Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények képtelenek az...

A keresztények képtelenek az absztrakcióra?

Figyelt kérdés

Itt van ez a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

Az önmagukat keresztényként megjelölő válaszolók képtelenek elvonatkoztatni attól, hogy (hitük szerint) Jézus a megváltó, holott a kérdező ezt kéri.


Persze ez nem az első és egyetlen példa, viszont ha valóban így van, az sok dolgot megmagyaráz.



2012. jan. 18. 17:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Már elnézést, de a kérdés az volt, hogy mi van akkor ha a zsidóknak van igazuk. De ez a kérdés így értelmetlen, mert a zsidók a Biblia alapján várják a messiást, és a biblia alapján válaszoltak a keresztények. Más volna a helyzet, hogy mi volna ha a muszlimoknak lenne igazuk? Merthogy akkor mennék a pokolba. Ha a buddhistáknak? Valamelyik életemben csak megvilágosodnék. De a kereszténység a zsidó vallás továbbvitele, beteljesedése, az egyik a másikat determinálja.


Szerinted annak a kérdésnek lenne értelme, hogy mi volna ha te nem te volnál, hanem egy másik személy? Persze, lehet válaszolni egy ilyen jellegű kérdésre úgyis hogy elvonatkoztatok, de minek?

2012. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%
Próbálj meg elvonatkoztatni az evolúciótól, és éld bele magadat, hogy Isten hat nap alatt teremtett meg mindent, ő a világ ura, és a Biblia minden szava igaz, és egy dogod van, megismerni őt és egyszülött fiát, Jézust, majd tegyél fel egy kérdést. Csak nehogy azt mondd, hogy nem vagy képes az absztrakcióra?
2012. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Próbálj meg elvonatkoztatni az evolúciótól, és éld bele magadat, hogy Isten hat nap alatt teremtett meg mindent, ő a világ ura, és a Biblia minden szava igaz, és egy dogod van, megismerni őt és egyszülött fiát, Jézust, majd tegyél fel egy kérdést."


Csak az a probléma, hogy én ezt meg tudom tenni. annyira meg, hogy nem egyszer meg is tettem már. Nem kérdés kiírásban, hanem a "Mit tennének az ateisták, ha 100%-ra bebizonyosodna, hogy van Isten?" típusú kérdésekre válaszolva.


Nem olyan választ adtam rá, hogy márpedig akkor sincs isten, és nem kezdtem el tudományos folyóiratok tartalmát linkelni és másolni, hanem a kérdés megválaszolása érdekében, elfogadtam a kérdés által vázolt helyzetet.


Ezt vallásostól nagyon ritkán látni. Ha mégis, általában akkor is letudja egy "Akkor nincs értelme az életnek" típusú mondattal.

2012. jan. 19. 09:20
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

Maga a Biblia is el tud vonatkoztatni attól, hogy Jézus a megváltó. Pál apostol azt írja: Ha Jézus Krisztus nem támadt fel, mindenkinél szánalmasabbak vagyunk, és a hitünk semmit sem ér.


Tehát: ha Jézus Krisztus nem az akinek a Biblia mondja (emberré lett Isten), akkor az életnek nincs értelme! Akkor csak vagyunk egy ideig, és miután a sehonnan megjöttünk, megyünk a sehová. Ennek van értelme? És már ezerszer leírtuk de most 1001-szer: ha sehonnan se jövök, és sehova sem érkezem, akkor sosem tudom meg, hogy tévedtem. Mert amíg van tudatom, hiszem, hogy van Isten. És amikor meg megszűnik a tudatom, nem fogom tudni hogy hittem Istenben. Azt se fogom tudni, hogy léteztem, és hogy itt vitatkoztunk a Gyk-n. Tehát sosem fogom megtudni, hogy neked igazad volt. És te se fogod soha megtudni, hogy igazad volt. De! Ha nekem van igazam, azt tudni fogom én is, te is. Én örvendezni fogok, te bánkódni, vagy még rosszabb. És én vagyok a hülye? Tudod mit? Legyél te az okos!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

tegnap 09:20


Kedves Kérdező!


Azért, mert számukra ahhoz képest, amit most élnek, az Isten nélküli létben: valóban nincs értelme a létnek, így nyilvánvaló, hogy azt a választ adják, hogy nincs értelme a létnek...


Nos, én pl. festek és tanulok filozófiát is. Szerintem elég sok mindent el tudok képzelni keresztény mivoltom ellenére is... ;)


De attól függetlenül még az én életemnek így van értelme. S persze jó játék, a "mi lenne ha..." de meg lehet érteni azokat az embereket, akik számára Isten a valóság és nem a nélküle való lét.


Kedves Kérdező, Te az életednek így látod értelmét, s nem Istennel. Fogalmam sem lehet róla, hogy mennyire vagy tájékozott ezen a téren, tehát, hogy mennyire tudod elképzelni Istent. Hidd el a keresztények (mivel ők voltak Isten nélkül)el tudják képzelni az életüket Isten nélkül, csak nem akarják. Mert ez így jó.


Van aki így, van aki úgy. ;)

2012. jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mindenki annyit ért meg, annyit fog fel az őt körbevevő világból, amit a szellemi képességei lehetővé tesznek számára. Én is hiszek "valamiben" - hosszú lenne leírni, és a dogmatikusan vallásos emberek számára Istenkáromlás lenne.


Én úgy gondolom, hogy a vallás, a biblia az csak egy elemi alapot nyújt, egy indíttatást, egy kezdő löketet ad meg. Egy standardot, elemi iránymutatásokkal. Nyilván az idő múltával a dologok gyakran új értelmet nyernek, és különféle módokon ültetjük át ezeket a mindennapjainkba. Szelektálunk, mérlegelünk, értelmet keresünk, olykor felülbírálunk, és kialakítjuk a saját - általában idealista - nézetünket.

Az idealista nézet kialakítása viszont nagy hiba. Ebben benne van önzőségünk, és a magunkba vetett hit. Általában az emberek legfelülre helyezik magukat, és így elvész az alázat. Az egészséges egyensúlyt nehéz megtalálni, és be kell látnunk, ha tévedünk. El kell fogadjuk, hogy ami az értékrendünk szerint elítélendő, az akkor is elítélendő, ha mi követjük el. Ilyenkor az emberek idealista módon megszegik saját szabályrendszerüket, és saját javukra módosítják. Ezzel becsapják önmagukat.


Én is meg vagyok keresztelve, voltam elsőáldozó, és bérmálkoztam is. Ennek ellenére nem forgattam sose a bibliát. Mert tudom, hogy mi van benne, hogy miről szól. Tiszteletről, alázatról, erkölcsről, önzetlenségről stb... Nem kell nagy ész, hogy ezeket belássuk. Lehet vitatkozni a teremtésről, a messiásról, meg még kitudja mi mindenről. Ezeken a problémákon úgy érzem, hogy én már tizenévesen felülkerekedtem. Amíg egyesek elvesznek a részletekben, a "mesében", addig én igyekszem összefüggésében látni a dolgokat, egy komplex rendszerben. Nincs jelentősége, hogy volt-e messiás, vagy hogy lesz-e, nincs jelentősége, minden ilyen kérdés, felesleges, mert nem változtat semmin. Attól, hogy ezek a dolgok megtörténtek-e, nincs kihatással a jelenre. Attól hogy Jézus "jóarc" volt, attól te még nem leszel az! Főleg nem attól, hogy elhiszed, hogy ő jóarc volt. Neked kell olyan értékrendet, olyan hozzáállást, olyan viselkedést kialakítanod, neked kell úgy élned, hogy "amit adsz, azt kapod vissza". Nem attól kell fosni, hogy engem a pokol utolsó bugyrában fognak hamvasztani, vagy hogy hova kerülök... ugyanmár... Úgy kell élni, hogy megőrizd a méltóságod, igyekezz önzetlen, alázatos, megbocsájtó és szeretetteljes lenni. Nem attól leszel jó ember mert templomba jársz meg gyónsz... képmutatás! De akik így élnek azokat is tisztelni kell, mert a maguk módján, de ők is megpróbálnak... értitek...


Az egy egyház amit csinál, az meg vicc.

2012. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
21/f az előző voltam
2012. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!