Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti komolyan elhiszitek Ádám...

Peruccsia kérdése:

Ti komolyan elhiszitek Ádám és Éva történetét?

Figyelt kérdés

Engem elborzaszt, hogy itt a hívők komolyan hisznek ebben a "megtörtént" esetben. Még az hagyján, hogy Isten földből gyúrt két embert, hasonló más mitológiában is előfordul.


De hihetetlen, hogy némelyek mennyire komolyan veszik a fa-kígyó-bűn sztorit! Úgy beszéltek róla, mint egy SuperBowl döntőről amit a helyszínen többszázezren, egyenes tévéadásban meg többmillióan láttak, s a többi milliárdok is értesültek róla az újságból, meg megnézték felvételről. Viszont ti készpénznek veszitek ezt a kétes hitelességű sztorit, ami egy dolog, de életetek és személyiségetek talán legmeghatározóbb panelévé teszitek.


2012. jan. 4. 11:41
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
A bűnbeesésnek én inkább azt a verzióját hiszem el, ahogyan Daniel Quinn értelmezte az Izmaelben. Úgy értelmet nyert számomra a történet.
2012. jan. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

"Figyeljetek már! Miért olyan van annyi közös dolog az élőlényekben? Miért nincsenek ötvenméteres, sós vizzel táplálkozó élénknarancs piramis alakú élőlények? Mert a Kreátor nem volt kreatív? Miért hasonló sejtekből épülnek fel az élőlények?"


Van szemed. mellyel látsz, van füled, mellyel hallasz, van nyelved, mellyel ízlelsz, vannak érzéseid, tud fájni egy elmúlás, tudsz örülni, tudsz tapintani. Nem volt kreatív? Te mit tudsz csinálni, vagy mid van, mit nem úgy kaptál volna?


Annyi közös dolog az élőlényekben? Én még nem kirándultam soha moszattal, biztos, hogy jó társaság lennénk egymásnak, ha már annyi közös van bennünk?


Tudtad, hogy genetikailag (amit nem hiszek) nagyon közel vagy egy sertéshez? Szerintem azért ne vacsizzatok együtt.

2012. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy közös tulajdonság nem külsőt jelenti, Hanem,hogy az emlősök ugyanúgy szaporodnak,2 szemünk van 4 végtagunk, stb..., a madaraknak gyíkoknak hasonló csontvázuk van(gerinc), minden állat más élőlényeket fogyaszt el, és mi se vagyunk fény evők. Annyiban különbözünk az állatoktól,hogy nagyobb az egónk az,hogy mi házba élünk ők meg mondjuk barlangban lényegébe nem különbség.
2012. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Az enyém nincs elbaltázva.
2012. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

23-as!


Olvasd el Dániel könyve 4. fejezetét. Vagy költözz ki a disznók közé, egyed, mit ők esznek, beszélgess velük és csináld nap mint nap, amit ők. Biztos, hogy csak az ego és a lakhely, ami más?


Az emlősök és az ember egy napon lettek teremtve a hatodik napon.

A gyíkok és a madarak egy napon lettek teremtve az ötödik napon. Mit csodálkozol, hogy hasonlítanak?

2012. jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Végül is mi a különbség és mi a közös a két dologban? A kérdés ugyanaz. Honnan jöttünk? Hova megyünk? Én hívő vagyok, azt gondolom, hogy ez a világ, ami ennyire bonyolult, mégis tökéletes, egy Teremtő alkotása. Te nem hiszel ebben. Azt gondolod, hogy mindez egy véletlen műve. ÉS örülök, hogy ez az életem meghatározó része. Ha Te a könnyebb utat választod, az a Te dolgod.
2012. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
43%
23-as vagyok tudod mit? Inkább vitatkoznék egy majommal mint veled, a majom legalább nem tagadja,hogy fogalma sincs miről beszélek,és nem néz hülyének. Am képzeld a disznók is magokat,növényeket (vadon) esznek, mi is csak megfőzzük/hozzáadunk mást de attól még a sültkrumpli is csak krumpli+só. Bár ha te képes vagy bármilyen növény/állat elfogyasztása nélkül életbe maradni akkor bocsi igazad van.
2012. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Bocs, lehet az én hibám is, de eltértünk a főtémától.


Tehát engem ez esetben nem a teremtés érdekel, hanem a bűnbeesés (vagyis inkább bűnbeEJTÉS, mivelhogy szándékosan csőbe lettek húzva és nem a kígyó-ördög-sátán által).

Engem idegesít ez a az-első-emberpár-bűnbeesése-miatt-mi-is-csak-elátkozott-porbancsúszó-szerencsétlenek-vagyunk.

Szóval lehet, hogy ti elátkozott porbancsúszó szerencsétlenek vagytok, de én nem.

2012. jan. 5. 11:35
 29/39 anonim ***** válasza:
75%

"Engem idegesít ez a az-első-emberpár-bűnbeesése-miatt-mi-is-csak-elátkozott-porb

ancsúszó-szerencsétlenek-vagyunk.

Szóval lehet, hogy ti elátkozott porbancsúszó szerencsétlenek vagytok, de én nem."


Sem én, sem akiket ismerek hívők, nem érzik magukat ilyennek. Nekem csodálatos életem van. Az Úrral. :-)

2012. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
20%

A porbancsüszást, pontosabban a hason csúszást és a por evést a kígyó kapta, tehát magadat nem is kell így érezned.


A férfi azt az átkot kapta, hogy munkával kell megkeresnie a mindennapi betevőt. A nő, meg hogy fájdalommal szűl, és epekedik a férje után, aki uralkodik rajta.


Ezt tesszük nap, mint nap, ebben az átokban élünk, azaz nem kell porban csúszó valakinek képzelned magadat, jogos, hogy nem is így érzel.

2012. jan. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!