Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet, hogy a katolikus...

Hogy lehet, hogy a katolikus egyház is mélyen belekeveredett a náci háborús bűnösök szöktetésébe és bújtatásába évtizedeken keresztül?

Figyelt kérdés
Most volt a NGC-n egy film a náci-vadászokról, igazán elgondolkoztató, nem?

2012. jan. 24. 22:06
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Nem bújtam ki a válasz alól, de valójában semmiféle "ellentmondásba" nem keveredtem. Mindenki tisztában van vele, hogy voltak katolikusok (és más, a háborúban tevékeny részt vállaló egyházak tagjai), akik mentettek embereket. De miért kellett menteni? Ez itt az igazi kérdés.


"Az, hogy külön-külön minden nemzet saját "teológiát követett" pont a katolikusokra illik legkevésbé."


Szerintem félreértjük egymást és elbeszélünk egymás mellett. Ez alatt én azt értettem, hogy "nemzeti egyházak" léteztek, sőt ma is léteznek, még ha sok helyt ma már nem is nevezik "államvallásnak" őket. Vagyis, amit írtam, nemzetközileg MEGOSZTOTT egyházak voltak. A német, francia, lengyel katolikus, református, evangélikus, stb. emberek pont abban nem voltak egységesek, ami Krisztus szerint és az Újszövetség szerint az egyik legfontosabb volt, a nemzetközi testvéri szeretetben! Így valójában ti beszéltek el a lényeg mellett, mert ezt a témát határozottan kerülitek.


Arra gondolok többek között, amit maga Jézus mondott:

"Úgy szeressétek egymást ahogy én szerettelek titeket." Ő háborúval fejezte ki szeretetét? Hogyan jut egyáltalán valakinek eszébe, hogy ezt igaz keresztényi viselkedésnek tartja Jézus?


"Mert Krisztus nem azt mondta, hogy nem lesznek háborúk és nem lesznek botrányok."


Ez mellébeszélés! Azokról a háborúkról Jézus azt mondta, hogy AZ Ő TANÍTVÁNYAI, KÖVETŐI FOGJÁK EGYMÁS ELLEN VÍVNI??!! Ennek a gondolatát sem mondta sohasem Jézus és senki a Bibliaírók közül.



"A katolikusnak nem csak, hogy szabad megvédenie magát, vagy igazságos háborút viselni, hanem kötelessége."


A német katolikus milliók, akik Hitler és cinkosai parancsának engedelmeskedtek, nem pedig Krisztusnak, ilyen háborút vívtak? Akkor mint "hazafiak", miért is tették gyakorlatilag mind?

De nézzük meg a másik oldalt is. Egy érdekes elemzést olvashatsz itt arról, hogy pl. a lengyel oldal minek számított a Biblia fényében:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..


Egy fontos részlet:

"kinek a tulajdona az életed és az imádatoddal kinek tartozol? A hazának, vagy Istennek?

Ha "keresztényként" azt mondod, hogy a "hazáért meghalnál", akkor azt a nem bibliai teológiát követed, hogy "a hazának mindig igaza van"."

2012. jan. 26. 18:16
 22/23 anonim ***** válasza:
46%
Mert jól megfizették ,ezen a világon a pénz a mindenható,pénzért minden bűntől feloldanak minden létező egyházban.
2012. jan. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

No-no!!

Ne általánosítsunk, a "minden létező" azért túlzás.

Mindig vannak kivételek és azok megérdemlik, hogy tiszteljék őket.

2012. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!