Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent az Istentől való...

Mit jelent az Istentől való születés?

Figyelt kérdés

Kérdés, hogy mit jelent, mélységében, szélességében, hosszúságában az Istentől születettség? Mit jelent Krisztusnál és mit nálunk? Mit jelent Isten üdvözítő tervére nézve stb. (A Jézus Krisztus hitéből valókat kérdezem, és azokat, akik szerint a Biblia igaz)


Jn 1:13 A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.


2012. jan. 26. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Látom, te még nem egészen értetted meg a bibliát, leírok egy történetet.Nem tudom, szerintem ne mgien tartozik ide, de a bibliára telejsen jó...Egyszer az én matektanárom mesélte, hogy kiskorában misén volt... majdan hazament, ámde akart valamit kérdezni a paptól és ezért el is ment hozzá, (Húsvét napja volt, nagyböjt(gyengébbek kedvéért semmi hús)) amikor csak bement hozzá egy akkora sonkát nyelt le a pap, hogy alig fért be a szájába, ő csak nézett, hogy-hogy képzeli ezt, nagyböjt napján csak így?! Erre a pap nagyon nyugodtan azt felelte, "Fiam, nem az a baj ami bemegy,hanem ami kijön".-Ő úgy értelmezte, hogy nagyböjt najpján lehet enni, csak ne mondjuk semmi olyat ami isten káromlásnak lehet venni...Mint ahogy a bibliában leis írták ezt, ő így fogta fel..most akkor bűnös az a pap?mindenki, úgy olvassa a bibliát, úgy fogja fel, ahogy neki kell,tetszése szerint...az évszázadok során annyian leforditották, annyian leírták megint...szóval rengeteget változott, így nem mondhatod, azt, hogy ez így van..minahogy a kérdés is...te döntöd el...Istentől születés, kitudja, hogy nem-e isten szülöttei, akkor az érzések.Az érzéseid, az, hogy szeretetből, felelőségből születtél. Krisztusnál, azt jelenti, hogy Szűz Mária Szülte meg, azaz isten az apja...Nálunkegyszerűen úgy értelmezed ahogy akarod...A te gyerekednek, az lesz az isten aki az érzéseit vitte belé, hogy ő is megteremtsen egy világot...
2012. jan. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden ő teremtett.
2012. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Logosz-himnuszról van szó, igaz? :)


Nos rögtön előtte, Jn1,12-ben ez van:"Akik pedig befogadták, (...)mindazokat, akik hisznek az ő nevében" Szerintem ez elég egyértelmű így már...


Azok az Istentől születettek, akik befogadták Jézus Krisztust, és azt akit ő küldött a Pártfogót, a Szentlelket.


Nikodémussal is van erről egy párbeszéd Jn3-ban... A Lélektől való születésről van szó benne, ami a megtérésről tanúskodik, amit persze Nikodémus nem ért. ;)

2012. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

Első!

"Látom, te még nem egészen értetted meg a bibliát, leírok egy történetet"


Látom, te meg főleg nem érted.

Sokszor olvasni kitekert marhaságot itt, de ez az iromány is beállt a sorba...


Istentől születés = megtérés, elfordulás a bűnöktől, az igazság keresése... Ezt nem érti, csak aki újonnan született, mert szükség, hogy újonnan szüless...

2012. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

# 3/4

"Azok az Istentől születettek, akik befogadták Jézus Krisztust, és azt akit ő küldött a Pártfogót, a Szentlelket.

Nikodémussal is van erről egy párbeszéd Jn3-ban... A Lélektől való születésről van szó benne, ami a megtérésről tanúskodik, amit persze Nikodémus nem ért. ;)"


Ezzel gyakorlatilag semmit nem mondtál, csak az idézett részt hoztad fel, amit amúgy is tudunk, de arról amit kérdeztem, hogy mit jelent ez szélességében, hosszúságában, mondjuk a te esetedben, ha te Istentől születtél. Mondjuk az életedben, miben is nyilvánul meg? stb. Sem arról nem esett szó, amit még ez után kérdeztem. (Krisztus és a mi esetünkben, sem pedig nagy távlatokban Isten megmentő tervére vonatkozva) Valójában tehát semmit nem mondtál a kérdésről, csak hogy ezt nem érti az aki nem született Istentől, mint Nikodémus. Ennek ellenére, nem gondolom, hogy erről (ha valaki más nem is értené) ne is tudná kibontani az aki Istentől született, hogy ő hogyan is, vagy mi is Isten igazsága, beszéde tanítása szerint ebben stb.


Másrészt én nem vélem úgy, hogy az Istentől születés egyenértékű a gondolkodásmód változással, azaz a megtéréssel. Tudom ezt sokan összevonják, történhet is egy időpontban, de mégsem gondolom azt, hogy aki megtért egyúttal már Istentől is született. (a megtérés csak elfordulás a bűntől és odafordulás Istenhez, amit követnie kell még sok mindennek)



4/4

Neked is ugyanazt tudom mondani. Attól, hogy az első szóló, róm. felekezeti kolega messze jár ettől a kérdéstől, te még simán el tudnád mondani, hogy hogyan is áll a helyzet, ha te Istentől születtél, nálad hogy volt, nálad mit jelent, vagy hogy hogy van erről az Írásban szó szélességében (már aki újonnan született miben lesz más, mit fog tenni, hogy nyilvánul meg az életében, ilyenekre lennék kíváncsi, nem a metódusra), és aki érti (aki már újonnan született), aki meg nem nem.


"Istentől születés = megtérés, elfordulás a bűnöktől, az igazság keresése... " - Erre ugyanazt tudom mondani, amit fentebb a # 3/4-nek, hogy szerintem a megtérés még nem újonnan születés. Pl. sok vámszedő, akik János megkeresztelt, a bűnök bocsánatára: megtért, viszont nem kaptak még Istentől Szellemet, (lásd Pál találkozott ilyenekkel, akik még nem vettek Szellemet és nem Jézus nevére merítkeztek be) és a tanítványok sem, amíg azt Isten el nem küldte a pünkösdkor. Tehát időben is náluk a megtérés megelőzte az Istentől születést. szerintem ebből is látszik, hogy a kettő nem ugyanazt jelenti.

2012. jan. 27. 09:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Próbálok rá jönni, mit is akarsz kérdezni, de sehogy sem sikerül. Félek, te már akkor tudtad a "helyes" választ, amikor a kérdést kiírtad.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 14:30


Igen, persze, hogy tudta.


Nyilvánvalóan, vagy a Hit gyülekezetének vagy más hasonlónak a híve, akik azt vallják, hogy két különböző fogalom a megtérés meg a "szellemkeresztség".


Na most én nem fogok vitatkozni szavakon. Vannak ennél nagyobb tragédiák is. Egyébként annyit hozzátennék, hogy ezeket az emberi okoskodásokat annyira nem bírom... vannak dolgok, amikhez egyszerűen nem jövünk, hogy Isten szentségét "kielemezzük". Attól függetlenül is, hogy nem értek egyet, sem vagyok hajlandó vitatkozni, mert ez Isten dolga.


Egyébként van, ami nem világos a Bibliából, ez éppen az.

2012. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 munyamunya ***** válasza:

Kedves 7-es válaszoló!


Szerintem elég nagy baj, ha neked pont ez nem világos az írásokból, mivel ez a lényege az egész teremtésnek, hogy Isten fiaivá legyünk, méghozzá szellem általi születés útján. Ez nem egy elhanyagolható kérdés, hanem az alapja az egész életünknek, ebben reménykedünk, erre nézünk előre, várjuk a testünk megváltását, hogy felöltözhessük a romolhatatlanságot, és mennyei Atyánk elé állhassunk végre! A mennyei királyságba csak azok léphetnek be, akik víztől és szellemtől - vagyis Istentől - születnek. Ha gőzünk sincs, mit jelent ez, akkor a hitünk lényegéről nincs fogalmunk.

2012. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Nyilvánvalóan, vagy a Hit gyülekezetének vagy más hasonlónak a híve, akik azt vallják, hogy két különböző fogalom a megtérés meg a "szellemkeresztség"


Kérlek, ne állj ki feltételezésekkel velem kapcsolatban, nem vagyok én a topic témája (mellesleg nem vagyok egyetlen felekezet tagja sem), és gondolom nem vétek az, ha valaki nem azért kérdez, mert nem tud valamit, hanem azért, hogy más mit gondol valamiről, mert érdekli más személye, gondolkodása, esetleg urambocsánat tanulni akar tőle. A hit beszéde már csak ilyen, írva van: "hittem, azért szóltam", én is hiszek és ezért szólok.


Az meg szerintem igen rossz hozzáállás, hogyha valakinek más véleménye van valamiről (ami jelen esetben mellékszál, hogy a megtérés újonnanszületés-e), mint a tiéd, akkor egyből be kell tenni valamiféle skatulyába, vagy vagy ráhúzni valami felekezet nevet. Ennek nem tudom mi értelme, miben is visz előre a kérdés megválaszolását?


Azt pedig, hogy az Istentől való születésről nem lehet semmit mondani, tudni, vagy ez már kárhozatos "Isten elemzés" nem értek egyet, ugyanis akkor Krisztus sem vetette volna Nikodémus szemére, hogy "Te Izrael tanítója vagy és nem tudod ezeket?" - Ha ez olyan távoli volna tőlünk, vagy érthetetlen, semmit nem szólna róla Krisztus, semmi nem lenne róla az apostoli levelekben márpedig van. pl.:


1Jn 3,9 Senki sem cselekszik bűnt, a ki az Istentől született, mert benne marad annak magva; és nem cselekedhetik bűnt, mivelhogy Istentől született.


1Jn 4,7 Szeretteim, szeressük egymást: mert a szeretet az Istentől van; és mindaz, a ki szeret, az Istentől született, és ismeri az Istent.


1Jn 5,1 Mindaz, a ki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, Istentől született; és mindaz, a ki szereti a szülőt, azt is szereti, a ki attól született.


1Jn 5,4 Mert mindaz, a mi az Istentől született, legyőzi a világot; és az a győzedelem, a mely legyőzte a világot, a mi hitünk.


1Jn 5,18 Tudjuk, hogy valaki Istentől született, nem vétkezik: hanem a ki Istentől született, megőrzi magát, és a gonosz nem illeti őt.


Szerintem ez nem egy ködbe vesző homályos dolog, hanem nagyon is lényeges, mire vezet az Istentől születés, pl. hogy nem vétkezünk, szeretjük az Isten gyermekeit, legyőzzük a világot a hitünk által, stb. - Na ilyesmikre gondoltam, nem valami nagyon távolbavesző Istenelemzésről, hanem a hívőkre vonatkozó dolgokról, azok megtapasztalásáról a mindennapokban. (már akinek van)


Ha pedig valaki úgy gondolja, hogy nem tud erről semmit, nem érti, vagy szerinte érthetetlen dologról van szó, akkor arról ne írjon. Én se szoktam olyan kérdésekre írni, amiről nincs semmim, vagy nem értem. Nem kötök bele az ott kérdezőbe, hanem tovább elgondolkodok és továbbállok, (ha fontos, akkor kérek Istentől bölcsességet, mert aki hittel kér, az kap)



(többet nem írok védekezésképpen, inkább várom az építő szólásokat)


Munyamunyának köszönöm a választ.

2012. jan. 27. 17:35
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

tegnapelőtt 20:59

Itt egy példa erre....nem kell komolyan venni mindent amit leírnak...a biblia az embereken alapszik, embereknek kell megértenie a saját hitük szerint. Ő is jót írt, de bármely papot megkérdezel, azt fogja mondani, a hited legyen erős, reményed vesd istenbe. Ez a kommentelő valószínűleg még midnig úgy fogja fel istent, mintha egy személy lenne akit őrülten imádni kell és megtérít, nem kerülsz a pokolra...-.- Soha nem kellett így felfogni, vagyis nem tudom, ti mik vagytok??? ennyire átélni a bibliát soha sem kellett régen sem vették enynyire komoylan, mint ti, kicsit gondolkozzatok, kérdezősködjetek. Vagy ti még midnig úgy gondoljátok, hogy mózes létezett és borrá változtatta egyszer a vizet??? Isten ments, de ha tényleg így történt akkor kár leírnom bármit is, úgysem érti meg egy ilyen ember.

2012. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!