Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők! Ha isten szabad akarato...

Hívők! Ha isten szabad akaratot adott nekünk, akkor miért büntet meg minket, ha elfordulunk tőle?

Figyelt kérdés

2011. dec. 17. 00:26
1 2 3
 21/26 Mit Számit ? válasza:

Erik one


Nem zavar hogy ilyen bőven fogalmaztál, sőt örülök hogy bőven kifejteted amit írtál és meglepően jól írtad le a dolgokat. Nem a halálra értetem dec.25 öt hanem a születésre. A 3 királyok, mese ? A 3 királyok a 3 csillagot jelképeztek amik követik az est hajnal csillagot. No mind1 valljuk be ezen hosszan vitatkozhatnánk anélkül hogy te megtudnál győzni engem vagy én meg tudnálak győzni téged. En csak magamat tudom meg győzni, és ennél többet nem is szándékozom tenni :)). A másik dolog, gondolkodtam, nyilván néhány évnyi szenvedés után nagy jutalom az öröké valóságig tartó bekeseg és boldogság:-/,ezt tegnap nem említettem. Ez nem jutott eszembe csak a mai nap, én obiektiven fogadom a dolgokat és be vallom ha valami felet el siklik a figyelmem. Ám valami megragadott a az írásodból mar pedig az, hogy "Isten" mint bíró, hat rossz bíró, ebbe nem megyek bele ezt csak azok tudjak akik megjártak a földi poklot, vagy egész életüket ott töltöttek anélkül hogy barmi nagyobb büntis elkövettek volna. Ám valamit magyaráz meg nekem, ezt a szabad akarat dolgot, hat...ooo...nem tudom enyheben fogalmazni de ez marhaság. Olvasd vissza azt amit tegnap leírtam, és ott meg érted miért gondolom így no meg azt hogy Istennek miért kell az imádat és miért teremtett meg arra hogy imádjuk őt, ezt előzőleg bőven ki fejtetem, ott olvashatsz róla. A filmet meg nem láttam, de felkeltette az érdeklődésem, és meg fogom nézni amennyiben megtalálom valahol. A mai világot a mai velem egykorúakat nem ítélheted el az okkultizmus miatt meg egyéb dolgok miatt, ez a világ nem gazdasági hanem erkölcsi válságban szenved. A fiataloknak nincsenek valódi céljaik, nincsen saját egyéniségük, agy-mosottak elvakultak....de van erre egy kolektiv kifejezés ugye amit jól ismerünk szerintem mind a ketten ""internet generáció"".

2011. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 eric_one ***** válasza:

Mit Számit ?-nak


"Nem a halálra értetem dec.25"-ezt írtad


-Igen és igazad is van, eltévesztettem, mert születését akartam írni. Tehát karácsonykor Jézus születését ünnepeljük állítólag, de bibliakutató ókortörténészektől tudható hogy születése nem ezen időszakra esett. Bibliai értelemben ez nem az Úr ünnepei közé tartozó esemény amúgy sem. Eredetét illetően évezredek óta a sok néven tisztelt napistenség születésnapjaként volt ismert, mint az egyik legfőbb pogány ünnep volt, amit a rómaiak a kereszténység államosításával már nem tarthattak meg, de így keresztény karácsonnyal magába olvaszthatták és éltethetik tovább mindmáig...

Visszatérve Jézus nem télen született, mivel a harmadik angyali jelenés tanúi azok a pásztorok voltak, akik azon a vidéken Betlehem környékén tanyáztak a szabad ég alatt, és éjszakai őrségben vigyáztak nyájukra, erről Lukács ír a 2,8ban. Az állatok ridegtartása azonban ezen a vidéken október végén befejeződik, így ez a jelenet semmiképpen nem elképzelhető december végén. Születésének napját egyik evangélista sem tartotta fontosnak feljegyezni a négy közül.


A 3 királyok pedig igen egy mese, vagy mende-monda hagyomány, valójában a napkeleti bölcsek történetéről egyedül Máté evangéliuma számol be, azonban már viszonylag korán, a 3. században megindult a bibliai beszámoló kiszínezése különféle kalandos történetekkel. A korai hagyomány tudni véli, hogy a bölcsek hárman lehettek, mivel a Biblia csupán háromféle ajándékot, aranyat, tömjént és mirhát említ velük kapcsolatban. Bár e három ajándékot elvileg akár ezer ember is hozhatta volna, hiszen Máté nem említi meg konkrétan a bölcsek számát, a hagyomány mégis ragaszkodott a hármas számhoz.

De nem hárman voltak az biztos Máté ugyanis a napkeleti bölcsek Jeruzsálembe érkezését úgy kommentálja, hogy "felbolydult az egész város". Márpedig az mindennapos látvány volt abban az időben, hogy néhány utazó teveháton Jeruzsálembe érkezik. Valószínűleg rajtuk kívül szép számmal akadtak más utazók és kereskedők is, akik akkortájt éppen Jeruzsálemben állomásoztak. Ezzel tehát nehezen magyarázható meg, hogy mitől bolydult fel az egész város. Sokkal valószínűbb, hogy a város annak a nem mindennapi látványnak a hatására bolydult fel, hogy bevonult Jeruzsálembe egy hosszan tekergő, óriási létszámú tevekaraván Keletről érkezett előkelőségekkel és mindazzal a poggyásszal, ami egy évekig tartó utazáshoz szükséges. Korai apokrif iratok is sokadalomról számolnak be, de ezt csak érdekességként jegyeztem meg.

Ezek az emberek nem királyok, de még csak nem is bölcsek voltak a szó legnemesebb értelmében, ugyanis a görög szöveg egyszerűen magosz-oknak nevezi őket, ami varázslót, jövendőmondót, asztrológust jelent. Ezek a személyek az okkult praktikák mellett a kor tudományának elsajátítói voltak, az írásokat is tanulmányozták különösen a próféciákat mivel az államhatalom tűzte ki feladatul a főfoglalkozású tudósai elé, hogy fürkésszék ki a jövőt, és ezáltal hárítsák el az országra leselkedő veszélyeket. Tehát a Gáspár, Menyhért és Boldizsár pedig egy mese, a sztorijuk és nevük is 8. században keletkezett Párizsban ha utána olvasol.


idézlek:

"No mind1 valljuk be ezen hosszan vitatkozhatnánk anélkül hogy te megtudnál győzni engem vagy én meg tudnálak győzni téged. En csak magamat tudom meg győzni, és ennél többet nem is szándékozom tenni "


-Nem én akarlak meggyőzni, hanem győzzenek meg a fentiekről maguk a tények, melyeket vizsgálj meg, olvass és kutass utánuk.


idézlek:

"Ám valami megragadott a az írásodból mar pedig az, hogy "Isten" mint bíró, hat rossz bíró, ebbe nem megyek bele ezt csak azok tudjak akik megjártak a földi poklot, vagy egész életüket ott töltöttek anélkül hogy barmi nagyobb büntis elkövettek volna..."


-Nagyon gyakran felmerülő állítás ez, egy Istent vádló és mindenért Istent hibáztató gondolkodás mód. Emberi szemszögből nézve még logika is van benne. Miért pont velem történik ez? stb. Isten szemszögéből nézve minden ember méltó a büntetésre. Az ember beszédének, szavainak tartalmát szívének állapota határozza meg Jézus tanítása szerint. Az ember szíve rossz, romlott: „Csalárdabb a szív mindennél, és gonosz az…” Nincs hatalma senkinek, hogy a szívében pozitív változást tudjon létrehozni, és meg tudja szabadítani azt a „gonosz kincsektől”. Az embernek szív- és természetcserére van szüksége, mert régi természete megromlott a bűn miatt, és elveszítette a szeretetre és a beteljesedésre való képességét. A szabad akaratról is kérdeztél, de már előttem ebben a fórumban megválaszolták neked. ezt írtad:


"mi értelme a szabad akaratnak függetlenség nélkül, illetve egy függő szabad akarat... rosszul hangzik, ellent mondásos"


Az ember nem független lény ahogy írták neked ezt mások is. Nincs önálló hatalma élete felett, sorsa irányításában sem. Nézd meg ezt a videót, egy fantasztikus bizonyság a szabad akaratról, és a földi pokolról. 43 perces ha végignézed sok mindent megértesz belőle

http://www.youtube.com/watch?v=ZNm-r1ounw0


idézlek:

"A mai világot a mai velem egykorúakat nem ítélheted el az okkultizmus miatt meg egyéb dolgok miatt, ez a világ nem gazdasági hanem erkölcsi válságban szenved. A fiataloknak nincsenek valódi céljaik, nincsen saját egyéniségük, agy-mosottak elvakultak....de van erre egy kolektiv kifejezés ugye amit jól ismerünk szerintem mind a ketten ""internet generáció"".


-Nem a fiatalokat és nem az embereket ítélem el, hanem ezt a világkorszakot ítéltem meg. Amely látványosan egyre élhetetlenebb, és egyre embertelenebb. A világ kifordul magából és állapotából látszik hogy egy antikrisztusi korhoz közeledünk. Ma már az emberek többsége a rosszat jónak tartják, és a jót rossznak ítélik meg. A globalizáció , a teljes összemosódás és a nemzetek függetlenségének elvesztése már ad némi halvány sejtést arról hogy jöhet el azaz idő amikor egy személy lesz a világ vezetője. Ahogy írtad erkölcsi válság, és mindenféle válság időszaka ez, gazdasági válság, ökológiai válság, energia válság hamarosan stb.


Még annyit a szabad akaratról amit írtam az első oldalon:


"Senki sem szolgálhat két urat egyszerre. Hiszen vagy gyűlöli az egyiket, és a másikat szereti, vagy ragaszkodik az egyikhez, a másikat pedig megveti."


Tehát vagy szereted az igazságot(világosságot), és gyűlölöd a bűnt(sötétséget), vagy ragaszkodsz a bűneidhez(sötétséghez), és ezért megveted az igazságot(világosságot). Mert Jézus a világ világossága.


Tehát vagy a bűn rabszolgája vagy, vagy pedig saját döntésedből szabad akaratodból Istent szolgálod. Jellemző hogy a bibliában minden feketén-fehéren van kijelentve. Nincs arany középút, nincsenek kiskapuk, kibúvók.

Azok az emberek akik a földi életüket végső céljuknak tekintik azok menthetetlenek a Szentírás szerint.



Mustafa 33-nak!



Te azt közölted hogy a kocsmában a 626. melós hogyan szidja és ítéli meg a vezetőit. Ez tény ilyen van. De én arról beszéltem hogy a cégnél a legutolsó 626-ik melós elkezdi megítélni, bírálni a cég vezetését úgy hogy arra semmilyen rálátása nincsen. Egy példa hogy érthetőbb legyen mire is gondoltam. Vegyünk egy piramist aminek 4 oldala van. A 626. melós a piramis egy oldalát látja, mert annak oldalának közepén és aljánál áll. Egy középvezető a piramis élénél van, az maximum két oldalát látja. A vezető aki a cég élén áll az pedig a csúcsán van a piramisnak az látja mind a 4 oldalát a piramisnak. Tehát a 626. melós csak találgat a másik 3 oldalról, ezért nagy eséllyel tévedhet is. Így értettem a hasonlatot a jedi visszatér átállsz vagy meghalsz hozzászóláshoz.

2011. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Szabad akarat......? Márminthogy kinek? Mindenkinek,vagy csak egyeseknek? Vagy senkinek?

Az idegeim készíti ki amikor látok nőféléket még nagyon hidegben is meztelen derékkal villogni. És hiába mondja neki az egészségügy embere,hogy ezt egyszer még nagyon megbánja,hiába szeretne ő is tisztességes ruhában járni,hiszen ami rajta van abban fázik.Hiába a jószándék okos szó,mert nincs szabadakarata,mert benne van,leuralja a nyájszellem gondolva a többi birka is így jár,hát így járok én is,hogy ne nézzenek ki maguk közül.Néhány év múlva úgy fogsz jajgatni a derékfájástól,hogy 100km.-re is hallik,s aztán mikor harmadszor leszel orvosnál mondod majd: doktor úr adjon már valami olyan szert ami használ,mert... S az orvos válaszol:"Nem mondták magának maga barom,(ezt az orvos mondja,nem én)hogy ez lesz a divatmajmolás eredménye?? Járjon fűrdőbe az majd használ egy ideig."

Nem hallottál még a tettkövetkezmények törvényéröl. Minden embert nyomonkövet saját tettének következménye. Mért kell neked mindenféle hülyére hallgatnod...? És a bölcsek bölcse szavára mért nem figyelsz? Mert ez tetszik amit ezek mondanak??! Nem hallottad amit Jézus tanított? - ez is tettköv.törv.- "Aki megvall angem az emberek ellőt,azt én megvallom az én mennyei atyám előtt. Aki megtagad engem az emberek előtt,azt én is megtagadom az én mennyei atyám előtt."

Vagy hogy gondolják némelyek a szabad akaratott? "Letagadom még a Fiastyúkot is az égről." és úgy lesz?

2011. dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 eric_one ***** válasza:

Bíró Miklós-nak!


Igen, teljes mértékben egyetértek, és nagyon jó volt ez az életszerű hasonlat. Ez az igazi csordaszellem, régi mondás miszerint egy bolond százat csinál. Csak röhögök amikor látom azt a ma divatos nadrágviseletet aminek az ülepe lentebb van 40cm-el, és a gatyája bármelyik pillanatban leeshet. Egyszerűen hihetetlen, szerintem lesznek még ennél nagyobb őrültségek is. :-D


Sokaknak Istenről téves elképzelésük van, azt hiszik ha majd oda kerülnek akkor az öreg fehér hajú szakállas behunyja a szemét és minden rendben lesz. De az Atya a saját Fiának nem kedvezett, elfordult Tőle ott a kereszten amikor a világ bűne a Fián volt. Gondolkodjunk el ezen!

2011. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Mit Számit ? válasza:

Igen Erik_one, tisztábba vagyok a karacsonyal és ha jól tudom meg hagyám hogy pogány unep volt de elég piszkos dolgokat is műveltek ennek uneplese közben a romaiak. Nem is tudom mit mondjak mert lattom te erősen hisszel, ami helyes is mert hinni kell valamiben, és efelől irigyellek is mert én sajnos nem tudok hinni semmiben. Isten létezését nem tudom elutasítani teljesen, de nem tartom helyesnek a módszereit. Akinek a létezését elutasítom az Jézus (nem vagyok zsidó!!!) Mivel ez az általad okult tudománynak nevezett, általam pedig asztrológiának nevezett tudomány csillagaszat rendkívül össze függ Jezusal és az o történetével. Ám ""Isten"" minek teremtette meg úgy az embert hogy bűnös szíve legyen, hogy hajlamos legyen a rosszra, és arra nem valszoltal hogy miért kell ot imádni?! Ez nem egoizmus nem önzőség, nem emberi tulajdonság amit Isten maga is bűnnek nevezett? Illetve gondolkoztam valamin.... leírom most ide neked remélem meg tudod válaszolni.


Nos


Ha én meg verem a házi állatomat mert az olyat csinált ami nekem nem tetszik az-az, az én szabályaim szerint bűn, ezert engem Isten elítél mert megvertem egy tudatlan állatot, tehát ez egy negatív cselekmény. De ha én ""Istennel"" szemben bűnt követek el ami neki nem tetszik tehát o akkor jogosan ver meg engem?

Es ugye ""Isten""hez képest mink is tudatlanok vagyunk, hallottam nem egyszer valami hasonlót....

2011. dec. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 világvége1 ***** válasza:
Nem arra való a szabad akarat, hogy gonosszá legyenek a szellemek, és vétkezzenek. A jóknak is van szabad akaratuk.
2020. jún. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!