeretnétek egyszer egy kicsit egyedül lenni, vagy egy hozzátok közel álló személlyel kettesben maradni?

Figyelt kérdés

Nem zavaró, hogy (szerintetek) mindig néz egy bizonyos valaki titeket? Nem lehet titkotok, nem tudtok igazán egyedül lenni, nem tudtok kettesben beszélgetni senkivel sem.

Nálatok a házasságban is hárman vagytok, ketten a házastársatokkal illetve még valaki aki mindig jelen van.

Nem akarjátok megízlelni az igazi szabadságot?


2011. dec. 15. 23:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Hívők". Most minden fajta hívőre gondolsz, vagy csak konkrétan egy vallásra?


Milyen bizonyos valaki? Akárhogy is, nem értem. Milyen szabadság?


Talán a vallásod istenére gondolsz, hogy mindig jelen van?

Ha ennyire zavar, legyél ateista, vagy menj el egy agyturkászhoz.

2011. dec. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

Miért zavarna? Ha egyedül akarok lenni a szobában, akkor sem zavar, ha egy légy a plafonról engem néz.


Miért, mit csinálna, meglesne, aztán kibeszélne a hátam mögött? Bocs, de valahogy nekem nincs félnivalóm, még ha tudtomon kívül a Nagy Testvér figyelne, akkor is tennék rá.

2011. dec. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ó, végtelenül szomorú lennék, ha a Teremtőm akár egy pillanatra is magamra hagyna.
2011. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem szeretnék kötekedni, távol álljon tőlem.

Isten téged is lát, még ha nem is hiszel benne.

Az Ő szeme előtt semmi sem maradhat rejtve, és ezen az sem változtat, hogy ezt elhisszük, vagy sem, illetve, hogy én, a 6 500 000 000. kisember a nyomorult kis valóságomban mit hiszek el, mit gondolok a világról.


Nekünk keresztényeknek biztonságot ad a tudat, hogy a Teremtő minden dolgunkban velünk van.

Én személy szerint meg is kérem reggelente, hogy maradjon velem egész nap, és átadom Neki az életem irányítását.

Ha megoldotta a teremtést, talán az én kis életemmel is elboldogul.


Ha pedig igazi szabadságra vágyom, akkor megtartom a törvényeit, amelyekkel véd engem a világ beteg dolgaitól.

Rengeteg káros szenvedélyemtől szabadultam meg, és ezt egyedül Jézusnak köszönhetem!


Hát, nekem ez a szabadságom, amit nem cserélnék el a tiédre.


Bocs, ha őszinte voltam, de ez az én véleményem, természetesen tiszteletben tartom a tiéd is.


Üdv: Laci

2011. dec. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

A megfogalmazás alapvetően a baj. Isten néz minket, jó, de ezt nem úgy kell érteni, mint a régi mitologikus elképzeléseket. Isten nem egy felhőn ül, és távcsövezget.

Isten a mindent átható Erő, ha kicsit jedisebben akarok fogalmazni. Ott van közted, és a kő között, mindenhol. Ha teszel valamit, azt ő folyamatosan tudja, sőt azt is tudja, mi fogsz tenni később.

Isten nem a mi általunk ismert fizikailag leírható térben helyezkedik el, ő ezt az egészet átfogja, mondhatni benne mozgunk. Sőt bennünk is ott van, ezt biblikusan Szentléleknek nevezzük.


Isten felfogni nem igazán lehet, csak hozzávetőleges fogalmunk van róla. De ami a lényeg, Ő nem Zeusz, aki ül az Olimposzon. Ő minden.

2011. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%

Nem olvastam végig teljesen. Isten énbennem van és egy részem, ezért van mindig velem. A saját lelkiismeretem az, a saját szívem azt pedig nem téphetem ki hogy "egyedül" legyek.

Isten maga az élet, és maga az igazság és maga a szeretet. És én nem akarok igazság és szeretet nélkül létezni.

Igazi szabadság? Rossz hírem van: te semmivel sem vagy szabadabb mint én.

2011. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Jó-jó de nem szeretnétek néha elrejtőzni az Isten elől?


Mint a muzulmánoknál, lehet hogy csak pletyka, de Allah éjjel alszik, illetve a téglafalon (de lehet hogy más építőanyagon)nem lát át. Bocs ezt a két 'igazságot' más nyelvről fordítottam, úgyhogy meg is kérdezem: igaz-e.

2011. dec. 17. 14:47
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem, nem szeretnék elrejtőzni előle.

Nincs miért.

Az életemet felvállalom előtte.

Ő nem egy könyörtelen megtorló, nagyon is tisztában van az én emberi hibáimmal. Ezeket segít kijavítani, és nem dorgál meg, ha azonnal pikk pakk nem leszek bűntelen.

Türelmesen vezet, időt ad a változásra. A Szentlélek munkája során formálja a jellemünket, de ezt olyan ütemben teszi, hogy legyen időm felfogni, ráérezni.

Ha tiszta, őszinte életet élek, akkor nem baj számomra, ha lát engem, vagy("Jedisen" fogalmazva) ott van körülöttem. De a körülöttem lévő világ, pl. a kövek, fák, hegyek nem ők maguk Isten, csak Istennek a teremtményei.

Mégis az Ő keze nyomát vélem felfedezni, amikor csodálom a természetet.


Üdv: Laci

2011. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:


Jó-jó de nem szeretnétek néha elrejtőzni az Isten elől?

Mint a muzulmánoknál, lehet hogy csak pletyka, de Allah éjjel alszik, illetve a téglafalon (de lehet hogy más építőanyagon)nem lát át. Bocs ezt a két 'igazságot' más nyelvről fordítottam, úgyhogy meg is kérdezem: igaz-e.

*

A 16 –os válasza gyönyörű! ! !

Erről van szó.

A lelkiismeret – az Isten hangja, ami nem fizikai hangja, hanem egy , mint az a szóból is kiderül: Ismereten, az igazságon, az igazság ismeretén, tudásán alapuló tudás.

Rettenetes lenne e nélkül az életem. Embertelen. Isten bennem van – tanítják a nagy vallások.

A végtelen Allah elfér a hívő kicsi szívében – mondja egy hadit.

*

17kérdező:

A muszlim részlet szerintem arra utal (gondolom) hogy a falakon kívül érvényesek bizonyos előírások, és erre jogosan figyelmeztetik egymást, ez a közösség szempontjából így legitim, mert ott hatnak a közösségre, egymásra is a cselekedetek. Viszont a házon belül (elbújva:)) nem. Tehát azt fogják elmarasztalni, aki mondjuk beleskelődik és így vádaskodik valaki ellen.

Ott, benn ő Allah előtt van (és a lelkiismerete fog dönteni jó-rossz felett) de a földi, vagy vallási ítélkezés nem dönthet.

*

„Jó-jó de nem szeretnétek néha elrejtőzni az Isten elől?”


-ez nagyon aranyos:) és Mózes 1. könyvére utal: A bűnbeesés után, Ádám „elbújt” – és az Úr kérdezte:Ádám, hol vagy? (abban a tömegben… nem találta?:))

Lehet érteni, a lelkiismeret szólt: és szégyenében bújt –

Van Adynak egy gyönyörű verse:


Ady Endre

Ádám, hol vagy?


Oszlik lelkemnek barna gyásza:

Nagy, fehér fényben jön az Isten,

Hogy ellenségim leigázza.


Az arcát még titkolja, rejti,

De Nap-szemét nagy szánalommal

Most már sokszor rajtam felejti.


És hogyha néha-néha győzök,

Ő járt, az Isten járt előttem,

Kivonta kardját, megelőzött.


Hallom, ahogy lelkemben lépked

S az ő bús »Ádám, hol vagy?«-ára

Felelnek hangos szívverések.


Szivemben már őt megtaláltam,

Megtaláltam és megöleltem

S egyek leszünk mi a halálban.

2011. dec. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves Peruccsia!


Én pont fordítva látom, mint ahogyan te gondolod. Szeretek egyedül lenni, és a hozzám közel álló személlyel, Istennel kettesben maradni :) Ez sokkal nagyobb boldogság a számomra, mint bármi öröm, amit te valaha is megtapasztalhattál!


Csak annak van oka elmenekülni Előle, aki nem ismeri Őt, mint szerető Atyát. Kívánom neked, hogy te is találkozz az Ő szeretetével, és megértsd végre, hogy mit tett Ő érted a kereszten...


Üdv.

2011. dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!